جمعه ۹۷/۷/۲۷   Fri 18/10/19

توصیه هایی برای خانه تکانی زنان باردار

چاپ مطلب بازدید : 773 پنجشنبه ۲۹ بهمن ۹۴

در دوران بارداری تفریح کنان خانه تکانی کنید

توصیه هایی برای خانه تکانی زنان باردار

خانه تکانی بارداری

در دوران بارداری تفریح کنان خانه تکانی کنید

اختصاصی بیست ستون :

نوزاد کوچولو بعد از تولد زندگی تان را پر از شور و شادی می کند ، اما قبول مسئولیت کار بسیار سختی است . با نزدیک شدن به سال جدید تمام خانم ها مشغول خانه تکانی هستند ، خصوصا خانم هایی که شاغل هستند و فرصت ندارند تمام کارها را در چند روز متوالی انجام دهند . البته خانم های باردار هم باید در ایام خانه تکانی به سلامت خود توجه داشته باشند و با رعایت نکاتی خاص به استقبال بهار بروند تا سلامت خود و جنین شان به خطر نیفتد . پس اگر برای خانه تکانی امسال باردار هستید خیلی به خودتان فشار نیاورید تا خستگی کار بهتان آسیب برساند .

نیاز نیست تمام کارهای خانه تکانی را به سرعت و به تنهایی انجام دهید . پیشنهاد می کنیم لیستی از کارها را تهیه کنید و ببینید کدام یک از آنها را می توان به تنهایی و در فرصت مناسب شروع کرد . اگر خانه تکانی تان را با برنامه ریزی از هفته اول اسفند شروع کنید ، کمتر دچار آسیب و خستگی مزمن خواهید شد . پیشنهاد می کنیم هر روز یک کار را انجام دهید ؛ حتی وقتی برای کارهای دیگر هم زمان داشته باشید . مثلا یک روز تمام کابینت های آشپزخانه را  مرتب کنید ، یک روز کمدها را بیرون بریزید و تمیز کنید و روز دیگری را به تمیز کردن ویترین و لوازم دکوری خانه اختصاص دهید .

برای انجام کارهای خانه با پزشک مشورت کنید

خیلی از خانم ها در دوران بارداری شرایط خاصی دارند و انجام کارهای سنگین برای حفظ سلامت مادر و جنین از سوی پزشک منع می شود . اگر شما از جمله این افراد هستید امسال خانه تکانی نکنید یا انجام کارهایتان را به فرد دیگری واگذار کنید زیرا سلامت فرزندتان اهمیت بیشتری دارد و بعد از زایمان می توانید به تمام کارهایتان رسیدگی کنید . در زمان خانه تکانی هنگام شست و شوی وسایل یک چهارپایه کوتاه زیر پای خود قرار دهید و هر 5 دقیقه یک بار میان پای راست و چپ خود جابه جا کنید و هر 20 دقیقه یک بار به خود استراحت دهید . علاوه بر آن کارهای خطرناک مانند در آوردن پرده ها ، بالا رفتن از نردبان و چهارپایه و تکان دادن وسایل سنگین مانند شستن دیوار و سرویس های بهداشتی را به دیگر اعضای خانواده بسپارید . در این دوران نباید با مواد شوینده خطرناک کار کنید .

تفریح کنان خانه تکانی کنید

نیاز نیست تمام خانه تکانی را به سرعت و در طول چند روز به پایان برسانید ، بلکه سلامتی خود و نوزادتان مهم تر است پس به کارهای خانه به چشم تفریح و سرگرمی نگاه کنید ؛ سال آینده برای خانه تکانی با یک نوزاد فسقلی رو به رو هستید که جلوی دست و پایتان را می گیرد . گاهی در دوران بارداری به اندازه ای سرگرم کارهای خانه تکانی می شویم که وضعیت بدن مان را نادیده می گیریم ؛ شما به عنوان یک خانم باردار نباید برای زمان طولانی در یک وضعیت ثابت قرار گیرید . پس هر یک ساعت یک بار به خودتان استراحت دهید ، پاهایتان را بالای سطح زمین ببرید و دراز بکشید . با این استراحت کوتاه مدت حالتان بهتر می شود و خستگی تان برطرف می شود . در زمان استراحت مایعات و میان وعده های مناسب مصرف کنید .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : توصیه هایی برای خانه تکانی زنان باردار

رای شما :
زمان دقیق: 2016-02-18T12:33:48+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است