پنجشنبه ۹۷/۶/۲۹   Thu 18/9/20

در دوران نامزدی درست رفتار کنید

چاپ مطلب بازدید : 1313 دوشنبه ۲۹ تیر ۹۴

رفتارهای درست و نادرست دوران نامزدی

در دوران نامزدی درست رفتار کنید

رفتارهای دوران نامزدی

رفتارهای درست و نادرست دوران نامزدی

اختصاصی بیست ستون: 

خیلی از افراد می گویند در دوران مجردی دختر و پسر زندگی آزادتری دارند و وقتی عقد می کنند تمام آزادی های آن ها سلب می شود. این دیدگاه درستی نیست اما باید قبول کرد که دنیای تجرد و تاهل متفاوت است. برای این که در هر  دوران موفق شوید باید بر طبق قوانین آن دوران زندگی کنید و قوانین تجرد و تاهل گاهی با هم متضاد هستند. از آنجایی که دوران نامزدی بین دوران تجرد و تاهل افراد قرار می گیرد درصورتی که آگاهانه رفتار نکنید بین دختر و پسر در دوران نامزدی اختلافاتی ایجاد می شود. در ادامه مطلب به برخی از عادت های دوران تجرد اشاره می کنیم ...

البته در این مورد خواندن مقاله "دوران نامزدی را جدی بگیرید" را نیز به شما پیشنهاد می کنیم. 

عادت به عدم مسئولیت پذیری

در دوران تجرد افراد مسئولیت زیادی ندارند و پدرو مادر کارهای آنها را انجام می دهند اما در دوران نامزدی و در زندگی مشترک خبری از عدم مسئولیت پذیری نیست . دختر و پسر باید وظایف و مسئولیت هایشان را درست و به موقع انجام دهند و زندگی شان را به سمت صمیمیت و موفقیت پیش ببرند .

رفتارهای دوران نامزدی

عادت رفتار و اخلاق های ناپسند

اگر اخلاق های زشتی چون مسخره کردن ، عیب جویی کردن و توهین کردن دارید باید قبل از عقد این اخلاق ها را کنار بگذارید . این رفتارها در دوران تاهل نشان دهنده بی احترامی به طرف مقابل است و می تواند باعث ناراحتی و کدورت شود . احترام مقابل مهمترین و اصلی ترین بنای موفقیت در زندگی مشترک می باشد .

 

ابراز علاقه نادرست

دختر و پسر دو موجودی هستند که کاملا با هم متفاوت هستند و یکی از این تفاوت ها نحوه ابراز علاقه است .دخترها جنس لطیفی دارند و محبت و احساسشان را صادقانه نشان می  دهند اما مردها با اذیت ، شوخی و شیطنت علاقه شان را نشان می دهند . این طرز بیان احساسات در دوران تاهل مشکل ساز خواهد شد و لازم است که دختر و پسر از موضع شان فاصله بگیرند .

دختر نباید خیلی عاطفی و رمانتیک باشد طوری که در روند صحبت کردن و زندگی دچار مشکل شود و پسر هم نباید علاقه اش را با مسخره کردن و شیطنت ابراز کند که دختر حس کند هیچ علاقه ای وجود ندارد . دختر و پسر باید در دوران نامزدی در ابراز احساساتشان تعادل داشته باشند .

 


عادت به تصمیم گیری یک طرفه

در دوران تجرد دختر و پسر به تنهایی درباره مسائل شخصی شان تصمیم می گیرند اما دنیای تاهل نباید این گونه باشد . در دوران تاهل باید درباره تمام امور با نامزدتان مشورت کنید و تصمیم دوطرفه بگیرید . اگر در گرفتن تصمیم تک روی کنید نشان می دهید که اعتمادی به نامزدتان ندارید و باعث ایجاد درگیری و اختلاف در شما می شود .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای در دوران نامزدی درست رفتار کنید
رای شما :
زمان دقیق: 2015-07-20T08:34:04+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است