پنجشنبه ۹۷/۴/۲۸   Thu 18/7/19

دریاچه اوان قزوین به عنوان قطب گردشگری جهان

چاپ مطلب بازدید : 1063 چهارشنبه ۲۲ مهر ۹۴

زیبایی منحصر به فرد دریاچه اوان

دریاچه اوان قزوین به عنوان قطب گردشگری جهان

دریاچه اوان قزوین

زیبایی منحصر به فرد دریاچه اوان

اختصاصی بیست ستون:  

دریاچه اوان در شمال قزوین و منطقه تاریخی الموت و میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین واقع شده است . این دریاچه آب شیرین با مساحت 70 هزار مترمربع و عمق 6 متر، زیباترین و بزرگترین دریاچه استان قزوین می باشد. بیشتر آب دریاچه اوان از طریق چشمه های آب زیرزمینی موجود در بستر دریاچه و درصد کمی از آن توسط نزولات جوی ها تامین می شود . در اصل جوشش دائمی آب باعث زلالی و صافی دریاچه اوان شده است.

دریاچه اوان قزوین

در این دریاچه زیبا انواع ماهی های قزل آلای خال دار، اردک ماهی و کپور وجود دارد و در فصل پاییز نیز مامن پرندگان مهاجر چون غاز، مرغابی و قو می باشد. این دریاچه زیبا با درختان سبز اطراف چشم انداز فوق العاده ای دارد و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جذب می کند. البته دریاچه اوان با حضور نماینده سازمان ملل و بالا رفتن پرچم سازمان ملل و ایران، به عنوان قطب گردشگری جهان معرفی شده است.

دریاچه اوان قزوین

در فصل تابستان محل مناسبی برای آب تنی ، ماهیگیری و قایق سواری و در فصل زمستان با توجه به یخ بستن سطح دریاچه و برودت هوا محل مناسبی برای اسکیت سواری است. می توانید روی سطح دریاچه اسکیت سواری کنید و در کنار اوان نیز چادر بزنید.

دریاچه اوان قزوین

دریاچه اوان قزوین

دریاچه اوان قزوین

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.99(48 رای) | زمان دقیق: 2015-10-14T10:57:37+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است