شنبه ۹۷/۱۲/۴   Sat 19/2/23

ترفند استفاده از دو یا چند اپل آی دی در یک آیفون

چاپ مطلب بازدید : 30644 شنبه ۱۰ مرداد ۹۴

از دو یا چند اپل آی دی (Apple ID) در یک آیفون استفاده کنید

ترفند استفاده از دو یا چند اپل آی دی در یک آیفون

چند اپل آی دی در یک آیفون

از دو یا چند اپل آی دی (apple id) در یک آیفون استفاده کنید

اختصاصی بیست ستون: 

به نظر شما آیا این امکان وجود دارد که از چندین اپل آی‌دی (apple id) در یک آیفون استفاده کنیم؟ اگر این امر امکان‌پذیر باشد، روند فعال‌سازی آن چگونه خواهد بود؟ به طور کلی استفاده از چند اپل آی‌دی به طور همزمان و حساب‌های کاربری مربوط به آن‌ها به معنای در اختیار داشتن برنامه‌ها، موسیقی‌هاو ... متفاوت در یک آیفون اپل است؛ اما به واقع چگونه می‌توانید بیش از یک حساب کاربری سرویس itunes را در یک دستگاه استفاده کنیم؟ آیا روشی به منظور ادغام‌سازی دو حساب کاربری اپل آی‌دی با یکدیگر و نهایتا گردآوری تمامی خریدها و فایل‌های شما در یک مجموعه‌ی کلی و واحد امکان‌پذیر است؟ ما در این مقاله به تمامی این سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

اپل آی‌دی اختصاصی شما در واقع شامل آدرس ایمیل و رمز عبوری است که در دستگاه‌های اپلی مانند مک‌بوک‌ها، آیفون‌ها و آی پدهای اپل از آن‌ استفاده می‌کنید. با استفاده از اپل آی‌دی می‌توانید به سرویس icloud متصل شده و از خدماتی نظیر find my iphone، ارسال ایمیل و از همه مهم‌‌تر خرید از فروشگاه اپل (apple store)بهره‌مند شوید.

هر بار که شما یک دستگاه هوشمند از سری محصولات کمپانی اپل را خریداری کنید مستلزم وارد کردن اپل آی‌دی و یا ساخت یک اپل‌ آی‌دی جدید و منحصربه‌فردبرای آن دستگاه خواهید بود. از آنجایی که ممکن است برخی از افراد چندین دستگاه اپلی مانند آیفون، آیپد و ... را به طور همزمان خریداری کرده و به همراه داشته باشند، مسلما امکان داشتن چندین اپل آی‌دی نیز برای این افراد میسر خواهد بود. در این شرایط هر خرید داخلی (از طریق apple store) که با استفاده از یک اپل آ‌ی‌دی انجام شود تنها مختص همان حساب کاربری خواهد بود؛ بنابراین هنگامی که شما اپل آی‌دی شماره‌ی 1 خود را در آیفونی وارد کنید تمامی خریدهای انجام شده توسط این آی‌دی در آیفون شما در دسترس خواهند بود. حال اگر اپل آی‌دی شماره‌ی 2 خود را وارد سازید دیگر خبری از برنامه‌ها و فایل‌های خریداری شده توسط اپل آی‌دی شماره‌ی 1 شما نبوده و تنها خریدهای انجام شده توسط اپل آی‌دی شماره‌ی 2 در آیفون نمایان خواهند بود.

 

آیا این امکان وجود دارد که حساب‌های کاربری اپل آی‌دی خود را ادغام‌سازی کنیم؟

خیر، متاسفانه این امکان وجود ندارد. در واقع اپل این اجازه را به افراد نمی‌دهد که خریدهای مربوط به هر یک از اپل آی‌دی‌های خود را در قالب یک مجموعه‌ی واحد گردآوری کنند. همچنین امکان ارسال هیچ خریدی از یک اپل آی‌دی به حساب کاربری اپل‌ آی‌دی دیگر نیز وجود ندارد؛ بنابراین اگر شما دو حساب کاربری اپل‌ آی‌دی متفاوت را در اختیار داشته‌اید و از آن‌ها به طور مجزا استفاده می‌کردید، دو راه حل اصولی و کاربردی پیش روی‌تان خواهد بود:

 • استفاده از هر دو (چند) حساب کاربری به طور همزمان و در عین حال تفکیک شده در یک دستگاه
 • کنار گذاشتن یک یا تمامی حساب‌های کاربری و انتخاب یک اکانت به عنوان حساب کاربری برگزیده شده و خرید مجدد برنامه‌ها و فایل‌های ضروری و مورد نیاز خود توسط این حساب کاربری برگزیده شده‌تان.

