دوشنبه ۹۷/۷/۲   Mon 18/9/24

خانه کوچک تان را با این راهکارها بزرگ نشان دهید !

چاپ مطلب بازدید : 1889 شنبه ۲۳ آبان ۹۴

ترفندهایی برای بزرگ و پرنور جلوه دادن خانه

خانه کوچک تان را با این راهکارها بزرگ نشان دهید !

بزرگ و پرنور جلوه دادن خانه

ترفندهایی برای بزرگ و پرنور جلوه دادن خانه

اختصاصی بیست ستون:  

خانه کوچک  و تاریک تان را می توانید با رعایت نکاتی روشن کنید . با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه می توانید اتاق تاریک را پرنور و بزرگ جلوه دهید .

دیوارهای اتاق را نقاشی کنید

  • دیوارهای اتاق را نقاشی یا تمیز کنید . دیوارهای سفید و گرد و خاک گرفته و یا دیوارهایی با رنگ های تیره باعث می شود فضای اتاق کوچکتر دیده شود . پس زمانی را در نظر بگیرید و دیوارها را با مواد شوینده مناسب تمیر کنید ، تمام ترک خوردگی ها را ترمیم کنید تا رنگ دیوارها همانند روز اول سفید و براق شود .
  • برای رنگ کردن دیوارهای اتاق تان از رنگ های روشن استفاده کنید . رنگ کرم ، سفید متمایل به کرم و سفید باعث انعکاس بهتر نور شده و فضای اتاق را بزرگتر نشان می دهد . پس اگر می خواهید دیوارهای منزل تان را رنگ کنید و فضای اتاق تان کوچک است از رنگ های روشن استفاده کنید .
  • برای نقاشی دیوارهای تکی از رنگ آبی براق یا دیگر رنگ های براق استفاده کنید . اگر می خواهید فضایی از خانه تان جلوه بیشتری داشته باشد از رنگی متمایز از رنگ سایر دیوارها استفاده کنید . بهتر است همیشه از رنگ های روشن استفاده کنید زیرا رنگ های روشن در فضاهای بزرگ تیره تر به نظر می رسند.
  • روی دیوارهای اتاق تابلوهای صیقلی نصب کنید . تابلوها نمای زیبایی به اتاق می دهند و اگر جلو پنجره نصب شوند ، به خوبی نور را منعکس می کنند .

کف پوش های اتاق را تغییر دهید

  • فرش های کهنه و قدیمی فضای اتاق تان را کوچک و بی روح نشان می دهد اما در مقابل فرش های تمیز و رنگ روشن به اتاق تان جلوه ی زیبایی می دهد . علاوه بر آن کف پوش های براق باعث می شود نور به خوبی منعکس شود و فضای اتاق تان بزرگتر نشان داده شود.

نور اتاق را بیشتر کنید

  • در طول روز پرده های اتاق را کنار بزنید تا نور وارد اتاق تان شود و خانه تان دلباز و بزرگتر نشان داده شود . اگر پنجره های اتاق کوچک است و نور کمتر وارد اتاق می شود ، چراغ ها را روشن کنید تا سقف خانه روشن تر شود و فضای اتاق بزرگتر دیده شود . البته نورپردازی اطراف سقف اتاق ها و یا در آشپزخانه زیر کابینت ها باعث بزرگتر شدن فضا می شود .
  • لوستر وسط اتاق را روشن کنید . بهتر است لوستر شیشه ای یا کریستالی آویزان کنید تا با نور منعکس شده فضای اتاق روشن تر و دلبازتر دیده شود .

وسایل و اسباب منزل تان به رنگ روشن باشد

  • بهتر است اسباب خانه تان به رنگ روشن باشد . رنگ های کرم ، خردلی ، سفید و آبی روشن جلوه روشن و بزرگی به اتاق تان می دهد . در مقابل مبلمان و وسایل رنگ تیره مانند مشکی ، خاکستری ، تیره و قهوه ای خانه تان را کوچک نشان می دهد و جلوه رنگ های روشن را از بین می برد .
  • کتابخانه ، دکور و قفسه تان را عمود بر پنجره ه قرار دهید و آینه را مقابل پنجره بگذارید تا نور را به خوبی منعکس کند . حتی می توانید چند آینه به هم وصل کنید تا هم جلوه زیباتری به اتاق تان بدهد و هم نور را بیشتر منعکس کند . حتی در قسمتی از اتاق که می خواهید پنجره باشد اما پنجره ای و نوردهی وجود ندارد ، چند آینه به هم وصل کنید و به این صورت دیوار را آینه پوش کنید . بهتر است آینه را در جایی قرار دهید که تصویر پنجره رو به رویی در آن بیفتد و فکر کنید درون اتاق دو پنجره وجود دارد .

در واقع هر چقدر وسایل اضافی را از اتاق تان خارج کنید فضای اتاق تان بزرگتر ، دلبازتر و روشن تر دیده می شود.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : خانه کوچک تان را با این راهکارها بزرگ نشان دهید !

رای شما :
زمان دقیق: 2015-11-14T16:09:11+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است