جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

چاپ مطلب بازدید : 894 یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۳

نکات مهمی که پیش از صرف مبالغ گزاف برای خرید ماشین ظرفشویی باید بدانید.

راهنمای خرید لوازم اصلی آشپزخانه
راهنمای خرید<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%da%af%db%8c-%d8%aa%d9%85%db%8c%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86-%d8%b8%d8%b1%d9%81%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c' title='محل تخلیه آب ماشین ظرفشویی را تمیز کنید'> ‌ماشین ظرفشویی</a>

نکات مهمی که پیش از صرف مبالغ گزاف برای خرید ‌ماشین ظرفشویی باید بدانید.

اختصاصی بیست ستون: 

معمولاً انواع مختلف ماشین ظرف‌شویی تفاوت ساختاری چندانی ندارند و فقط ظرفیت و ویژگی‌های خاص و البته قیمت باعث تمایز آن‌ها از یکدیگر می‌شود. در بازار لوازم‌خانگی مدل‌هایی که امکاناتی خاص نظیر صفحه‌ی کنترل مخفی دارند از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

نکته یک

تعداد جایگاه‌های قرارگیری ظروف:

یک ماشین ظرف‌شویی استاندارد معمولاً دارای 12 جایگاه برای 5 تکه ظرف با اندازه‌های متفاوت است. بسته به نیازتان می‌توانید از بین مدل‌های که مثلاً امکان شستشوی لیوان‌های بلند بیشتر یا ظروف پخت‌وپز بزرگ‌تر دارند انتخاب کنید. اگر فضای آشپزخانه‌ی شما محدود است یک ماشین ظرف‌شویی 18 اینچ با 6 تا 8 جایگاه انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. به خاطر داشته باشید که ماشین ظرف‌شویی ‌آب بسیار کمی مصرف می‌کند و استفاده از آن در هر حالتی از شستشوی دستی ظروف به‌صرفه‌تر است.

نکته دو

ویژگی تنظیم زمان شروع به کار:

این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که شروع به کار ماشین ظرف‌شویی را برای هرزمانی که بخواهید تنظیم کنید. با این قابلیت می‌توان مصرف انرژی در ساعت‌های اوج مصرف را کاهش داد و یا اگر سروصدای ماشین برای شما مزاحمت ایجاد می‌کند می‌شود با استفاده از این قابلیت آن را برای زمانی که در منزل نیستید، فعال کنید.


نکته سه

ویژگی خشک‌کردن ظروف به کمک جریان هوا:

اگر ماشین ظرف‌شویی شما مجهز به این ویژگی باشد و دیگر محدودیتی برای شستشوی ظروف با آن ندارید و حتی ظروف پلاستیکی را نیز می‌توانید در آن شستشو دهید.

نکته چهارم

ویژگی تغیر فضای مفید:

بعض از انواع ماشین ظرف‌شویی دارای قطعات داخلی قابل‌جمع شدن هستند و به‌این‌ترتیب به شما اجازه می‌دهند که با تغییر ‌چیدمان و فضای بین جایگاه‌ها، ظروف بزرگ‌تر را نیز به‌راحتی در ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.


نکته پنجم

حالت‌های مختلف شستشو:

گاهی انواع مختلف ظروف نیاز به شرایط خاص شستشو دارند. مثلاً شیشه‌ی ‌شیر کودک نیاز به شسته شدن دقیق و بهداشتی دارد یا ظروف شیشه‌ای شکستنی باید آرام و با درجه حرارت کمتر شسته شوند. در مواقعی نیاز به شستشوی سریع ظروف دارید و یا ظرفی که غذا در آن‌ها سوخته باشد باید با شدت یا دقت بیشتری شسته شود. برای پوشش دادن همه‌ی این شرایط می‌توانید از مدل‌های جدیدتر که قابلیت برنامه‌ریزی برای حالت‌های مختلف شستشو دارند استفاده کنید.

مترجم: محسن یزدانی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-15T14:00:31+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است