جمعه ۹۷/۷/۲۷   Fri 18/10/19

درمان زودتر افسردگی با موسیقی درمانی

چاپ مطلب بازدید : 1479 چهارشنبه ۸ مهر ۹۴

موسیقی و نواختن ساز باعث بهبود اضطراب می شود

درمان زودتر افسردگی با موسیقی درمانی

درمان افسردگی

موسیقی و نواختن ساز باعث بهبود اضطراب می شود

اختصاصی بیست ستون:  

موسیقی درمانی تکنیکی است که می تواند در کوتاه مدت افسردگی را درمان کند . در این تکنیک از ارتباط غیرکلامی برای کمک به بیان احساسات افراد افسرده استفاده می شود .

این مطالعه روی 79 نفر انجام شد که نشان می دهد ، موسیقی درمانی باعث بهبود بیشتر بیماران افسرده نسبت به افرادی می شود که با شیوه های رایج درمان شده اند . به عقیده کارشناسان بریتانیایی موسیقی به گونه ای انسان را از لحاظ ذهنی درگیر می کند که کلمات این قدرت را ندارند . این روش درمانی برای کمک به کودکانی که در برقراری ارتباط مشکل دارند نیز استفاده می شود و خواندن آواز یا نواختن ساز باعث می شود کودکان بتوانند احساسات شان را به راحتی بیان کنند .

مطالعه ای روی بیماران افسرده انجام شده است که در این مطالعه تمام بیماران به شیوه ی استاندارد مشاوره و تجویز داروی مناسب درمان شده اند و 33 نفر آنها در 20 جلسه با یک متخصص موسیقی درمانی شرکت کردند که در این جلسات برخی سازها نواخته می شد .

بعد از طی سه ماه افرادی که تحت موسیقی درمانی بودند در مقایسه با سایر بیماران اضطراب و افسردگی شان بهبود بیشتری نشان داد اما بعد از شش ماه هیچ بهبودی رویت نشد .

کریستیان گلد ، استاد دانشگاه ییواسکایلا می گوید : زمانی که موسیقی درمانی در کنار مراقبت های استاندارد انجام می شود به بهبود افسردگی و اضطراب فرد کمک بیشتری می کند . در واقع موسیقی درمانی به شخص کمک می کند احساسات خود را بیان کند و به شیوه ای غیرکلامی با هم تعامل داشته باشند ، حتی در زمانی که نمی توانند برای بیان تجربه های درونی خود کلمات مناسبی پیدا کنند.

دکتر مایک کرافورد ، متخصص بهداشت روانی در نشریه بریتانیایی نوشت : شیوه موسیقی درمانی می تواند وضعیت کلی بیماران مبتلا به افسردگی را بهبود بخشد . آهنگ ساختن و نواختن ساز یک کار لذت بخش و اجتماعی است و به گونه ای افراد را درگیر می کند که شاید کلمات این توانایی را نداشته باشند . 

در این مورد خواندن مقاله "تاثیر فوق العاده سکوت در درمان افسردگی" را به شما پیشنهاد می کنیم.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : درمان زودتر افسردگی با موسیقی درمانی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-30T10:51:42+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است