سه شنبه ۹۷/۹/۲۷   Tue 18/12/18

تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی برای کسبه پلاسکو

چاپ مطلب بازدید : 245 یکشنبه ۴ تیر ۹۶

رییس اتاق اصناف اعلام کرد که وام ۳۰۰ میلیون تومانی برای کسبه‌ی پلاسکو در نظر گرفته شده است.

با مطالب نوآوری ها و اختراعات بیست ستون همراه باشید.

رییس اتاق اصناف اعلام کرد که وام ۳۰۰ میلیون تومانی برای کسبه‌ی پلاسکو در نظر گرفته شده است.

علی فاضلی ضمن اعلام شرایط پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی به کسبه پلاسکو، گفت:

"کسبه سه هفته فرصت دارند تا در مجتمع نور مستقر شوند."

مقرر شده است که پس از استقرار کسبه و تایید اتحادیه‌ی ذیربط، اتاق اصناف ایران طی نامه‌ای آنها را به بانک معرفی کند و کسبه تسهیلات ۳۰۰ میلیونی با ۱۸ درصد سود دریافت کنند. شروع اقساط این وام پس از یک سال تنفس است.

کارگروهی به ریاست معاونت اجرایی رئیس جمهور در خصوص حادثه پلاسکو تشکیل شده بود که در آخرین جلسه این کارگروه در هفته گذشته در دفتر معاونت رئیس جمهور با حضور همه دست‌اندر‌کاران، بانک پارسیان متقبل شده است تا پس از استقرار کسبه اجاره نامه کسبه را صادر و تحویل دهد. همچنین بخشودگی مالیات و به تعویق افتادن معوقه‌های مالیاتی کسبه بخشی از تصمیماتی بوده است که در هفته گذشته اتخاذ شده است.

فاضلی از هیات مدیره اتحادیه پیراهن‌دوزان خواست تا کسبه آن اتحادیه را در محل مورد نظر مستقر کنند و اجاره‌نامه‌ها به نام آنها صادر شود تا بتوانند از تسهیلات استفاده کنند، زیرا ابتدا باید فرایند استقرار طی شود.

تسهیلات جدیدی هم در نظر گرفته شده است، فاضلی اعلام کرد در جلسه اخیر بنیاد مستضعفان به مدت سه ماه (تا مهرماه سال جاری) پرداخت اجاره کسبه را تقبل کرد، کسبه‌ی پلاسکو که اکنون در پاساژ نور مستقر هستند، تا پایان شهریور هیچ گونه اجاره و شارژی پرداخت نمی‌کنند.

طی مذاکرات اتاق اصناف و بیمه  با بنیاد  مقرر شده است به محض دریافت پروانه ساخت ظرف مدت ۲ سال این ساختمان ساخته خواهد شد.

فاضلی در خصوص کارگران پلاسکو گفت:

"دولت برای برخی از کارگران که بیمه نبودند پرداخت سه ماه حق بیمه کارگران را تقبل کرد و برخی از کسبه یک سری بخشودگی‌های معوقه، دیرکرد‌، اقساط بانکی و بیمه داشتند که هم از طریق بانک و هم از طریق بیمه به نتیجه رسید و هم در بحث مالیات قرار شد این معوقه‌ها مجددا به تعویق بیافتند و بخش دیگری از دیر‌کردها را ببخشند."

منبع اتاق اصناف ایران

با بیست ستون همراه باشید

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی برای کسبه پلاسکو

رای شما :
زمان دقیق: 2017-06-25T16:00:04+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است