دوشنبه ۹۷/۹/۱۹   Mon 18/12/10

رابطه عجیب زیبایی و باروری در مردان

چاپ مطلب بازدید : 803 دوشنبه ۳ خرداد ۹۵

مردانی که از نظر زنان زیباتر تشخیص داده شده بودند، آنهایی بودند که چانه‌های مربع و مردانه‌تری داشتند، اما کیفیت اسپرم این افراد اکثرا پایین بود.

بیست ستون

محققان می گویند مردانی خوش چهره و زیبا قدرت باروری کمتری در مقایسه با سایر مردان دارند. طبق مقاله ای که در مجله  evolutionary biologyمنتشر شده است،اسپرم مردان زیبا کیفیت پایین تری دارد.

زنان باید بین خوش قیافگی مردان و بارور بودنشان یکی را انتخاب کنند. محققان دانشگاه والنس اسپانیا برای اثبات این موضوع 50 دانشجوی پسر را زیر نظر گرفتند و از مردان و زنان متعددی خواستند به آنها بر حسب زیبایی نمره دهند.

در عین حال خود محققان آنالیز آنتروپومتریک انجام دادند و بر حسب اندازه چشم، پهنای شانه ها و دیگر مقیاسهای زیبایی ،مردان را سنجیدند. سپس میزان زیبایی آنها را با میزان قدرت باروری و کیفیت اسپرماتوزوییدهایشان مقایسه کردند.

نتایج نشان داد، مردانی که از نظر زنان زیباتر تشخیص داده شده بودند، آنهایی بودند که چانه های مربع و مردانه تری داشتند، اما کیفیت اسپرم این افراد اکثرا پایین بود. محققان می گویند مردانی که جذاب ترند و صورت مردانه تری دارند میزان تستسترون خونشان به نسبت بالاتر از مردان دیگر است و این مسئله خود بر تولید اسپرم و کیفیت آن اثر منفی می گذارد. اما قبل از آنکه خانم ها به فکر بیافتند تا برای فرزندانشان پدری بد قیافه انتخاب کنند بهتر است تحقیقات کامل تری در این زمینه انجام شود.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : رابطه عجیب زیبایی و باروری در مردان

رای شما :
زمان دقیق: 2016-05-23T04:22:49+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است