جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

دلایلی که باعث جدایی و طلاق می شود

چاپ مطلب بازدید : 2599 سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴

نگرش متفاوت مالی زمینه ساز طلاق است

دلایلی که باعث جدایی و طلاق می شود

دلایل طلاق

نگرش متفاوت مالی زمینه ساز طلاق است

اختصاصی بیست ستون:  

برای طلاق و جدایی دلایل زیادی وجود دارد و این عوامل باعث می شود زوجین از هم جدا شوند . البته خیلی از کسانی که از همسر خود جدا شده اند، بعد از طلاق اذعان می کنند که در حین بحث و مشاجره به صحبت های همسرشان گوش نمی کردند. برای جدایی زوجین دلایل زیادی وجود دارد که سبب می شود زن و مرد از هم جدا شوند .

طلاق به دلیل ناسازگاری و عدم تفاهم زوجین

خیلی از دختران و پسران به خاطر فشارهای والدین و اطرافیان یا به  دلیل احساس تنهایی برای ازدواج عجله دارند ، اما بعد از مدتی متوجه می شوند که تفاهم ندارند و با همسرشان سازگاری ندارند . حتی ممکن است در طول زمان رفتارها و اعتقادات تان تغییر کند و بعد از 10 سال زندگی توام با تفاهم و سازگاری به این نتیجه برسید که با هم سازگاری ندارید .

طلاق به دلیل ارتباط نادرست

خیلی از افرادی که از همسرشان جدا شده اند بعد از طلاق می گویند که هیچ وقت به  حرف های همسرشان در حین دعوا و مشاجره گوش نمی کردند . ارتباط جزء اصلی ازدواج است و اگر زن و مردی نتوانند با هم صحبت کنند مشکلات شان حل نشده باقی می ماند .

طلاق به دلیل خشونت

خشونت های فیزیکی ، روحی یا روانی می تواند باعث طلاق زوجین شود . البته ثابت کردن خشونت های روحی کار بسیار سختی است و با نام هایی چون تحقیر و ناسازگاری تعبیر می شود .

طلاق به دلیل اعتیاد

اعتیاد می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات و اختلافات در زندگی مشترک شود . البته منظور از اعتیاد تنها اعتیاد به مواد مخدر ، سیگار و الکل نیست بلکه اعتیاد به خرید ، اعتیاد به قمار و حتی اینترنت هم می تواند باعث مشکلات عدیده ای در ازدواج و زندگی مشترک شود .

طلاق به دلیل پول

وقتی زن و مرد نگرش متفاوتی به مسائل مالی داشته باشند این مساله باعث می شود درباره مسائل مالی زندگی به توافق نرسید و دچار اختلاف شوید . در صورتی که زوجی خسیس باشد و طرف دیگر ولخرج ، اختلافات و درگیری ها بالا می گیرد و حتی ممکن است باعث طلاق شود .

طلاق به دلیل برآورده نشدن توقعات طرفین

گاهی زوجین ممکن است به این نتیجه برسند که در ازدواج به چیزی که می خواستند نرسیده اند . خیلی ها دلشان نمی خواهد ازدواج شان یک ازدواج معمولی باشد و فکر می کنند که همسرشان توقعات آنها را تامین نمی کند خصوصا وقتی که زوجین از نظر فرهنگی و اعتقادات مذهبی متفاوت باشند .

طلاق با دخالت فرزندان

گاهی فرزندان اختلافاتی در میان والدین شان ایجاد می کنند . زیرا گاهی زوجین تصمیماتی برای فرزندان شان می گیرند و قوانینی برای آنها وضع می کنند نمی توانند به توافق برسند . در نهایت یکی از زوجین احساس می کند که دیگری قدرت او را تضعیف می کند و این مساله باعث بحث و اختلاف نظر میان آنها می شود .


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

طلاق به دلیل خیانت

بیش از 17 درصد طلاق ها به دلیل خیانت زوجین ایجاد می شود اما خیلی افراد فکر می کنند خیانت دلیل اصلی طلاق نیست بلکه نشان دهنده ی آن است که یک رابطه مدت زیادی است از هم پاشیده است و در واقع نتیجه ادامه ی یک رابطه ی بدون عشق و علاقه است . در هر صورت خیانت زوجین یکی از دلایل اصلی طلاق است .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : دلایلی که باعث جدایی و طلاق می شود

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-15T01:38:38+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است