پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶   Thu 18/10/18

خودتان را دوست داشته باشید

چاپ مطلب بازدید : 866 چهارشنبه ۲۰ خرداد ۹۴

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

خودتان را دوست داشته باشید

دوست داشتن خود

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

اختصاصی بیست ستون: 

در همه افراد موفق، با اعتمادبه‌نفس و خوشبخت، یک ویژگی مشترک به چشم می‌خورد. آن‌ها خودشان را دوست دارند و می‌دانند چگونه به نیازهای روحی و جسمی خود رسیدگی کنند. وقتی یک فرد موفق به تصویر خودش در آینه نگاه می‌کند، ازآنچه می‌بیند و حس می‌کند، حقیقتا لذت می‌برد. آیا دوست دارید چنین احساسی را تجربه کنید؟

 

موقعیت‌های خودتان را جشن بگیرید
وقتی در زندگی مسیر اشتباهی انتخاب می‌کنید، هیچ ترسی از اعتراف به شکست نداشته باشید. اشتباهات زمینه‌ساز پیروزی هستند و نمی‌شود از آن‌ها اجتناب کرد. به همین ترتیب باید قدردان موفقیت‌ها نیز باشید و لذت یادآوری آن را از خودتان دریغ نکنید. یک مهمانی کوچک با دوستان صمیمی و کمی احساس رضایت از خود به هیچ‌کس آسیبی نمی‌رساند. هرروز پیروزی‌هایتان در زندگی را به خود یادآوری کنید. این کار باعث افزایش انگیزه و انرژی برای کسب پیروزی‌های بعدی می‌شود و موانع پیش رو را کمرنگ جلوه می‌دهد.

 

خواسته‌هایتان را دقیقا مشخص کنید و از پیگیری آن‌ها هراسی نداشته باشید
اولین قدم درراه موفقیت، مشخص کردن اهداف است. اهدافتان را کاملا مشخص کنید و به خاطر داشته باشید که از کجا شروع کرده‌اید. اگر در مورد آنچه می‌خواهید مطمئن نیستید، با مشخص کردن چیزهایی که نمی‌خواهید شروع کنید. هر چه در این فهرست نبود، می‌تواند یک از اهداف شما باشد. بدون ترس یا خجالت این اهداف و خواسته‌ها را پیگیری کنید وگرنه آن‌ها همیشه آرزوهای دست‌نیافتنی باقی خواهند ماند.

 

نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید
 هیچ‌کس به‌تنهایی کامل نیست و یک فرد واقع‌بین باید از نقاط قوت و ضعف خود آگاه باشد. افراد موفق از نقاط قوت خود برای جبران و کاهش اثرات ضعف‌های خود بهره می‌گیرند. در این کار از یاری افرادی که می‌توانند ضعف‌های شمارا پوشش بدهند بهره ببرید و تیمی موفق و کامل تشکیل دهید.

 

اهداف خود را با رضایت درونی و اشتیاق دنبال کنید
افراد موفق و کسانی که خودشان را دوست دارند، از توانایی بالایی برای برقراری ارتباط ذهنی با هدف و ترغیب ضمیر ناخودآگاه به دنبال کردن آن برخوردار هستند. اگر احساس می‌کنید هدفتان جذابیتش را ازدست‌داده و دنبال کردن آن دیگر باعث رضایت درونی شما نمی‌شود، اختصاص دادن زمانی برای رسیدگی به نیازهای روحی و جسمی و دادن فرصتی به ضمیر ناخودآگاه برای تجدیدقوا، راهی مناسب برای تقویت دوباره انگیزه‌ها محسوب می‌شود.

 

ارتباطات عاطفی خود را تقویت کنید
اگر خودتان را دوست داشته باشید، به یک منبع انرژی مثبت تبدیل می‌شوید که اطرافیان را مثل پروانه به خود جذب می‌کند. این مسئله به شما اجازه می‌دهد که روابط عاطفی با خانواده و دوستان را تقویت کنید. به گفته یک متخصص روانشناسی مثبت‌گرا به نام داچر کلتنر، افرادی که روابط عاطفی قدرتمندی دارند، خوشبخت‌تر هستند.

 


از عواطف قدرتمند انسانی لذت ببرید
ممکن است مشاهده ابراز احساسات دیگران از نگاه شما چندان خوشایند نباشد و یا صمیمیت یک زوج سالخورده که دست در دست یکدیگر پیاده‌روی می‌کنید را زیاده‌روی بدانید. این احساسات بسیار خوشایند هستند و اگر به‌جای سرکوب کردن از آن‌ها لذت ببرید، درواقع به ندای درونی خود برای تشخص آنچه روح شما نیاز دارد، گوش فراداده‌اید.

 

به نیازهای روحی و جسمی خود توجه کنید
بدن و ذهنتان به اشکال مختلف با شما صحبت می‌کنند و اگر به این پیام‌ها دقت کنید به‌راحتی می‌توانید آنچه را که برای روح و جسم شما بهتر است شناسایی کنید و همیشه احساس بهتری داشته باشید.

