دوشنبه ۹۷/۵/۲۹   Mon 18/8/20

در آذربایجان غربی به جهنم دره بروید

چاپ مطلب بازدید : 790 سه شنبه ۱۹ خرداد ۹۴

معرفی منطقه زیبای جهنم دره در آذربایجان غربی

در آذربایجان غربی به جهنم دره بروید

جهنم دره

معرفی منطقه زیبای جهنم دره در آذربایجان غربی

اختصاصی بیست ستون: 

"جهنم دره" منطقه ای کوهستانی در روستای قریس در استان آذربایجان غربی است . وقتی از استان آذربایجان غربی به سمت چالدران از جاده زرآباد حرکت کنید به منطقه ای به این نام می رسید .

این منطقه به دلیل دوربودن و مسیر سخت رفت وآمد به این نام شناخته شده است که به نام جهنم دره یا جهنم دره سی نامیده شده است . عده ای زیادی می خواستند به ته این دره بروند اما موفق نشده اند .

این منطقه کوهستانی کوهنوردان و شکارچیان زیادی را به خود جذب کرده است اما کسی برای گردش و تفریح به این منطقه نمی آید .اطراف این منطقه کوه های بلندی است که در زمان های گذشته جایگاه کسانی بوده است که با حکومت وقت خود مشکل داشته اند و در این منطقه صعب العبور مامن می گرفتند که مردم عادی نتوانند به آنجا بروند .

این منطقه به جهت روانی و وضعیت فیزیکی خطرناک شناخته شده است چون افراد خاطی زیادی در این منطقه حضور داشته اند . از کف این دره رودی در جریان است که شیب تند 70 درجه دارد .طول این دره 13 کیلومتر و عمق آن بین 1700 تا 2800 متر است و حیوانات وحشی چون خرس ، قوچ ، آهو ، گراز و کفتار و پرندگانی از جمله عقاب و شاهین در این منطقه حضور دارد .

کوهنوردانی که مجهز به وسایل کامل کوهنوردی بوده اند توانستند این دره را فتح کنند و عده ای هم در این دره صعب العبور مرده اند که  حتی جنازه آن ها هم به دست خانواده شان نرسیده است .

جهنم دره
جهنم دره

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای در آذربایجان غربی به جهنم دره بروید
زمان دقیق: 2015-06-09T11:48:10+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است