پنجشنبه ۹۷/۴/۲۸   Thu 18/7/19

تفکر مثبت زندگی تان را متحول می کند

چاپ مطلب بازدید : 522 چهارشنبه ۱۸ آذر ۹۴

مثبت اندیشی را به این صورت تمرین کنید

تفکر مثبت زندگی تان را متحول می کند

تفکر مثبت

مثبت اندیشی را به این صورت تمرین کنید

اختصاصی بیست ستون:  

وقتی خودتان را در آینه می بینید به فکر ورزش و تناسب اندام می افتید ، یا هر روز بهانه می آورید که چرا اندام تان متناسب نیست ؟ دوست دارید خوش فرم تر باشید ، خوب ورزش کنید و در طول روز احساس بهتری داشته باشید ؟ راز تمام این موارد در مثبت اندیشی است .

یک انسان معمولی به طور میانگین در هر روز 60 هزار فکر مختلف به ذهنش خطور می کند . پس نحوه فکر کردن هر فردی اهمیت زیادی دارد . تغییر شیوه فکر کردن به شما کمک می کنید در تمرینات ورزشی جدی تر باشید و در مقابل موانع جلوی رویتان بایستید .

مثبت اندیشی از جا بلندتان می کند

تصور کنید در رخت خواب گرم و نرم خوابیدید و صبح زود زمستانی هم تاریک است ، تنها صبح زود می توانید ورزش کنید و قرار نیست تا 9 صبح هیچ کاری انجام دهید . در یک ثانیه افکار زیادی از ذهن تان عبور می کند . افکاری چون " ارزش بلند شدن را دارد " ، " تنها یک انتخاب دارم و آن هم ورزش است " ، " بعد از تمرین احساس بهتری خواهم داشت "و ... به شما انگیزه می دهد از آن رخت خواب گرم و نرم بلند شوید ، لباس های ورزشی را بپوشید و راه بیفتید .

با مثبت اندیشی کیفیت تمرینات تان بهتر خواهد بود

خیلی خوب است که به باشگاه بروید اما مهم تر این است که در طول تمرین چیکار می کنید . گاهی برای انجام تمرین و ورزش بهانه های زیادی داریم . یادم می آید که برای تمرین دو در دانشگاه ریه هایم و پاهایم سست بود و می خواستم بی خیال شوم . اما از درون حسی به من می گفت : " سبک و قوی بدو " این کلمات خیلی ساده و در عین حال تاثیر گذار بودند و به من کمک کردند که ورزش دو را رها نکنم .

مثبت اندیشی و داشتن افکار مثبت شما در حین یک تمرین سخت هل می دهد . عباراتی چون " قوی باش " ، " زور بزن " ، " فقط یکی دیگه " را با خودتان تکرار کنید تا در طول زمان کیفیت و میزان تلاش تان بهتر شود .

با مثبت اندیشی به موانع غالب شوید

هدف شما از سلامتی و تناسب اندام هر چه که باشد ، موانع و بهانه های زیادی وجود دارد . اگر افکار مثبت را در ذهن تان بپرورانید ، بهتر می توانید این موانع را پشت سر بگذرانید .

تصور کنید تصمیم گرفته اید شیرینی را کنار بگذارید اما یک نفر به شما کیک می دهد که  اتفاقا همان کیک مورد علاقه تان است ، ندای از درون شما را به خوردن یا نخوردن کیک هدایت می کند . وقتی در ذهن تان بگویید " یک تکه کیک خیلی هم اهمیت ندارد ، من ضعیف هستم " قطعا کیک را می خورید . اما اگر ندایی درونی بگوید " من خیلی قوی هستم ، قوی تر از این که وسوسه به خوردن کیک شوم " به طور قطع کیک را نمی خورید . پس تفکر مثبت می تواند در هر جایی موانع را از جلوی راهتان بردارد .

مثبت اندیشی در زندگی اهمیت زیادی دارد . اگر فکر می کنید که نمی توانید هر فکری که به سراغ تان می آید را کنترل کنید ، سه مرحله را در طی روز انجام دهید .

جملات ساده و مناسب را انتخاب کنید


شما برای مقابله با هوس ها و تنبلی ها تنها به چند جمله ساده نیاز دارید که باید دائم با خودتان تکرار کنید . باید جملاتی را  انتخاب کنید که معنی داشته باشد و در عین حال ساده باشد . جملات ساده دارای کلمه ی " من " هستند ، مثلا " من می توانم " ، " من قوی هستم " کار را برایتان راحت تر می کند .

با خودتان تمرین کنید

مثبت اندیشی به طور ناگهانی در ذهن تان شکل نمی گیرد بلکه باید تمرین داشته باشید . هر روز زمانی را به این کار اختصاص دهید . مثل قبل از جلسات یا قبل از شروع مراسمی که رژیم غذایی تان را به فنا می برد .

افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید

باید افکار منفی را در ذهن تان شناسایی کنید و آنها را با فکرهای مثبت جایگزین کنید . فکر به وسیله ذهن تان ساخته می شود و شاید درست هم نباشد . برای مثال اگر مسیر تمرین تان را طی کرده اید اما فکرهایی چون " من نمی توانم " یا " از عهده اش بر نمی آیم " به ذهن تان خطور می کند ، آنها را با جملات مثبت چون " این یک تمرین سخت است و من می توانم انجامش دهم " جایگزین کنید .

باید بدانید که مثبت اندیشی روی تمام جنبه های زندگی تاثیر گذار است و حتی روی سطح انرژی و سلامت جسمی و روحی بدن تان هم تاثیر دارد !

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.91(96 رای) | زمان دقیق: 2015-12-09T09:28:11+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است