شنبه ۹۷/۴/۳۰   Sat 18/7/21

ترفندهای کاهش وزن بدون رژیم غذایی

چاپ مطلب بازدید : 980 یکشنبه ۱۴ تیر ۹۴

بدون گرفتن رژیم وزنتان را کاهش دهید

ترفندهای کاهش وزن بدون رژیم غذایی

کاهش وزن

بدون گرفتن رژیم وزنتان را کاهش دهید

اختصاصی بیست ستون: 

همه ما می‌دانیم که بیش‌تر برنامه‌های رژیم درمانی با شکست مواجه می‌شوند و دلیل اصلی آن این است که زمانی که فرد رژیم می‌گیرد احساس می‌کند که به دلیل محدودیت‌هایی که در سبک زندگی و عادات غذا خوردنش ایجاد می‌شود، آزادی‌اش را از دست می‌دهد.

یکی از تصوراتی که در مورد کاهش وزن وجود دارد این است که تنها با کم کردن میزان غذای مصرفی‌ست که کاهش وزن صورت می‌گیرد. به‌هرحال حتی اگر هم با این روش فرد بتواند وزن خود را کم کند باید آگاه باشید که هنوز این راهکار تنها راه ممکن نیست. برای کم کردن وزن راه‌های فراوانی وجود دارد که ربطی به میزان غذای مصرفی نداشته و از گرفتن رژیم به مراتب آسان‌تر هستند.

در این مقاله شما را با چند مورد از این راهکارها آشنا می‌کنیم تا بتوانید بدون گرفتن رژیم وزنتان را کاهش دهید.

البته برای خوش اندام بودن درست لباس پوشیدن هم یکی از شرط های اصلی است، در این مورد خواندن مقاله "بدون رژیم غذایی لاغر شوید" را به شما پیشنهاد می کنیم. 

نکاتی برای کاهش وزن

خوابیدن و کاهش وزن: هرچه کم‌تر بخوابید احتمال اینکه وزنتان افزایش یابد بیش‌تر خواهد بود. حتی ثابت شده است که ۶ ساعت خوابیدن در مقایسه با ۸ ساعت خواب، به طرز چشمگیری می‌تواند وزنتان را افزایش دهد.

 

خوردن از روی استرس: احساس افسردگی، استرس، اضطراب و یا ترس می‌تواند دلیل اصلی خوردن شما باشند نه احساس گرسنگی. به دلیل تغییرات سریعی که پس از خوردن در مواد شیمیایی بدن رخ می‌دهد، بسیاری از افراد زمانی که احساس ناخوشایندی دارند اقدام به خوردن می‌کنند، حتی با وجود اینکه ممکن است گرسنه هم نباشند. در چنین مواردی این احساسات فرد هستند که نیاز به مداوا شدن دارند نه عادت‌های غذایی او.

مقدار غذای موجود در بشقاب شما: مقدار غذایی که در بشقاب شما وجود دارد مستقیما بر مقدار غذایی که می‌خورید تاثیرگذار است. اگر بشقابتان را کاملا با غذا پر کنید خیلی سریع‌تر احساس سیری به شما دست می‌د‌هد. این نکته را هم فراموش نکنید که خوردن مقدار کم از چند نوع غذا باعث می‌شود که بیش‌تر غذا بخورید.

ترتیب غذا خوردن: پروتئین‌ها حتی پیش از اینکه خوردن غذاهای دیگر را آغاز کنید به شما احساس سیری می‌دهند. همیشه غذایتان را با خوردن گوشت، مرغ و یا هر نوع پروتئین دیگری که برای آن روز در نظر گرفته‌اید شروع کنید. وقتی که به‌طور کامل خوردن پروتئین‌هایتان را تمام کردید سراغ غذاهای دیگر بروید. به‌وضوح خواهید دید که چقدر حجم غذایتان کم‌تر خواهد شد.


الکل: علاوه بر تمامی نکاتی که درباره سلامت به آن‌ها اشاره کردیم، جا دارد به این نکته هم اشاره‌ای کنیم که الکل سبب تحریک اشتها و درنتیجه خوردن بیش‌تر و افزایش وزن در فرد می‌شود. برای داشتن سلامت و اندام بهتر از مصرف الکل اجتناب کنید.

 

تغییرات در سبک زندگی و کاهش وزن

مرتبا سوال‌هایی در این مورد پرسیده می‌شود که برای کم کردن وزن چه ‌مدت باید ورزش کردن را ادامه داد؟ مشکل این سؤال این است که کاملا اشتباه مطرح شده است. این کاملا عادی است که هر فردی بخواهد خیلی سریع وزنش را کم کند، اما اگر فکر می‌کنید که پس از کاهش وزنتان باید به سبک زندگی قدیمی‌تان بازگردید باید بگوییم که سخت در اشتباهید.


همچنین بخوانید: چگونه زود لاغر شویم؟

اگر این کار را انجام دهید بدانید که خیلی زود دوباره به وزن قبلی‌تان بازخواهید گشت. اگر قصد دارید که بدون گرفتن رژیم وزنتان را کاهش دهید باید مطمئن باشید که تغییراتی که در سبک زندگی‌تان ایجاد کرده‌اید دائمی هستند.

برای مثال اگر برنامه دویدن را ۳ روز در هفته در برنامه‌تان گنجانده‌اید، پس باید این برنامه بخشی دائمی از سبک جدید زندگی‌تان شود. هرگز زمانی که به هدفتان رسیدید دست از فعالیت‌هایی که شما را به آن رسانده‌اند برندارید.

مترجم: مهلا شریف

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.99(63 رای) | زمان دقیق: 2015-07-05T00:56:33+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است