دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

رازهای موفقیت شرکت موفق والمارت

چاپ مطلب بازدید : 996 یکشنبه ۱۱ مرداد ۹۴

اسرار و رموز موفقیت شرکت والمارت 

رازهای موفقیت شرکت موفق والمارت

شرکت والمارت

اسرار و رموز موفقیت شرکت والمارت 

اختصاصی بیست ستون: 

کمپانی والمارت یکی از بزرگترین کمپانی های دنیا است که توانسته بیش از 2 میلیون کارمند را در 27 کشور جهان استخدام کند. این کمپانی 11453 فروشگاه دارد و در سال اخیر فروش 485 میلیارد دلاری وارد بازار کرده است. این شرکت به سمت تجارت اینترنتی نیز رفته است و عرضه و تقاضای آن روز به روز در حال بیشتر شدن است.

شرکت والمارت

داگ مک میلی ، مدیرعامل این شرکت بزرگ و موفق است  و رازهایی را درباره زمان مناسب برای قبول کردن شکست نظرات خود و نحوه تصمیم گیری مطرح کرده است. این مدیرعامل با 48 سال سن یکی از جوان ترین افراد موفقی است که توانسته با خرده فروشی دنیا را به دست بگیرد . او تمام زندگی اش را در شرکت والمارت گذرانده است و زمانی که دانش آموز بود با خالی کردن بار کامیون پا به این شرکت گذاشت و توانست با گام های استوار مدیریت این کمپانی را به دست بگیرد .

مک میلن که مدیرعامل موفق کمپانی بزرگ والمارت است ، درس هایی را برای پیمودن راه موفقیت بیان کرده است که در این مطلب بیان می کنیم . او این مطالب را در دانشکده تحصیلات تکمیلی کسب و کار در سخنرانی "نگاهی از بالا" مطرح کرده است.

شرکت والمارت

مک میلن : باید با سلیقه های متفاوت سازگار بود

برندهایی مانند نستله و پمپرز با جهانی شدن توانستند به موفقیت برسند اما مک میلن می گوید سلیقه ها هنوز محلی  است و باید متناسب با سلیقه ها کالا عرضه کرد . او عقیده دارد هر منطقه ای استعدادهای منحصر به فردی دارد و باید متناسب با آن به بازار آنها وارد شد و قیمت ها و کالا نیز باید با استعدادهای محلی عرضه شود . او می گوید خبرگی تان را به اعضای تیم های محلی منتقل کنید .

او می گوید برای تطبیق یافتن نباید فرهنگ خارجی را فراموش کرد ، برای مثال نباید درس هایی که از آمریکا گرفتیم را فراموش کنیم . ما درباره خرده فروشی مواردی راجع به تکنولوژی و زنجیزه عرضه آموخته ایم که لازم است در طی زمان به کار برده شوند . باید استخدام های عالی داشته باشیم تا بتوانیم بازارها را راه اندازی کنیم . با استفاده از ابزارها و منابع می توانیم به بیش از یک فرهنگ و الگوی تجارت دست یابیم .

مک میلن : به تفاوت های فرهنگی توجه کنید

مک میلن فرهنگ را عامل موثری در موفقیت یک شرکت می داند . او در سال 1997  نتوانست حتی 2 درصد از بازار فروش محصولات غذایی را در آلمان به دست آورد . منظور مک میلن از فرهنگ ، رفتار افراد آن جامعه است . شرکت والمارت می خواست فرهنگ را خیلی سریع در این سازمان جا بیندازد و تکنولوژی را به افراد سازمان جدید آموزش دهند اما در سال 2006 با شکست روبه رو شد و شرکت آلمانی والمارت بعد از 9 سال تعطیل گشت .


مک میلن : توافق عمومی باعث موفقیت نمی شود

یک مدیر خوب 80 درصد از مشکل را می داند و کارمندی که در اتاق نشسته 20 درصد از آن را می داند . در واقع مدیران رده بالای اجرایی باید شعور جمعی تیم شان را بدانند و منتظر اتفاق نظر نباشند زیرا می تواند عاملی برای شکست باشد . مک میلن می گوید باید از افراد کم اما تاثیر گذار با شعور بالا استفاده کرد تا با اتخاذ بهترین تصمیم بتوان دست به عمل زد و به موفقیت رسید .

مک میلن : تیم قوی عامل موفقیت می شود

مدیر یک شرکت نمی تواند در همه صحنه ها حضور داشته باشد و لازم است که از یک تیم قوی استفاده شود . مک میلن می گوید 5 سال در سفر بود و قصد دارم دستمزد کارگران آمریکایی را به ازای هر ساعت 10 دلار افزایش دهم .


مک میلن : قوانین همه کشورها را در نظر بگیرید

مک میلن معتقد است که در مقابل قوانین سرسختانه کشورها باید منتظر ماند تا شرایط تغییر کند .  شرکت والمارت 20 واحد فروشگاهی کوچک در هند دارد و کسب و کارهای کوچک در این کشور راه انداخته است زیرا فروشگاه های بزرگ این کشور که به افراد خارجی تعلق داشته باشند  ،نمی توانند با مصرف کنندگان در ارتباط باشند.

والمارت علاقه دارد در تمام  کشورها کسب و کارهای بزرگ راه بیندازد اما برای تغییر قوانین هند منتظر می ماند و به واحد فروشگاهی " بخر و ببر" راضی است.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : رازهای موفقیت شرکت موفق والمارت

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-02T10:11:00+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است