شنبه ۹۸/۱/۳   Sat 19/3/23

راهکارهایی برای کپک نزدن مواد غذایی

چاپ مطلب بازدید : 755 سه شنبه ۲۰ مرداد ۹۴

در جا میوه ای اسفنج قرار دهید تا میوه ها کپک نزند

راهکارهایی برای کپک نزدن مواد غذایی

کپک نزدن مواد غذایی

در جا میوه ای اسفنج قرار دهید تا میوه ها کپک نزند

اختصاصی بیست ستون: 

مواد غذایی داخل یخچال بعد از چندین روز که بمانند کپک می زنند. البته کپک زدن بعضی از مواد غذایی مانند مربا به دلیل پخت آن است. میوه، نان و هر ماده ی غذایی بعد از چند روز کپک می زند ، خصوصا اگر درب یخچال چند روز باز نشود. ان وقت مجبور می شوید برای این که از بوی بد یخچال خلاص شوید تمام مواد را در سطل زباله بریزید. باید به دنبال راه حل هایی باشید تا مواد غذایی داخل یخچال کپک نزند . با ما همراه باشید ...

نگذارید هوا به شیشه مربا راه پیدا کند

اگر مربا خوب پخته نشده باشد ، کپک می زند اما گاهی کپک زدن می تواند به دلیل ورود هوا به شیشه باشد . یک لایه آلومینیومی روی شیشه بکشید و در آن را ببندید تا هیچ هوایی به داخل راه پیدا نکند .  هم چنین زمان استفاده از مربا از قاشق چوبی استفاده  کنید و به هیچ وجه قاشق خیس وارد شیشه نکنید .

برای کپک نزدن نان ، رطوبت آن را بگیرید

نان در یخچال با سرعت بیشتری کپک می زند و در زمانی که یک نان کپک می زند همه نان های زیری را آلوده و غیرقابل مصرف می کند . باید بگذارید تا نان به طور کامل خنک شود و در پارچه ای تمیز بچینید و در کیسه پلاستیکی قرار دهید . کیسه پلاستیک رطوبت را جذب می کند و مانع از کپک زدن نان می شود .

در جا میوه ای اسفنج خشک بگذارید

میوه ها معمولا در هر خانه ای کپک زده است . میوه های کپک زده بوی بدی به یخچال شما می دهد. اگر می خواهید میوه هایتان کپک نزند، یک اسفنج خشک در جا میوه ای قرار دهید تا رطوبت را جذب کند. می توانید با گذاشتن میوه ها در درون دستمال نخی مرطوب از کپک زدن آنها جلوگیری کنید.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : راهکارهایی برای کپک نزدن مواد غذایی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-11T10:00:42+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است