جمعه ۹۷/۴/۲۹   Fri 18/7/20

تشکیل ائتلاف مبارزه با تروریسم به رهبری سعودی ها

چاپ مطلب بازدید : 400 چهارشنبه ۲۵ آذر ۹۴

ایران در ائتلاف نظامی عربستان حضور ندارد

تشکیل ائتلاف مبارزه با تروریسم به رهبری سعودی ها

ائتلاف نظامی عربستان

ایران در ائتلاف نظامی عربستان حضور ندارد

محمد بن سلمان ، وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان از برگزاری یک نشست خبری با عنوان " ائتلاف نظامی اسلامی برای مبارزه با تروریسم " در ریاض خبر داد و گفت : بر طبق هماهنگی های انجام شده قرار است در این ائتلاف نظامی 34 کشور از سراسر جهان حضور  داشته باشند و 10 کشور خارج از ائتلاف نیز از آن حمایت خواهند کرد . فهرست کشورهای حاضر در این ائتلاف نظامی توسط عربستان منتشر شده است اما نام ایران ، عمان ، عراق ُ الجزایر و سوریه به چشم نمی خورد .

محمد بن سلمان ، فرزند پادشاه وقت عربستان در این باره گفت : این ائتلاف مجزا از ائتلاف یمن است و احتمالا در دیگر کشورها نیز عملیات انجام می دهد . این ائتلاف در عراق و سوریه با هماهنگی جامعه بین الملل و به صورت مشروع عملیات خواهد داشت و طبق قرار قبلی اتاق عملیات ائتلاف نظامی اسلامی در شهر ریاض می باشد .

البته این ائتلاف تنها به داعش عملیات انجام نمی دهد بلکه گروههای تروریستی دیگری هم مورد حمله قرار خواهند گرفت .

کشورهای عضو ائتلاف تازه تاسیس سعودی ها شامل عربستان ، اردن ، پاکستان  ،امارات ، کویت ، لبنان ، لیبی ، مصر ،یمن ، بحرین ، ترکیه ، قطر و چندین کشور آسیایی و آفریقایی می باشد .

سال پیش هم باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از برگزاری ائتلاف مبارزه با داعش خبر داد و تاکنون بیش از 60 کشور در این ائتلاف حاضر خواهند شد .

روزنامه واشنگتن پست مطابق با آمار حملات انجام گرفته توسط کشورهای مختلف در سوریه و عراق ، نوشت ائتلاف مبارزه با داعش با رهبری آمریکا به یک ائتلاف تک کشوری تبدیل شده و تنها کشور آمریکا دست به عملیات می زند .

منبع :فارس

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.69(52 رای) | زمان دقیق: 2015-12-16T01:49:42+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است