شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

دلایل سرخوردگی زنان از زندگی مشترک بخش دوم

چاپ مطلب بازدید : 986 پنجشنبه ۶ فروردین ۹۴

دلایل سرخوردگی زنان از زندگی مشترک بخش دوم

دلایل سرخوردگی زنان از ‌زندگی مشترک -بخش دوم

اختصاصی بیست ستون:

در بخش اول این مقاله در خصوص دلایل سرخوردگی زنان از ‌زندگی مشترک و زمینه های ‌جدایی صحبت کردیم. شما را به ادامه بحث دلایل سرخوردگی زنان از ‌زندگی مشترک دعوت می نمایم. لطفا با مجله بیست ستون همراه باشید.

دلایل سرخوردگی زنان از<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%a7%db%8c%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d8%a7%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ba%d8%a7%d9%81%d9%84%da%af%db%8c%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b4%d9%88%d9%87%d8%b1%d8%aa%d8%a7%d9%86' title='شوهرتان را با یک هدیه زیبا سورپرایز کنید'> ‌زندگی مشترک</a>


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

اصل کلیدی برای توافق متقابل

مسلماً تغییر جایگاه زن و شوهر در زندگی به ‌آسانی ممکن نیست و طبقه‌بندی و مشخص کردن دقیق وظایف، محدودیت‌ها و نوع همکاری کمک بزرگی برای این کار است. در همین زمینه، توجه به یک اصل کلیدی اهمیت حیاتی دارد:
هیچ‌گاه بدون رضایت و موافقت مشتاقانه‌ی شریک زندگی‌تان کاری انجام ندهید.

با پایبندی به این اصل، مردان همیشه احساسات همسرشان را برای گرفتن تصمیمات مهم زندگی در اولویت قرار می‌دهند و از عادت‌هایی که به انزوا و فاصله افتادن بین آن‌ها منجر می‌شود، دوری خواهند کرد. در نظر گرفتن رضایت و احساسات طرف مقابل کمک بزرگی در ‌حل مشکلات بوده و درنهایت به ایجاد یک زندگی خانوادگی لذت‌بخش و لبریز از سعادت منجر خواهد شد.


نکته‌ی کلیدی در اصل فوق کلمه‌ی (هیچ‌گاه) است که اجرای این اصل را در مورد همه‌ی جنبه‌های زندگی مردان الزامی می‌کند. اجرای موفق این اصل نیاز به حضور زنان در همه‌ی اتاق‌های خانه‌ی فرضی دارد و توجه به واکنش‌های آنان نقش به سزایی در بهبود بخشیدن به شرایط خانواده خواهد داشت.

ممکن است به جمله‌بندی اصل مذکور ایراد گرفته و کلمه‌ی (موافقت مشتاقانه) را اندکی زیاده‌روی بدانید. اشتیاق و موافقت قلبی طرفین اهمیت زیادی دارد و از کشیده شدن روند حل اختلاف به سمت فداکاری و ازخودگذشتگی جلوگیری می‌کند. در رسیدن به هر نوع توافقی بین زن و شوهر، اگر اندکی نارضایتی وجود داشته باشد بدون تردید نهایتاً منجر به بروز مشکلاتی خواهد شد. برای رسیدن به توافقی که رضایت کامل و خالصانه‌ی طرفین را به دنبال داشته باشد نیز راهکارهایی وجود دارد که در مطلب خشنود کردن شریک زندگی زیربنای ‌ازدواج موفق در مورد آن‌ها صحبت کردیم.


بعضی از آقایان نگران این هستند که اگر همسرشان را در تمام جنبه‌های زندگی شریک کنند، زنان کنترل همه‌ی امور را در دست خواهند گرفت و درنتیجه مردان آسایش، استقلال و هویتشان به‌عنوان مرد خانواده را به‌کلی از دست خواهند داد. دور نمای از ‌دست دادن جایگاه ریاست و تصمیم‌گیری مطلق و تبدیل‌شدن به یک سایه که نقش مهمی در ‌زندگی زناشویی ندارد، باعث وحشت این دسته از مردان می‌شود.


