دوشنبه ۹۷/۹/۱۹   Mon 18/12/10

جزیره ای اسرارآمیز با خاک های رنگی

چاپ مطلب بازدید : 3572 چهارشنبه ۲۰ خرداد ۹۴

جزیره ای زیبا با خاک های رنگی

جزیره ای اسرارآمیز با خاک های رنگی

جزیره هرمز

جزیره ای زیبا با خاک های رنگی

اختصاصی بیست ستون: 

جزیره هرمز یکی از جاذبه های فوق العاده جنوب ایران است. اگر به بندرعباس سفر کنید حتما سری به این جزیره با خاک های رنگی هم بزنید . گردشگران زیادی جذب این جزیره می شوند که باید نیم ساعت از بندرعباس بگذرند تا به جزیره رنگی هرمز با کوه های خوراکی اش برسند.

این جزیره بسیار کوچک است و می توانی همه جاهای دیدنی اش را پیاده بروید و مشاهده کنید . جاذبه های گردشگری این جزیره را در اینترنت جستجو کنید و با اطلاعا کافی به این جزیره زیبا سفر کنید . در آنجا خاک های رنگی زیادی وجود دارد که یکی از جاذبه های آن محسوب می شود. یک فرش خاکی با خاک های رنگی در این جزیره پهن می شود و بسیار زیباست که گردشگران زیادی را جذب کرده است .

جزیره هرمز

مردم محلی جزیره را به خوبی می شناسند ، می توانید از آنها راهنمایی بگیرید. یکی از جوان هایی این جزیره به نام شهاب دریاپیمای هرمزی می تواند شما را به عنوان گردشگر راهنمایی کند و با ماشین و موتور گردشگران را به این جزیره می برد . او یکی از کسانی است که با کمک مالک موزه نادعلیان در این زمینه فعالیت میکند و صاحب درآمد است .

برای دیدن جزیره نمی توانید از خودروی شخصی استفاده کنید بلکه باید با وانت یا نیسان بروید. یکی از جاذبه های این جزیره قلعه پرتغالی است که از زیباترین قلعه های سنگی است که در آن زندان های تک نفره با سنگ های رنگی و صنعتی جزیره ساخته شده است. موزه ای خصوصی نیز  در این جزیره وجود دارد که گالری هنرمندان شده است.

جزیره هرمز

دریاچه نمک و الهه نمک هم یکی دیگر از جاذبه های زیبای این منطقه است. رودخانه نمکی را طی کنید تا به غارنمکی با قندیل های سفید برسید و پس از ادامه الهه نمک را خواهید دید که به رنگ سفید نیست بلکه کوهی به رنگ سبز است. نمک سرخ و سبز و آبی هم در بین سنگ های شور این منطقه پیدا می شود. کنار رودخانه نمک قندیل های برف مانندی  است که زیبای خاصی به این منطقه و این جوی آب شور داده است و این قندیل ها شکننده هستند.

جزیره هرمز

دره مجسمه ها یکی دیگر از جاذبه های جزیره است که می توانید مجسمه های سنگی را ببینید .

جزیره هرمز

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : جزیره ای اسرارآمیز با خاک های رنگی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-10T14:39:29+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است