یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

خمیر دندان سفید کننده باعث حساسیت بیشتر دندان می شود

چاپ مطلب بازدید : 684 دوشنبه ۲۰ مهر ۹۴

توصیه هایی درباره  استفاده از خمیر دندان

خمیر دندان سفید کننده باعث حساسیت بیشتر دندان می شود

خمیر دندان سفید کننده

توصیه هایی درباره  استفاده از خمیر دندان

اختصاصی بیست ستون:  

تمام افراد وقتی با دندان های زرد شده روبه رو می شوند به سمت یک خمیر دندان سفید کننده می روند تا هنگام خندیدن دندان های سفیدشان چون مروارید بدرخشد .

متخصصان درباره تاثیر خمیردندان ها نظرات متفاوتی دارند . به عقیده متخصصان بهداشت دهان و دندان باید هوشمندانه از این محصولات استفاده کنید زیرا بسیاری از خمیردندان های سفید کننده ساینده هستند . این محصولات حاوی بی کربنات سدیم ( جوش شیرین ) و سیلیس هستند و استفاده مداوم از آنها باعث آسیب رساندن به مینای دندان و ایجاد سوراخ و منافذ روی دندان می شود. در این حالت دندان ها به هر رنگی حساس تر می شوند و رنگ آنها با نوشیدن قهوه یا چای به سرعت تغییر می کند .

استفاده روزانه از خمیردندان باعث آسیب پذیرتر شدن دندان می شود و در طولانی مدت رنگ دندان ها تیره تر خواهد شد .

خمیردندان سفید کننده به لثه ها آسیب می رساند

خمیردندان سفید کننده جز محصولات بهداشتی نمی باشد بلکه از دسته محصولات آرایشی  است . نباید در استفاده از خمیر دندان سفید کننده افراط کرد زیرا این محصولات دارای ترکیبات رنگی هستند که تاثیراتی را به دنبال خواهند داشت . رنگ قرمز خمیر دندان باعث تشدید رنگ لثه و رنگ آبی باعث تشدید سفیدی مینای دندان می شود . متخصصان معتقدند رنگ شدن مکرر لثه باعث خونریزی آنها با هر تماس کوچکی می شود . زیرا این مواد رنگی باعث ایجاد واکنش های آلرژیک می شود .

از خمیر دندان معمولی استفاده کنید

نباید در استفاده از خمیردندان های سفید کننده افراط داشت زیرا این خمیردندان ها از محصولات مکمل هستند . اگر خیلی به استفاده از خمیردندان سفید کننده تاکید دارید روزی چند بار با خمیردندان معمولی و یک بار با خمیردندان سفید کننده دندان هایتان را مسواک بزنید .

با پزشک درباره سفید شدن دندان هایتان مشورت کنید

بهتر است قبل از استفاده از خمیردندان های سفید کننده با دندانپزشک مشورت کنید تا علت سفید نشدن دندان هایتان بررسی شود . عوامل زیادی باعث بد رنگ شدن دندان ها می شود که از آن جمله می توان به کثیفی دندان ها ، جرم دندان ها و مصرف دخانیات اشاره کرد . در بسیاری از موارد علت اصلی جنس دندان هایتان می باشد . اگر جنس دندان هایتان به گونه ای باشد که رنگ آن زرد است ، برای سفید کردن آنها نمی توان کاری کرد و استفاده مداوم از خمیر دندان نتیجه ای در بر نخواهد داشت و فقط نسبت به سرما ، گرما و مواد غذایی حساس تر می شود . پس توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با دندان پزشک مشورت کنید . 

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.90(78 رای) | زمان دقیق: 2015-10-12T08:52:59+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است