همچنین بخوانید: نازک شدن موها، عوامل

مسلماً اجرای کامل و بدن استثنای اصل کلی توافق‌نامه، مانع از بروز این مسئله خواهد شد. فراموش نکنید که نکته‌ی اصلی، گرفتن تصمیماتی مورد رضایت و موافقت مشتاقانه‌ی طرفین است و پابند بودن به این اصل، نه تنها مانعی برای از ‌دست دادن هویت و تحت سلطه واقع‌شدن محسوب می‌شود بلکه هر اختلاف ‌نظری به بهترین شکل برطرف خواهد شد. اگر شما باید به هر قیمتی توافق همسرتان را جلب کنید او نیز در مقابل چنین وظیفه‌ای دارد. این مسئله توانایی زوجین برای ‌حل مشکلات را افزایش داده و از مظلوم واقع ‌شدن هرکدام جلوگیری می‌کند.


همچنین بخوانید: خواص کدو سبز

آیا می‌شود به ‌آسانی به چنین توافقی دست پیدا کرد؟

دلایل سرخوردگی زنان از<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%a7%db%8c%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d8%a7%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ba%d8%a7%d9%81%d9%84%da%af%db%8c%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b4%d9%88%d9%87%d8%b1%d8%aa%d8%a7%d9%86' title='شوهرتان را با یک هدیه زیبا سورپرایز کنید'> ‌زندگی مشترک</a>


اگر ‌زندگی مشترک خود را با گرایش احساسی و ‌عشق آغاز کرده باشید، نیمی از راه رسیدن به این توافق را پیموده‌اید. در این حالت طبیعتاً به همه‌ی احساسات و خواسته‌های همسرتان توجه دارید و او نقش مهمی در زندگی‌تان دارد. ولی برای کسانی که به دلایل دیگری ‌ازدواج می‌کنند، رسیدن به این توافق در آغاز با مشکلات بزرگی همراه خواهد بود. به‌طورکلی دلیل ‌ازدواج‌هایی ازاین‌دست، رسیدن به خواسته‌های شخصی است و بالطبع رضایت و خشنودی هرکدام از طرفین برای خودشان در اولویت قرا دارد. در این حالت زن و شوهر نقش و وظیفه‌ی مشخص در زندگی دارند و به‌سختی حاضر به عوض کردن آن هستند. ولی اگر برای فقط یک روز بر اساس توافق متقابل و با در نظر گرفتن احساسات همسرشان رفتار کنند، متوجه فاصله‌ی احساسی عمیق حاصل از خودمحوری و عوارض ناخوشایند آن خواهند شد.


زوج‌هایی که در تمام جنبه‌های زندگی به خواسته‌های یکدیگر توجه می‌کنند به‌مراتب احساس بهتری در مورد ‌زندگی مشترک دارند و با گذشت هر روز از زندگی، صمیمیت و پیوند بیشتری با طرف مقابل احساس کرده و روبرو شدن با مشکلات برایشان آسان‌تر می‌شود و در نهایت به بهترین ‌زندگی مشترک ممکن دست پیدا خواهند کرد.


با پیگیری اصل کلیدی توافق، مردان ناگزیر در تمام لحظات به همسرشان و به واکنش آن‌ها در مقابل تصمیماتی که در طول روز می‌گیرند، می‌اندیشند. این مسئله ارتباط و تعامل بین زن و شوهر را به ‌مراتب افزایش می‌دهد و به ‌مرور باعث افزایش توجه مردان به احساسات همسرشان خواهد شد. از طرفی مردانی که رضایت همسرشان را در تمام مسائل در اولویت قرار می‌دهند، انعطاف‌پذیری ‌زندگی مشترکشان در مقابله با شرایط غیرقابل‌پیش‌بینی را افزایش می‌دهند.

 مزیت دیگر در نظر داشتن همیشگی اصل کلی، افزایش درک متقابل، ارتباط احساسی و کلاً همه جنبه‌های ارتباط بین زن و شوهر است. هیچ زنی اگر به معنای واقعی شریک زندگی شوهرش باشد و در تمام جنبه‌های زندگی او نقش مهمی ایفا کند، دچار سرخوردگی نخواهد شد و مجبور به ترک شوهر و خانواده‌اش نمی‌شود. با ایفای نقش حیاتی در تمام تصمیم‌گیری‌ها، زنان دیگر احساس غریبه بودن با خانواده‌ی خود نخواهند داشت و دست در دست همسرانشان به بهبود و ارتقای ‌زندگی مشترک می‌پردازند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : دلایل سرخوردگی زنان از زندگی مشترک بخش دوم

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-26T17:05:55+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است