سه شنبه ۹۷/۶/۲۷   Tue 18/9/18

حمله داعش در تهران به چه معناست؟

چاپ مطلب بازدید : 216 یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶

تلاش های سازمان یافته و هماهنگی در غرب آسیا به سرکردگی عربستان برای منزوی کردن ایران در جریان است. محمد بن سلمان معاون ولیعهد عربستان ماه گذشته در مصاحبه ای گفته بود که ریاض جبهه های جنگ را به ایران منتقل خواهد کرد. این رویکرد های ضد ایران مورد استقبال ترامپ نیز قرار گرفته است.

با مطالب اخبار سیاسی بیست ستون همراه باشید.

اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,داعش

نشریه هندو نوشت: عوامل داعش در تهران به دنبال حمله به دو نماد کشور بودند که ناکام ماندند. پارلمان و آرامگاه امام خمینی بنیان گذار فقید جمهوری اسلامی.

به گزارش انتخاب ؛ تروریست ها به وضوح میخواستند پیامی را به ایران بفرستند. ایران در مبارزه علیه داعش در عراق و سوریه درگیر است، با این حال همزمان با بحران های زیادی در منطقه دست به گریبان است.

داعش به سرعت مسئولیت حملات در تهران را بر عهده گرفت. برای داعش ایران یک دشمن درغرب آسیاست. هم از نظر ایدئولوژیک و هم از نظر استراتژیک. داعش به دنبال فرقه گرایی ضد شیعه است و از این رو دائما به شیعیان حمله میکند. به ویژه در عراق و سوریه. ایران به عنوان یک قدرت شیعه در منطقه هدف اصلی داعش به شمار می رود.

از این گذشته ایران به طور مستقیم در مبارزه علیه داعش در عراق فعال است. ایران به گروه های شیعه شبه نظامی در خطوط مقدم عراق آموزش نظامی می دهد. این کشور در آزاد سازی موصل از کنترل داعش نقش مستقیم داشته و در سوریه نیز به بشار اسد برای سقوط داعش در این کشور کمک میکند.

اما این حملات و عکس العمل ایران باید در چارچوب معنایی رقابت های ایران و عربستان نیز تعبیر و تفسیر شود. ایران، عربستان و آمریکا را به دست داشتن در این حملات متهم کرده است. این یک استدلال جدی است و خطر افزایش تنش ها بین ریاض و تهران را بیشتر کرده است. این حمله یادآور آن بود که هیچ کشوری در غرب آسیا از تهدید داعش مصون نیست.


تلاش های سازمان یافته و هماهنگی در غرب آسیا به سرکردگی عربستان برای منزوی کردن ایران در جریان است. محمد بن سلمان معاون ولیعهد عربستان ماه گذشته در مصاحبه ای گفته بود که ریاض جبهه های حنگ را به ایران منتقل خواهد کرد. این رویکرد های ضد ایران مورد استقبال ترامپ نیز قرار گرفته است.

دولت ترامپ بار ها ایران را حامی تروریسم خوانده و به وضوح خود را متحد عربستان علیه ایران معرفی کرده است. چنین اظهارات خصمانه آشکاری میتواند فرصت مناسبی به تروریست ها بدهد. حمله به تهران نشان داد انها از این فرصت به وجود آمده استفاده کرده اند. آنها میتوانند بحران های خاورمیانه و تنش های فرقه ای را تعمیق ببخشند. آخرین چیزی که غرب آسیا به آن نیاز دارد یک فرقه گرایی شیعه و سنی است. ایران و عربستان هر دو باید از اظهارات خصمانه دست بکشند و برای حفظ امنیت منطقه با هم متحد شوند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای حمله داعش در تهران به چه معناست؟
رای شما :
زمان دقیق: 2017-06-11T18:01:02+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است