پنجشنبه ۹۸/۱/۲۹   Thu 19/4/18

رابطه جنسی سردرد میگرنی را کاهش می دهد ؟

چاپ مطلب بازدید : 1571 شنبه ۱۴ آذر ۹۴

به ارگاسم برسید تا از سردرد شدید میگرنی دور باشید

رابطه جنسی سردرد میگرنی را کاهش می دهد ؟

کاهش سردرد میگرن با رابطه جنسی

به ارگاسم برسید تا از سردرد شدید میگرنی دور باشید

اختصاصی بیست ستون:  

پزشکان بر طبق مطالعات علمی از سالیان پیش معتقدند رابطه جنسی زوجین باعث برطرف شدن سردردهای خفیف می شود . علت این مساله این است که برقراری رابطه جنسی با افزایش میزان هورمون های جنسی در بدن سبب می شود میزان آندومورفین ها ( دسته ای از ترکیبات شیمیایی طبیعی که همانند یک مسکن درد در مغز عمل می کند ) زیاد شود و افزایش این ترکیبات شیمیایی در بدن و مغز سبب بهبود سردردهای میگرنی می شود .

آیا رابطه جنسی بر بهبود سردردهای میگرنی تاثیر دارد ؟

در دانشگاه مانستر آلمان تحقیقات جدیدی روی افراد مبتلا به میگرن شدید و مزمن انجام شده است که تاثیر رابطه جنسی را بر بهبود میگرن های شدید تایید نمی کند . مطالعات نشان می دهد رابطه جنسی هیچ تاثیری روی بهبود سردردهای میگرنی ندارد و در این مطالعه حدود یک سوم بیماران مبتلا به میگرن تایید کرده اند که رابطه جنسی نه تنها سردردهای میگرنی آنها را درمان نمی کند بلکه رابطه جنسی گاهی در اوج سردرد میگرنی می تواند یک عامل مخرب باشد .

دلیل بی تاثیر بودن رابطه جنسی روی بهبود سردردهای میگرنی

هر چند هنوز دلیل قطعی درباره این که چرا رابطه جنسی مانند سردردهای دیگر ، سبب بهبود و تسکین سردردهای مزمن میگرنی نمی شود ، وجود ندارد . البته در اوج سردردهای میگرنی عدم علاقه زوجین به برقراری رابطه جنسی و یا ارجح دانستن خواب به انجام رابطه جنسی بر بی تاثیر بودن رابطه روی بهبود سردردهای میگرنی موثر است . بر طبق این نظریه برقراری رابطه جنسی اجباری سبب می شود فرد مبتلا به سردرد میگرنی نتواند به ارگاسم برسد و در نتیجه آندومورفین مورد نیاز برای بهبود سردرد ترشح نخواهد شد .

کاهش سردرد میگرن با رابطه جنسی

در زمان سردرد نداشتن به اوج لذت جنسی برسید تا ...

در تحقیقی دیگر که روی 800 فرد مبتلا به سردرد میگرنی و 200 فرد مبتلا به سردردهای دوره ای صورت گرفت ، بیش از 60 درصد از این افراد در زمان خارج از سردرد بیان کرده اند که برقراری رابطه جنسی روی بهبود شدت و مدت سردردشان در روزهای بعدی تاثیر زیادی دارد . محققان معتقدند که افراد مبتلا به سردردهای میگرنی در صورتی که در طی رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسند ، در زمان های بعدی سردرد با شدت کمتری را سپری خواهند کرد . شاید دلیل این امر بالا رفتن میزان آندومورفین های طبیعی  در خون شان باشد و این امر سبب می شود که فرد تا چند ساعت بعد از رابطه جنسی از منفعت ضد درد آندومورفین بهره مند باشد و روی بهبود سردرد میگرنی تاثیر بگذارد .

پس اگر شما یا همسرتان به سردردهای شدید میگرنی مبتلا هستید ، در زمان هایی که سردرد ندارید رابطه جنسی خوبی داشته باشید و به اوج لذت جنسی برسید تا بعد از آن سردرد با شدت کمتری را تجربه کنید.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : رابطه جنسی سردرد میگرنی را کاهش می دهد ؟

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-05T08:20:46+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است