چهارشنبه ۹۷/۱۲/۲۹   Wed 19/3/20

در چند دقیقه خراشیدگی مبلمان را از بین ببرید

چاپ مطلب بازدید : 13963 شنبه ۷ فروردین ۹۵

راهکارهای آسان برای ترمیم وسایل چوبی

در چند دقیقه خراشیدگی مبلمان را از بین ببرید

تعمیر خراشیدگی مبلمان

راهکارهای آسان برای ترمیم وسایل چوبی

اختصاصی بیست ستون :

مبلمان و وسایل چوبی به دلیل زیبایی و مستحکم بودن شان مورد قبول بسیاری است و همیشه از این وسایل استقبال می شود . اما مشکل این مبلمان و وسایل این است که زخمی و خراشیده می شود و این خراشیدگی ها باعث می شود دکوراسیون داخلی خانه زیبایی خود را از دست بدهد . ترفندها و راهکارهایی وجود دارد تا بتوانید در طول پنج دقیقه تمام خط و خش روی وسایل و مبلمان چوبی را از بین ببرید . ادامه مطلب را بخوانید تا با راه حل تعمیر خراشیدگی مبلمان آشنا شوید .

از سس مایونز استفاده کنید

اگر روی چوب خراشیدگی و شکاف های عمیق بوجود آمده است ، از سس مایونز استفاده کنید . برای این منظور روی شکاف به آرامی سس مایونز بریزید و شکاف را پر کنید و اضافی آن را پاک کنید . بگذارید سس برای 1-3 روز بماند تا در شکاف فرو رود و بعد مقدار اضافی را از روی سطح چوب پاک کنید .

از گردو استفاده کنید

با استفاده از گردو می توانید خراشیدگی و شکاف های عمیق را از بین ببرید . روغن طبیعی موجود در گردو سبب می شود تا خراشیدگی روی چوب از بین برود و مبلمان در مقابل خراشیدگی و شکاف های بعدی مقاوم شود .

تعمیر مبلمان

از خاکستر سیگار استفاده کنید

می توانید از خاکستر سیگارها برای از بین بردن خراشیدگی چوب استفاده کنید . برای این منظور کمی واکس تیوبی مخصوص روی خراشیدگی ها بزنید و کمی خاکستر گرم سیگار روی آن بریزید و فشرده کنید و بگذارید بماند . دوباره روی آن واکس بزنید تا سطح چوب صاف و هموار شود .

از چسب پودری استفاده کنید

کمی چسب پودری با آب ترکیب کنید و به آرامی روی سطح مورد نظرتان بگذارید . باید تمام خراشیدگی روی چوب را با این ترکیب پر کنید .

از مداد ابرویی استفاده کنید

می توانید از مداد ابروی روغنی برای پر کردن خط و خراش های نازک روی مبلمان استفاده کنید . مدادهای ابرو تنوع زیادی دارد و به راحتی می توانید رنگ هماهنگ با مبلمان  تان را پیدا کنید .

تعمیر مبلمان با مداد ابرو

از خمیر دندان استفاده کنید


می توانید برای از بین بردن خراش های روی چوب از خمیر دندان استفاده کنید .

از پاستل ها استفاده کنید

تولید کنندگان وسایل چوبی از پاستل های مخصوص چوب برای ایجاد سایه ، رنگ و نقش روی چوب استفاده می کنند اما می توانید در خانه از پاستل های رنگی استفاده کنید . پس پاستلی نزدیک به رنگ مبلمان یا وسیله چوبی تان را بردارید و با دقت و به آرامی روی محل خراشیده بکشید و با دستمالی نرم آن را جلا دهید . البته نباید خیلی در این کار افراط داشته باشید زیرا ممکن است خراش روی چوب را آشکارتر کند .

تعمیر مبلمان با پاستل

به تلگرام ما بپیوندید
4.67 ستاره از 5 در 3 رای

عنوان این مقاله : در چند دقیقه خراشیدگی مبلمان را از بین ببرید

رای شما :
زمان دقیق: 2016-03-26T18:15:05+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است