جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

توصیه هایی برای خرید و استفاده از تردمیل

چاپ مطلب بازدید : 1215 شنبه ۲۱ فروردین ۹۵

نباید هر روز از تردمیل استفاده کنید ...

توصیه  هایی برای خرید و استفاده از تردمیل

خرید تردمیل

نباید هر روز از تردمیل استفاده کنید ...

اختصاصی بیست ستون :

قبل از این که برای خرید تردمیل اقدام کنید به نکات زیر توجه نمایید :

در زمان خرید به سرعت تردمیل توجه کنید

باید در زمان خرید سرعت تردمیل را مورد توجه قرار دهید . زیرا بعضی تردمیل ها سرعت کم و بعضی سرعت زیادی دارند . مثلا تردمیل های مدیکال که در بیمارستان ها و کلینیک ها استفاده می شود سرعت کمی دارند اما تردمیل باشگاههای ورزشی سرعت بالایی دارد . تردمیل های خانگی نیز سرعت محدودی دارد و برای خانه مناسب است .

در زمان خرید تردمیل به وزن تان توجه کنید

باید برای خرید تردمیل به وزن تان توجه داشته باشید و توجهی به میزان پول و بودجه نکنید . زیرا بعضی تردمیل ها برای افراد کم وزن ساخته شده و برای افرادی که وزن بالایی دارند مناسب نیست و در مقابل بعضی تردمیل ها برای افراد سنگین وزن ساخته شده است .

تردمیل باید در جای مناسبی قرار گیرد

تردمیل را در مکانی باز و خلوت قرار دهید زیرا ممکن است در حین استفاده از تردمیل سقوط کنید . پس هیچ وقت تردمیل را در کنار وسایل خطرناک و محکم مانند گلدان ، میز و ... نگذارید . البته باید تردمیل را در جایی قرار دهید که تهویه خوبی داشته باشد .

به نوع و مارک تردمیل توجه کنید

تردمیل های ارزان قیمت معمولا کیفیت پایینی دارد و ممکن است به مفصل های قسمت تحتانی بدن آسیب برساند . پس مهم تر این است که به مارک و نوع تردمیل توجه کنید .

طناب تردمیل را به پیراهن تان وصل کنید

خیلی از افراد فراموش می کنند طناب تردمیل را به پیراهن شان وصل کنند ، اما توصیه می شود در هنگام استفاده از تردمیل طناب را متصل کنید . زیرا اگر فاصله فرد از تردمیل خیلی زیاد شود و امکان سقوط فراهم شود ، طناب جلوی افتادن فرد از روی تردمیل را می گیرد . زیرا در این زمان طناب سبب می شود خود دستگاه خاموش شود .

از تردمیل درست استفاده کنید

بسیاری از افراد در هنگام استفاده از تردمیل روی نوار گردان می ایستند و بعد دستگاه را روشن می کنند . اما این کار بسیار اشتباه است و باید پاها را در کناره های تردمیل گذاشت و بعد آن را روشن و روی دور آهسته بگذارید و بعد شروع به قدم زدن کنید و بعد از آن آرام آرام سرعت را بالا ببرید و روی تردمیل شروع به دویدن کنید .

در زمان استفاده از تردمیل کفش بپوشید

افرادی که از دستگاه تردمیل استفاده می کنند حتما باید جوراب و کفش مناسبی بپوشند زیرا دویدن روی دستگاه تردمیل بدون جوراب و کفش به مفصل ها و استخوان ها آسیب زیادی وارد می کند . کتانی بهترین انتخاب برای استفاده از تردمیل است .

بعضی از بیماران نباید از تردمیل استفاده کنند

بیماران قلبی عروقی ، بیماران ریوی یا مبتلا به دیابت نباید از تردمیل با سرعت بالا استفاده کنند زیرا ممکن است آسیب زیادی به ریه و قلب آنها وارد شود . افرادی که آرتروز زانو یا ران دارند نیز نباید از تردمیل استفاده کنند . در حالت کلی اگر به بیماری مبتلا هستید قبل از استفاده از تردمیل باید با پزشک مشورت کنید .


هر روز از تردمیل استفاده نکنید

نباید هر روز از تردمیل استفاده کرد ، زیرا آسیب زیادی به زانوها وارد می کند . باید فعالیت های ورزشی متنوعی داشته باشید و هر چند روز یک بار از تردمیل استفاده کنید .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : توصیه هایی برای خرید و استفاده از تردمیل

رای شما :
زمان دقیق: 2016-04-09T11:56:41+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است