 


به ناراحتی‌های لحظه‌ای جسم خود اعتماد کنید
 بخشی از هنر برقراری ارتباط با جسم، اعتماد کردن به ادراک لحظه‌ای از محیط اطراف و واکنش‌های فیزیکی جسم به آن‌ها است. اگر روبرو شدن با مسئله‌ای باعث ایجاد حس ناخوشایندی در بدن شما می‌شود، آن را جدی بگیرید. این‌گونه واکنش‌های فیزیکی حتی اگر با نظر جمعی و دیدگاه منطقی در تضاد باشند، غالبا نشان‌دهنده وجود مشکلی در شرایط موجود هستند.

 

وضعیت ظاهری شخصیت شمارا تعریف نمی‌کند
 مهم نیست که ظاهر شما چگونه است، تمرکز ذهنی شما بر اینکه چگونه به نظر می‌رسید کاملا وضعیت ظاهری شمارا تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ یعنی اگر احساس زیبا بودن داشته باشید، زیبا به نظر می‌رسید. این باور درونی، باعث انتشار یک انرژی مجذوب‌کننده توسط شما و جذب اطرافیان می‌شود.


دوست داشتن خود

لباس‌هایتان بر اساس سلیقه خودتان انتخاب کنید
 مهم نیست دیدگاه دیگران در مورد سلیقه و انتخاب شما چگونه است. در پوشیدن لباسی که می‌پسندید، تردیدی به خود راه ندهید. به سلیقه خود احترام بگذارید و از نمایان کردن آن هراسی نداشته باشید.

 

با تغذیه سالم و استراحت کامل بدنتان را تقویت کنید
مارتا بک، مربی سرشناس بهبود زندگی می‌گوید: تا زمانی که برای فعالیت آمادگی پیدا کردید، استراحت کنید و تا زمانی که به استراحت نیاز داشتید، فعالیت کنید.
در کنار این اصل مهم، گاهی با انجام فعالیت‌های موردعلاقه هرچند غیرمتعارف به خودتان پاداش بدهید. تغذیه سالم بسیار مهم است ولی لذت خوردن گاه‌به‌گاه یک شکلات شیرین را از خودتان دریغ نکنید. رعایت اعتدال در همه‌چیز بهترین رویکرد ممکن است.

 


تا جایی که ممکن است وقتتان را در آغوش طبیعت بگذرانید
 هر وقت احساس بیهودگی کردید، با دور شدن از زندگی شهری و پناه بردن به آغوش طبیعت، روحیه خود را تقویت کنید. قدم زدن در ساحل یا جنگل به شکل معجزه‌آسایی باعث آرامش می‌شود.

 

قابل‌اعتماد باشید
حقیقت را بگویید ولی از صراحت توهین‌آمیز اجتناب کنید. وقتی دوستتان نظر صادقانه شمارا می‌خواهد، یعنی به شما اعتماد کامل دارد. مورد اعتماد دیگران واقع‌شدن احساس خوبی دارد و نشان می‌دهد شما مهربان و دلسوز هستید.

 

همیشه به اشتباهات خودتان اعتراف کنید
 بروز اشتباه اجتناب‌ناپذیر است و اقرار به اشتباه سریع‌ترین راه برای حل آن و بازگشت به مسیر صحیح است.

 


از خودتان بیشترین انتظار ممکن را داشته باشد
 افکار شما دیر یا زود به حقیقت خواهند پیوست. هر چه از خودتان انتظار بیشتری داشته باشید، موفقیت بزرگ‌تری در انتظارتان است.

 

گذشته را فراموش کنید
گذشته، گذشته است. زندگی درگذشته شمارا از پیشرفت بازمی‌دارد. اگر همه انرژی خود را برای حسرت خوردن در مورد اتفاقات دیروز صرف کنید، دیگر توانی برای ساختن امروز نخواهید داشت.

 

زندگی خود را به مجموعه‌ای از داستان‌های فوق‌العاده تبدیل کنید
 افرادی موفق می‌توانند داستان‌های زیبایی از زندگی‌شان تعریف کنند. آن‌ها با افتخار زیاد به شما میگویند که از کجا شروع کرده و برای موفقیت چه سختی‌های پشت سر گذاشته‌اند. آن‌ها کاملا از دگرگونی‌های خود آگاه هستند و داستان‌های الهام‌بخششان باعث تشویق دیگران به مقابله با سختی‌ها می‌شود.

 


همچنین بخوانید: خاصیت باور نکردنی پیاز

اطرافیان شما می‌توانند الهام‌بخش باشند
معاشرت با افراد موفق و کسانی که خود را دوست دارند، بسیار لذت‌بخش است. گفتگو با این‌گونه افراد بسیار الهام‌بخش بوده و می‌تواند انگیزه‌های شما برای تحقق رؤیاهایتان را تقویت کند.

 

از نگه‌داشتن چیزهای خوب برای موقعیت‌های خاص خودداری کنید
اگر کفش یا لباسی دارید که پوشیدن آن برایتان لذت‌بخش است. پوشیدن آن نیازی به زمان مناسب و موقعیت خاص ندارد. خاص‌ترین زمان در زندگی، زمان حال است.

 

از دیدن خودتان در آینه لذت ببرید
مهم نیست که چه لباسی به تن دارید، وقتی در آینه می‌نگرید با تمام وجود ازآنچه مبینید سپاس گذار باشید و لذت ببرید.


دوست داشتن خود

مترجم: محسن یزدانی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : خودتان را دوست داشته باشید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-10T11:05:21+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است