شنبه ۹۷/۴/۳۰   Sat 18/7/21

تماشای آبشار مارگون را از دست ندهید

چاپ مطلب بازدید : 755 دوشنبه ۱۳ مهر ۹۴

بزرگترین و زیباترین آبشار ایران در شهرستان سپیدان

تماشای آبشار مارگون را از دست ندهید

آبشار مارگون

بزرگترین و زیباترین آبشار ایران در شهرستان سپیدان

اختصاصی بیست ستون:

آبشار مارگون از جمله باشکوه ترین و بزرگترین آبشارهای ایران است که در روستای مارگون و در دره های غرب شهرستان سپیدان قرار گرفته است . این آبشار بسیار زیبا با حجم زیاد آب دارای ارتفاع 70 متر و عرض 100 متر می باشد .

آبشار مارگون تا اردکان فارس در حدود 48 کیلومتر فاصله دارد . اگر می خواهید از آبشار مارگون دیدن کنید می توانید به شهر یاسوج بروید و مسیر 65 کیلومتری را طی کنید . در وسط راه بعد از کیلومتر 29 جاده یاسوج به اقلید و سپس جاده آبشار مارگون بروید تا به این آبشار فوق العاده زیبا برسید . می توانید با ماشین تا 800 متری آبشار جلو بروید و باقی راه را از مسیر سنگ فرش شده و پله های سیمانی طی کنید.

آبشار مارگون

البته در محوطه ورودی پارکینگی برای قرار دادن خودروی تان وجود دارد و از این بابت نگرانی نخواهید داشت و می توانید در این محوطه چادر بزنید . البته این آبشار به خاطر بن بست بودن و قرار گرفتن در دره پرشیب برای نشستن و پارک خودرو فضای محدودی دارد و به دلیل ازدحام گردشگران خصوصا در فصل تابستان، مشکلات ترافیکی بسیاری برای ساکنین روستای مارگون و گردشگران پدید آورده است. مسیر رسیدن به آبشار و روستاهای اطراف در فصل سرما برف گیر است و تمام راه های ارتباطی قطع می شود و فاصله روستا تا پارکینگ خاکی ، با عرض کم و در کنار دره ای خطرناک و بدون حفاظ است.

آبشار مارگون

آبشار مارگون در واقع سرچشمه رودخانه است و هیچ رودخانه ای در بالای کوه نیست بلکه از بدنه دیواره صخره ای کوه ، چندین هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون می ریزد. از این نظر آبشار مارگون بزرگترین و مرتفع ترین آبشار چشمه ای در جهان است. در مسیر رودخانه درختان، باغ های سیب و ... وجود دارد و رودخانه حاصل از این چشمه ها بسیار پر آب است و تا سپیدان ادامه دارد. آب آبشار در فصل تابستان بسیار خنک و زیر 10 درجه است و این نظر برای گردشگران بسیار لذت بخش است. روستای مارگون و لوداب در میان یاسوج و سی سخت قرار دارد و با روستای مارگون سپیدان تفاوت دارد.

آبشار مارگون


این آبشار از نظر تقسیمات کشوری در شهرستان سپیدان قرار دارد و با مرز یاسوج و سپیدان 10 کیلومتر فاصله دارد . اگر می خواهید به این  منطقه سفر کنید باید از باز بودن راههای ارتباطی مطمئن باشید و مراقبت های اساسی را در نظر بگیرید. 

آبشار مارگون

آبشار مارگون

آبشار مارگون

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.93(47 رای) | زمان دقیق: 2015-10-05T10:58:37+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است