مسلما هر دوی این روش‌ها عملی هستند و در صورت تمایل می‌توانید هر دوی آن‌ها را امتحان کنید. با این وجود هر یک از این دو روش معایب منحصربه‌فرد خود را نیز به همراه خواهند داشت. به عنوان مثال اگر از دو یا چند حساب کاربری به طور همزمان و در عین حال تفکیک شده در یک دستگاه اپلی استفاده کنید به مرور از ورود و خروج دائم (sign in/out) حساب‌های کاربری خود خسته خواهید شد و این موضوع برای شما به امری آزاردهنده تبدیل می‌گردد.

از سوی دیگر انتخاب یک حساب به عنوان حساب کاربری برگزیده هم به معنای خداحافظی با سایر حساب‌های کاربری شماست و به مراتب کنار گذاشتن سایر حساب‌های کاربری‌تان به معنای از دست دادن تمامی فایل‌ها و خریدهای مربوط به آن حساب‌هاخواهد بود. با این وجود انتخاب هر یک از گزینه‌های فوق کاملا به شخص شما بستگی دارد، پیشنهاد ما به شما این است که از یک حساب کاربری منحصربه‌فرد و برگزیده بدین منظور استفاده کنید؛ اما سعی کنید که پس از انتخاب یک حساب کاربری برگزیده؛ فایل‌ها و تمامی موارد مربوط به سایر حساب‌های خویش را بررسی نموده و موارد مورد نیاز را مجددا با استفاده از حساب کاربری برگزیده‌ی خویش خریداری نمایید. دسترسی به بخش مربوط به لیست خریدهای شما در یک حساب کاربری در آیفون‌های اپل با ورود به آن حساب از طریق سرویس itunes و مراجعه به بخش account و نهایتا purchases امکان‌پذیر خواهد بود؛ اما چنانچه به هر دلیلی تمایل به استفاده از یک حساب کاربری در دستگاه اپلی خود ندارید و انتخاب گزینه‌ی اول پیش رویتان را ترجیح می‌دهید باید مقدماتی در زمینه‌ی نحوه‌ی استفاده از چندین حساب کاربری در بخش‌ها و سرویس‌های متفاوت دستگاه‌های اپلی را بیاموزید.

 


چگونه از چند اپل آی‌دی در آیفون خود استفاده کنیم؟

چند اپل آی دی در یک آیفون

از لحاظ فنی شما تنها با یک حساب کاربری قادر به ورود در icloud خواهید بود؛ بنابراین سعی کنید که حساب کاربری مهم‌تر و با اولویت خود را به منظور ورود در این سرویس انتخاب نمایید. حال مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد بخش settings شوید و سپس icloud را انتخاب کنید.
 2. بررسی داشته باشید که ایمیل نمایش داده شده در بخش زیرین نام شما مربوط به اپل آی‌دی مورد نظرتان (با اولویت اول) است.
 3. اگر این چنین نبود، گزینه‌ی sign out را انتخاب کنید تا از حساب کاربری کنونی خود خارج شوید. سپس با وارد کردن اپل آی‌دی و رمز عبور مد نظرتان مجددا وارد این بخش شوید.

به طور کلی icloud یک قطبمرکزی و هسته‌ی اصلی در آیفون‌ها و اقدامات مرتبط با اپل آی‌دی محسوب می‌شود. با این وجود تمامی قابلیت‌ها و امکانات آیفون‌ها به سرویس icloud مرتبط نخواهد بود و شما می‌بایست اپل آی‌دی خود را در بخش‌های متفاوتی از سیستم عامل آی او اس دستگاه نظیر سرویس ایمیل (mail)، فروشگاه itunes و فروشگاه برنامه‌های اپل (app store) وارد نمایید. در ادامه به شرح تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

 

تنظیم سرویس ایمیل (mail)، مخاطبین (contacts) و تقویم (calendar) با بیش از یک اپل آی‌دی


خدمات ایمیل و ثبت یادداشت‌ها یا اصلاحا "notes" که بخشی پنهانی در سرویس ایمیل است، به واقع ساده‌ترین بخش در سیستم عامل آی او اس به منظور استفاده از چندین حساب کاربری محسوب می‌شود. در این سرویس شما قادر هستید که از چندین حساب ایمیل شخصی و چندین حساب ایمیل اپلی استفاده کنید.

