جمعه ۹۷/۷/۲۷   Fri 18/10/19

رازهای کاهش استرس در زندگی

چاپ مطلب بازدید : 732 چهارشنبه ۲۰ خرداد ۹۴

استرس را از زندگی خود حذف کنید

رازهای کاهش استرس در زندگی

کاهش استرس

استرس را از زندگی خود حذف کنید

اختصاصی بیست ستون: 

همه ما در زندگی دچار استرس می شویم و تا حدی طبیعی است اما استرس بیش از حد تاثیرات بدی روی سلامت جسمی و روحی مان می  گذارد و کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. در زندگی و برخوردهای اجتماعی و در محل کار دچار استرس می شویم و نمی توان شغلی را پیدا کرد که استرس نداشته باشد . اما باید راه برخورد با استرس را پیدا کنیم و با آن مقابله کنیم تا سلامتی ما تهدید نشود. 

در بررسی ای که شده است از میان 122 کشور ایران در رتبه 117 ام از نظر سطح استرس است . این استرس روی بهره وری نیروی انسانی سازمان تاثیر می گذارد و اقتصاد کشور را با چالش رو به رو می کند. در این مطلب اقداماتی را معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید براسترس خود غلبه کنید ...

 

مثبت اندیش باشید و به پیشرفت خودتان نگاه کنید

به پیشرفت های مالی و شغلی خودتان توجه کنید و به تمام چیزهایی که بتواند احساسات، انگیزه و برداشت شما را نسبت به وضعیت پیشرفت اقدامات شما بهبود دهد، تمرکز کنید. مقاله مثبت اندیشی را بخوانید و مثبت اندیشی را تمرین کنید. توجه به بردها و پیشرفت ها در شما  اطمینان خاطر ایجاد می کند تا کمتر دچار استرس شوید.

 

روی کارهایتان روزمره تان متمرکز شوید

احتمالا حجم کاری بالا یا یک رئیس بداخلاق و زمان کم باعث استرس شما در طول روز می شود .  یکی از مهمترین عوامل ایجاد استرس تصمیم گیری است . بهتر است روزانه روی کارهایتان تمرکز کنید . مثلا  وقتی می خواهید با رئیس خود ملاقات کنید تصمیم  بگیرید و بهترین لباس را بپوشید تا در زمان ملاقات دچار استرس کمتری شوید.

 

با خود مهربان باشید و سخت نگیرید

به خودتان سخت نگیرید و اگر در کاری اشتباه می کنید خودتان را سرزنش نکنید . افرادی که با خودشان مهربان هستند افرادی شاد  ،خوش بین هستند و افسردگی واسترس در زندگی آنها وجود ندارد و در زندگی موفق تر خواهند بود . اما افرادی که همواره به خود سخت می گیرند استرس های زیادی را تجربه می کنند و اغلب در کارهایشان موفق نمی شوند.

توصیه می کنم مقاله خودتان را دوست داشته باشید را مطالعه فرمایید.

 

خود را بزرگ ببینید

به خود اطمینان داشته باشید و تصویر بزرگی از خود در ذهن داشته باشید . این تصویر به شما کمک می کند که انرژی لازم را برای انجام کارها داشته باشید و از استرس های ناشی از مسائل کوچک در زندگی عبور کنید .

 


مرزی بین خوش بینی و بدبینی قائل شوید

خوش بینی خوب است اما همیشه هم برای بهبود اوضاع خوب نیست . گاهی خوش بینی باعث می شود از  درک واقعیت غافل شویم و به شرایط بحرانی برسیم . پس مرز خوش بینی و بدبینی را بدانید .

 

از کارهایی که باید انجام دهید لیستی تهیه کنید

بهتر است برای کاهش استرس اقدامات روزانه خود را بنویسید . این روش نتیجه خیلی خوبی دارد و مطالعات نشان داده است که بهترین روش می باشد .

 

کمی زمان به خود  اختصاص دهید

روزانه 10 دقیقه وقت به خودتان اختصاص دهید تا بر استرس های روزانه تان غلبه کنید .  در این زمان محدود کاری را انجام دهید که برای شما لذت بخش و آرام بخش و هیجان انگیز باشد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : رازهای کاهش استرس در زندگی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-10T09:22:06+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است