دوشنبه ۹۷/۵/۱   Mon 18/7/23

توصیه هایی برای مسافرت سالمندان

چاپ مطلب بازدید : 1039 شنبه ۱۳ تیر ۹۴

توصیه های سفر برای سالمندان

توصیه هایی برای مسافرت سالمندان

سفر سالمند

توصیه های سفر برای سالمندان

اختصاصی بیست ستون: 

سالمندان باید با احتیاط به سفر بروند و اغلب سفر رفتن آنها خیلی سخت خواهد بود اما با این وجود سفر می تواند روحیه سالمند را عوض کند و او را مدتی از خمودگی و تنهایی نجات دهد .

با توجه به اینکه فصل تابستان است و زمان خوبی برای سفر می باشد ، اگر سالمند هستید یا سالمندی در منزل دارید لازم است به این توصیه ها توجه  کنید و بعد از آن برای مسافرت تابستانی آماده شوید ...

 

سفر هوایی در صورت ناراحتی قلبی ممنوع!

اگر دچار فشارخون ، سکته قلبی و یا نارسایی قلبی هستید با هواپیما به مسافرت نروید و حدالامکان با خودروی شخصی به سفر بروید .

 

به شهرهای خیلی سرد یا خیلی گرم سفر نکنید

افراد سالمند باید به شهرهایی که دمای خیلی پایین یا خیلی بالایی دارند سفر نکنند زیرا افزایش ناگهانی دمای هوا باعث کاهش آب بدن سالمند و افزایش ضربان قلب او می شود و از طرفی سرمای زیاد هم باعث افزایش فشار خون می شود که برای سالمند با سابقه سکته قلبی بسیار خطرناک می باشد .

 

قبل از سفر با پزشک تان مشورت کنید

سالمندی که به بیماری دیابت مبتلا می باشد در صورتی که بیماری اش به ثبات رسیده باشد می تواند به سفر برود و لازم است قبل از آن با پزشک مشورت کند .

 

در سفر مواظب غذاخوردن تان باشید

در طی سفر مانند منزل غذاهای رژیمی با چربی و نمک محدود نوش جان کنید تا بیماری چربی خون ، فشارخون و قندخون سالمند با چالش روبه رو نشود .

 

داروهایتان را فراموش نکنید

حتما داروهایتان را همراه داشته باشید و از داروهای خواب در طی سفر استفاده نکنید . راه رفتن زیاد ، حمام  کردن با آب زیر 20 درجه ، زیر آفتاب ماندن و پرخوری سالمند توصیه نمی شود.

 

بهتر است سالمند رانندگی نکند

اگر سالمند پشت فرمان نشسته و ناگهان دچار درد در ناحیه سینه شد ، باید رانندگی را متوقف کند و به خودش فشار نیاورد . اگر مجبور شدید که شما راننده باشید هر دو ساعت یک بار توقف کنید و هرگز در شب رانندگی نکنید .

 

قبل از سفر اطلاعات کافی داشته باشید

قبل از این که به شهر مورد نظر مسافرت کنید ، از یکی از نوه هایتان برای جمع کردن اطلاعات مورد نیاز کمک بگیرید تا با اطلاعات کافی سفر کنید .

 

از قبل برای سفر آماده شوید

سالمندان باید از یک ماه قبل از سفر وضعیت سلامت شان را کنترل کنند تا اگر لازم است پزشک آزمایش هایی را انجام دهد و سلامت قلب و اندام های حیاتی سالمند سنجیده شود .

 


سفرهای طولانی نروید

سفر سالمند به وضع سلامتی و جسمانی او مرتبط است اما در کل سفرهای طولانی برای سالمندان توصیه نمی شود .

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.93(93 رای) | زمان دقیق: 2015-07-04T06:40:47+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است