شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

خودکار هوشمند با جوهر حس‌گر

چاپ مطلب بازدید : 1513 چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۳

خودکار هوشمند با جوهر حس‌گر تولید شد.

خودکار هوشمند با جوهر حس‌گر تولید شد.

خودکار هوشمند با جوهر حس‌گر

خودکار هوشمند با جوهر حس‌گر تولید شد.

اختصاصی بیست ستون: 

این خودکار هوشمند به‌وسیله جوهر، های تک (hi tech)خود هر فردی را قادر می‌سازد که حس‌گر تولید کند. یک ابزار جدید ساده توسط nano engineers در دانشگاه کالیفرنیا تولیدشده است که نوید عصر جدیدی را زمینه حس‌گر های هوشمند می‌دهد، که به‌وسیله این خودکار هوشمند هرکسی در هر مکانی قادر خواهد بود حسگر بسازد. از جمله پزشکان در درمانگاه، بیماران در خانه خود و سربازان در زمینه های مورد نیاز خود. تیمی از سن‌دیه‌گو توسعه نوعی جوهر زیستی را با تکنولوژی بسیار بالا در دست بررسی دارند که از چندین ماده شیمیایی تشکیل شده است این حسگرها می‌توانند به گلوکز واکنش نشان دهند به طوری که می‌توانند با نوشتن بر روی ‌پوست میزان قند خون را اندازه گیری کنند و یا با نوشتن بر روی برگ درختان می‌توانند میزان آلودگی برگ‌ها را تشخیص دهند.

همچنین این جوهر این خودکار هوشمند با حس‌گر خود می‌تواند برای نظارت بر سلامتی شخص بر روی تلفن های هوشمند کشیده شود و یا بر روی دیوار خارجی ساختمان‌ها برای نظارت بر آلاینده های گاز سمی کشیده شود، همچنین می‌توان از این جوهر و حس‌گر هوشمند آن در جنگ برای شناسایی عامل اعصاب و مواد منفجره استفاده کرد.

جوزف وانگ رئیس گروه مهندسان نانوی دانشگاه کالیفرنیا گفت: این نوع جوهر آنزیمی نوشتاری که ما تولید کرده ایم نویدی بزرگ برای طیف های گسترده ای از برنامه های کاربردی را می‌دهد. وی افزود بزرگترین چالش محققان ما ساخت جوهری از مواد شیمیایی و بیوشیمیایی بود که برای انسان و ‌گیاهان مضر نباشد و بتوان از آن به عنوان الکترود حسگرها استفاده کرد از طرفی بتوان از آن در دوره های زمانی طولانی مدت استفاده کرد، مزیت این حس‌گر حالت چسب مانند آن است که به راحتی بر روی محل های مورد نظر می‌چسبد.

خودکار هوشمند و تست قند خون با تاتوی موقت!

تست قند خون با تاتوی موقت

خودکار هوشمند و تست قند خون با تاتوی موقت!


جوهر حس‌گر هوشمند این خودکار هوشمند می‌تواند در آینده نزدیک به عنوان ابزاری برای تست قند خون استفاده شود ابزاری که با حساسیت بالای خود می‌تواند بدون درد و خون ریزی فقط با کشیدن بر روی ‌پوست بدن این اندازه گیری را انجام دهد، نکته جالب این خودکار آنجاست که هر خودکار می‌تواند برای تقریباً 500 بار آزمایش مورد استفاده قرار گیرد.

مراحل بعدی ارتقای این حس‌گر شامل اتصال بی‌سیم آن به دستگاه ها ی نظارتی و تحقیق در مورد ارتقاء حس‌گر برای استفاده در شرایط دشوار، از جمله در درجه حرارت شدید، رطوبت های مختلف و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید را شامل می‌شود.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : خودکار هوشمند با جوهر حس‌گر

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-11T15:58:00+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است