شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

دلایل خیانت به همسر

چاپ مطلب بازدید : 2418 سه شنبه ۱۹ اسفند ۹۳

آیا دلایل خیانت به همسران را می دانید؟ پاسخ‌ ها شمارا شگفت‌زده خواهند کرد.

دلایل ‌خیانت به همسر

دلایل<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%af%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%84%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d9%86-%d8%ae%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%aa-%d9%85%db%8c-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af' title='تنوع طلبی باعث خیانت در زندگی زناشویی می شود'> ‌خیانت</a> به همسر

دلایل ‌خیانت به همسر

اختصاصی بیست ستون: 

چرا همسران خیانت می‌کنند؟ پاسخ‌ها شمارا شگفت‌زده خواهند کرد. خیانت کردن در روابط ازجمله بدترین کارهایی است که یک فرد می‌تواند انجام دهد، پس با این حال چرا مردم ‌خیانت می‌کنند؟

بسیار از مردم فکر می‌کنند که افرادی که ‌خیانت می‌کنند، نادان‌های خودخواهی هستند که هدفشان ضربه زدن به همسرشان است، ولی دلیل اصلی ممکن است تصور شما را تغییر دهد. من نمی‌گویم که ‌خیانت‌، کار بدی نیست (فاجعه است!), اما با توجه به آمار گرفته شده، هدف ‌خیانتکاران از این کار ایجاد ناراحتی و رنج برای همسرشان نیست و خیلی از آن‌ها همچنان همسرشان را دوست دارند اگرچه بی‌معرفت بوده‌اند. می‌خواهیم درباره حقایقی صحبت کنیم که در پشت ‌پرده این ‌خیانت‌ها وجود دارند.


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

مردها ‌خیانت می‌کنند تا ‌ازدواجشان را نجات دهند.

برخی مردها همسرشان را بسیار دوست می‌دارند ولی نمی‌دانند چگونه مشکلات ‌زندگی زناشویی خود را برطرف کنند، بنابراین آن‌ها برای تصحیح کردن آن به خارج از حریم ‌ازدواجشان قدم می‌گذارند. مردان همه چیز می‌خواهند و این نظر را دارند که زن دیگری می‌تواند این نیاز آن‌ها به چیزی اضافی را، بیشتر مخفی کند. در این صورت آن‌ها می‌توانند بدون روبرو شدن با مشکل اصلی‌شان ‌زندگی بهتر و شادتری را حتی بعدا با همسر خود داشته باشند.


خیانت‌ها می‌توانند ‌ازدواج را نجات دهند.

آیا ‌خیانت یک بوسه ‌مرگ برای یک زوج است؟ نه همیشه. بااینکه یک رابطه جدید هیجان‌انگیز است، ‌خیانت می‌تواند ‌ازدواج را برگرداند. مردان متوجه می‌شوند برای باقی عمرشان با چه کسی می‌خواهند بمانند و اینکه رابطه جدید به اندازه‌ای که فکر می‌کردند بی‌نقص نیست؛ اما قبل از اینکه به یک ‌خیانتکار برگردید خوب فکر کنید. این ‌خیانت ممکن است نشان‌دهنده این باشد که فرد چه کنترل کمی بر خود دارد. با این حال اگر این ‌خیانت به راستی فقط یک بار لغزش بود، ممکن است که ‌زندگی زناشویی به حالت اولیه برگردد.


مردها بعد از ‌خیانت نسبت به خود حس تنفر پیدا می‌کنند.

شاید شما فکر کنید که خیانتکاران مردانی بدون اخلاقیات هستند، اما باوجود اینکه آن‌ها ممکن است کاری را که می‌کنند دوست داشته باشند، تمایل دارند بعد از این عمل خود را تحقیر کنند. اگر به ضمیر خود مراجعه کنند، خود را در ارزش یک کیسه زباله تصور خواهند کرد. نهایتاٌ این مرد در حال خیانت به یک انسان دیگر است، کسی که او ادعا می‌کرده برایش اهمیت قائل است، بنابراین این باعث می‌شود عوارض این کار روی روانش باقی بماند. یک مرد خیانتکار ممکن است حتی فکر کند که به عنوان یک مرد ‌شکست خورده است.


همچنین بخوانید: نازک شدن موها، عوامل

دلایل ‌خیانت به همسر:

یک ‌خیانتکار می‌داند که به همسری که دوستش دارد ضربه می‌زند، خانواده‌اش از هم می‌پاشد و احترامش خدشه‌دار می‌شود.

یک مرد ممکن است در جریان تاثیر منفی این ‌خیانت روی همسرش، خانواده‌اش و خودش باشد ولی بازهم به ‌خیانت ادامه می‌دهد. چرا؟ این تماما به نگرش ‌خیانتکار بستگی دارد، اگر او احساس می‌کند کسی به او نیاز ندارد، ارزشش کم است و یا به او توجه کافی نشده، این نیازهای شخصی بر احساسش در مورد خانواده غلبه می‌کنند.


همچنین بخوانید: خواص کدو سبز

چرا همسران ‌خیانت می‌کنند؟

همیشه ‌باورهای غلطی درباره خیانت به همسران وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:


باور غلط یک: همیشه دلیل ‌خیانت افراد این است که همسرشان را دوست ندارند.

لزوما درست نیست. یک مطالعه نشان داده است که افرادی که در ‌ازدواجشان خیانت کرده‌اند، سی و چهار درصد از خانم‌ها و پنجاه و شش درصد از آقایان، اعلام کرده‌اند که از ‌زندگی زناشویی خود بسیار راضی بوده‌اند. کاملا درک می‌کنم که فکر کنید این گفته متناقض با عملشان است.


باور غلط دو: افراد با غریبه‌هایی که در یک مکان می‌بینند ‌خیانت می‌کنند.

دوباره، این‌طور نیست. حداقل نه معمولا طبق گزارش مجله woman’s day بیشتر افراد با کسی که از آشنایانشان است خیانت می‌کنند که به نظرم دور از انتظار نیست؛ و این یک حقیقت ترسناک برای شماست: مطالعه بر روی خانواده نشان داد که بیشتر از شصت درصد خیانت‌ها از محل کار شروع می‌شود.


باور غلط سه: مردها بیشتر از زن‌ها ‌خیانت می‌کنند.

میزان ‌خیانت بین دو جنسیت تقریبا برابر است: بیست و سه درصد از آقایان و نوزده درصد از خانم‌ها ‌خیانت می‌کنند.

مترجم: نیکو آزرم

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : دلایل خیانت به همسر

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-10T01:02:45+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است