در ابتدا و پیش از هر اقدامی از ورود خود به سرویس icloud با استفاده از حساب کاربری اولویت داده شده‌تان اطمینان حاصل کنید. این موضوع منجر به اطمینان از ورود اولیه‌ی شما به سرویس‌هایی نظیر ایمیل، مخاطبین و تقویم با استفاده از حساب کاربری اولویت داده شده‌تان خواهد شد. حال با انجام مراحل زیر وارد حساب کاربری بعدی خود شوید:

 1. بخش settings را انتخاب کنید.
 2. گزینه‌های با عنوان mail، contacts و calendar را انتخاب کنید.
 3. گزینه‌ی add acount را انتخاب کنید
 4. بخش با عنوان icloud را انتخاب کنید.
 5. در این مرحله مشخصات اپل آی‌دی و رمز عبور مربوط به آن را وارد کرده و گزینه‌ی next را انتخاب کنید.
 6. در این بخش گزینه‌ها و آپشن‌های مد نظرتان را برای حساب کاربری وارد شده‌ی جدید خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که هر بخشی را که تصور دارید نیاز چندانی به آن بخش نخواهید داشت غیرفعال (off) کنید. اگر مخاطبین و اطلاعات تقویمی در حساب کاربری قدیمی خود دارید، این گزینه‌ها را فعال نمایید. دقت داشته باشید که دو گزینه‌ی reminders و notes را غیرفعال نگه دارید.
 7. پس از تنظیم دقیق جزئیات حساب کاربری خود گزینه‌ی save را انتخاب کنید.

حال به سمت پایین صفحه‌ی نمایش داده شده بر روی نمایشگر دستگاه خود مراجعه کرده و بخش با عنوان default account را انتخاب کنید. در این لحظه دقت کنید که اطلاعات نمایش داده شده‌ اشاره به سرویس icloud داشته باشد نه به حساب کاربری ایمیلی که به تازگی اضافه کرده‌اید. وجود این شرایط حاکی از آن است که شما همچنان در حال استفاده از حساب کاربری icloud اصلی خود هستید و تنها بخش‌های جدیدی در رابطه با سرویس ایمیل، مخاطبین و تقویم به حساب اصلی شما اضافه شده است.

 

استفاده از چند اپل آی‌دی در فروشگاه برنامه‌های اپل (app store)


چند اپل آی دی در یک آیفون

استفاده از دو اپل آی‌دی در بخش app store به منظور دانلود مجدد خریدهای داخلی قبلی امری بسیار ساده محسوب می‌شود. بدین منظور مراحل زیر را عینا دنبال کنید:

 1. وارد بخش settings شوید و گزینه‌ی app store را انتخاب کنید.
 2. اپل آی‌دی وارد شده‌ی خود را انتخاب کرده و از آن خارج شوید (sign out).
 3. اپل آی‌دی دوم و رمز عبور مربوط به آن را وارد کرده و گزینه‌ی sign in را انتخاب کنید.
 4. حال دکمه‌ی home آیفون خود را بفشارید و وارد برنامه‌ی app store شوید.
 5. حال گزینه‌ی updates را انتخاب کرده و سپس وارد بخش purchased شوید.
 6. هر یک از برنامه‌هایی را که تمایل دارید از حساب قدیمی خود وارد حساب جدید و آیفون خود کنید را انتخاب نموده و شروع به دانلود کنید.
 7. حال با فشردن دکمه‌ی home وارد بخش settings و سپس itunes & app store شوید.
 8. اپل آی‌دی وارد شده‌ی خود را انتخاب کرده و از آن خارج شوید (sign out) و مجددا با اپل آی‌دی اصلی خود وارد شوید (sign in).

حال شما می‌توانید با استفاده از حساب کاربری اپل آی‌دی اصلی و برگزیده‌ شده‌ی خود، برنامه‌های موجود در سایر حساب‌های کاربری را اجرا کنید. در این شرایط حتی می‌توانید از طریق همین حساب کاربری، برنامه‌های موجود را به روز رسانی نمایید. همواره دقت داشته باشید که در پایان کار از حساب کاربری قدیمی خود خارج شده و مجددا وارد حساب کاربری اپل آی‌دی اصلی خود شوید و خریدهای بعدی خود را با استفاده از این حساب انجام دهید.

مترجم: امین رضائیان

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ترفند استفاده از دو یا چند اپل آی دی در یک آیفون

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-01T12:33:42+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
مهرداد
۱۳۹۶/۰۸/۱۸     ساعت ۱۳:۲۳
سلام و خسته نباشید من پارسال یک اشتباهی کردم و اپل ایدی یک نفر دیگه رو با مال خودم merge کردم , الان باید چجوری unmerge کنمشوش لطفا کمکم کنید مرسی
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است