پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶   Thu 18/10/18

درست غذا خوردن را به کودکتان آموزش دهید

چاپ مطلب بازدید : 946 چهارشنبه ۲۰ خرداد ۹۴

نکات آموزش نحوه غذا خوردن کودکان

درست غذا خوردن را به کودکتان آموزش دهید

غذا خوردن کودک

نکات آموزش نحوه غذا خوردن کودکان

اختصاصی بیست ستون: 

کودک باید با آداب درست غذاخوردن آشنا شود . کودک باید به سنی رسیده باشد که مسائل را درک کند اما به کودکان زیر 6 سال هم باید آموزش هایی داده شود مثلا این که ..

  • به ظرف ها ضربه نزند تا صدای دلخراشی ایجاد شود
  • اسباب بازی هایش را سر میز نیاورد
  • به جای دست از قاشق و چنگال استفاده کند
  • غذا را از دهانش تف نکند
  • قبل از غذاخوردن دستهایش را بشوید
  • وقتی غذایش تمام شد بدون اجازه بلند نشود
  • وقتی دیگران مشغول صرف غذا هستند سرو صدا و شیطنت نکند

غذا خوردن کودک

برای آموزش غذا خورن به کودکانتان باید در مقابلشان بنشینید و استفاده از قاشق و چنگال را به آنها آموزش دهید . کودکان زیر 5 سال نمی توانند درست قاشق و چنگال را در دست بگیرند وشما باید صبور باشید تا به مرور زمان و با تمرین یاد بگیرند .

یکی دیگر از اصول غذاخوردن این است که باید به آنها یاد دهید که آرام باشند و آرام و جویده غذایشان را بخورند . وقتی کودک با غذایش بازی می کند ، نشان می دهد سیر شده است  ، بشقاب را از جلویش بردارید و به او بگویید پس دیگر میلی به غذا خورن نداری . می توانی میز را ترک کنی . با این جمله به کودک می گویید که هروقت میل به غذاخوردن ندارد می تواند به والدینش صریحا بگوید و نیازی نیست که با غذا بازی کند و دور بشقاب بریزد .

در سن دو سالگی باید به کودکتان آموزش دهید که آرام بنشیند و با قاشق غذا بخورند و با دستمال دهانش را پاک کند. البته انتظار نداشته باشید در این سن کودک تمیز و مرتب غذا بخورد اما همین این که فرهنگ غذاخوردن در او ایجاد شود و از کودکی با شیوه صحیح غذاخوردن آشنا شود کافی است.

در سن چهارسالگی از  کودکتان بخواهید که غذا از دهانش بیرون نریزید و هنگام غذاخوردن حرف نزند و دهانش بسته باشد . از کودک 4 ساله نمی توان انتظار داشت که در سرمیز بهانه گیری نکند. اما باید از او بخواهید به طرز درستی قاشق را بردارد و در دهان بگذارد .

غذا خوردن کودک

درسنین بالای 6 تا 8 سالگی از کودک خود  انتظار داشته باشید مودب بنشید و منتظر غذا باشد. این کودک باید در آماده کردن میز غذا به خانواده اش کمک کند و اگر غذایی را خیلی دوست دارد بیان کند و حتی از مادرش تشکر کند و  اگر غذایی را دوست ندارد بهانه گیری نکند. در این سن باید خیلی مرتب غذا خورده شود و از قاشق و دهان او نریزد.

غذا خوردن کودک

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : درست غذا خوردن را به کودکتان آموزش دهید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-10T10:54:41+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است