شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

درد شدید زایمان به دلیل کمبود ویتامین دی

چاپ مطلب بازدید : 473 شنبه ۱۷ مرداد ۹۴

با مصرف ویتامین دی از درد شدید زایمان پیشگیری کنید

درد شدید زایمان به دلیل کمبود ویتامین دی

کمبود ویتامین دی

با مصرف ویتامین دی از درد شدید زایمان پیشگیری کنید 

اختصاصی بیست ستون: 

در دوران بارداری اغلب کمبود ویتامین دی مشاهده می شود و کمبود این ویتامین در بدن زنان باردار می تواند درد زایمان را چند برابر کند. زنانی که از رژیم غذایی گیاهی استفاده می کنند و در معرض نورخورشید نمی باشند بیشتر دچار کمبود ویتامین دی خواهند شد. محققان در یک پزوهش تعداد 93 زن باردار را  مورد بررسی قرار دادند و قبل از زایمان میزان ویتامین دی بدن آنها را کنترل کردند و زنانی که در طی زایمان تزریق نخاعی نیاز داشتنند نیز کنتزل شدند و در نهایت زنانی که در هنگام زایمان به داروی مسکن درد نیاز داشتند شناسایی شدند.

نتیجه پژوهش این چنین بود : زنانی که ویتامین دی کمتری در حین زایمان داشتند به داروی مسکن بیشتری نیاز پیدا کردند . نویسنده ارشد این پژوهش دکتر "آندرو  گلر " بود و می گوید : زنان در طی دوران بارداری دچار کمبود ویتامین دی خواهند شد و به همین دلیل در طی فرآیند زایمان درد بیشتری می کشند و به مسکن بیشتری نیاز پیدا می کنند .

بر طبق این گزارش اگر زنان قبل از بارداری از کمبود ویتامین دی پیش گیری کنند درد زایمان را به طور قابل توجهی کاهش می دهند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : درد شدید زایمان به دلیل کمبود ویتامین دی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-08T10:54:56+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است