شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

راهکارهایی برای جلب اعتماد همسر

چاپ مطلب بازدید : 771 شنبه ۱۷ مرداد ۹۴

تاثیر اعتماد در زندگی زناشویی

راهکارهایی برای جلب اعتماد همسر

جلب اعتماد همسر

تاثیر اعتماد در زندگی زناشویی

اختصاصی بیست ستون: 

اعتماد زن و مرد در زندگی نسبت به هم، تاثیر زیادی در موفقیت زندگی زناشویی دارد و موانعی باعث می شود که بین زوجین بی اعتمادی به وجود آید. اگر رفتارهای نسنجیده داشته باشید اعتمادتان به هم از بین می رود. در این مطلب راهکارهایی را برای جلب اعتماد همسرتان بیان می کنیم . با بیست ستون همراه باشید ...

در این مورد خواندن مقاله "کسب اعتماد در زندگی زنانشویی" را به شما پیشنهاد می کنیم.

همسرتان را درک کنید و زبان او را بفهمید

باید در مورد حس تان با او صحبت کنید . اگر به او بی اعتماد شده اید دلایل بی اعتمادی تان را مطرح کنید و بگویید چرا نگاه تان به او عوض شده است . اگر واقعا اشتباهی مرتکب نشده است باید با رفتارهایش به شما ثابت کند که  اشتباهی نکرده است . نباید حرف هایی را بزنید که فاصله بین شما بیشتر شود . با آرامش تمام برای او توضیح دهید که شک و تردید به زندگی تان آسیب می زند و از او برای رسیدن به زندگی پیش از شک و تردید کمک بگیرید .

به همسرتان اعتماد کنید تا او نیز به شما اعتماد کند

اگربه همسرتان اعتماد داشته باشید او نیز به شما اعتماد خواهد کرد . هر چقدر احساس صادقانه تری داشته باشید به او نزدیک تر خواهید شد و اعتماد طرفین نیز بیشتر می شود . هر ویژگی را با ایجاد واکنش مناسب می توان در اشخاص ایجاد کرد . وقتی به همسرتان می گویید من به تو اطمینان دارم ، ناخود آگاه فرد از خود انتظار شخصیت مطمئنی را دارد . اعتماد زوجین از رمزهای رابطه صمیمی و صادقانه می باشد .

اعتماد به همسرتان را با عمل کردن ثابت کنید

سعی نکنید با حرف زدن کارهایتان را توجیه و اعتماد همسرتان را جلب کنید بلکه سعی کنید با رفتارهایتان اعتماد را به وجود آورید . اگر فقط با حرف هایتان بخواهید اعتماد همسرتان را جلب کنید بین حرف ها و کارهایتان تناقض ایجاد خواهد شد . اگر فکر می کنید باید با حرف زدن او را توجیه کنید که مورد اعتماد هستید ، اشتباه می کنید . با بیش از حد توضیح دادن شک و بی اعتمادی بیشتری ایجاد می کنید . وفاداری تان را در عمل نشان دهید و قضاوت را بر عهده همسرتان بگذارید .

سعی کنید همسر ایده آلی باشید

برای این که در زندگی تان اعتماد ایجاد کنید باید آرام زندگی کنید . وقتی همسرتان به آینده زندگی تان امیدوار باشد به شما شک نمی کند و اعتمادش به شما و زندگی  جلب می شود . البته نباید با محبت بیش از حد و باج دادن در زندگی مشترک بی اعتمادی به وجود آورید . برای خوشبخت شدن همسرتان تلاش کنید و برای شاد کردن او قدم بردارید . باید به او نشان دهید که قدردان محبت هایش هستید و تمام تلاش تان را برای بهبود زندگی مشترک می کنید .


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

به مال و اموال همسرتان چشم داشتی نداشته باشید

اگر از اموال و دارایی های او چشم پوشی کنید ، اعتماد او را جلب خواهید کرد . بسیاری از زوجین به دلیل گمان های بدی که در مسائل مالی نسبت به هم دارند ، به همسرشان بی اعتماد می شوند . اگر نسبت به دارایی همسرتان بی رغبت باشید به شما اعتماد خواهد کرد و نزد او محبوبیت بیشتری خواهید داشت .

در زندگی با همسرتان همراه باشید

باید به همسرتان نشان دهید که به اندازه ی او نگران زندگی هستید و برای بهبود زندگی تان تلاش می کنید . بی تفاوتی در مقابل مشکلات زندگی می تواند باعث بی اعتمادی شود . باید به  او نشان دهید که آینده زندگی برایتان مهم است و می خواهید برای موفق شدن آن تلاش کنید . در زمان بروز مشکلات در زندگی شرایط او را درک کنید . اگر در شرایط بحرانی زندگی در کنار او نباشید یا نسبت به توانایی های او ناامید باشید حس تردید او بر انگیخته می شود .


در زندگی خودتان قضاوت کنید

اگر همسرتان به دلیل تنهایی یا مشکلات زندگی حرمت ها را می شکند ممکن است در ذهن هر کسی معنای خاص خودش را داشته باشد . یک پنهان کاری ساده می تواند زندگی را ویران کند و یا هیچ واکنشی در پی نداشته باشد . پس نباید واکنش های دیگران را ملاک قرار دهید بلکه باید خودتان قضاوت کنید . هیچ الگوی ثابتی در زندگی وجود ندارد و فقط باید به دل خودتان مراجعه کنید .

بچه ها را وارد رابطه تان نکنید

اگر به همسرتان بی اعتماد شده اید نباید از کودک تان جاسوس بسازید . کودک تان نمی تواند فاصله شما و همسرتان را درک کند . در مواقع بی اعتمادی می توانید او را  کنترل کنید اما نباید از کودکان تان استفاده کنید و بچه ها را نباید به هیچ وجه وارد رابطه و زندگی زناشویی تان کنید .


درغیاب همسرتان از او حمایت کنید

برای جلب اعتماد همسرتان باید در حضور و غیابش از او حمایت کنید . وقتی همسرتان ببیند که با جدیت تمام از او حمایت می کنید اعتمادش به شما جلب خواهد شد .

حرف های همسرتان را تایید کنید

وقتی حرف های همسرتان را تایید کنید اعتماد او را جلب خواهید کرد . تایید نکردن همسر باعث بدگمانی و بی اعتمادی او می شود . زوجینی که به هم اعتماد دارند صادقانه تر زندگی خواهند کرد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : راهکارهایی برای جلب اعتماد همسر

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-08T08:25:36+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است