شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

راهکارهای صرفه‌جویی در پول توسط مادران

چاپ مطلب بازدید : 585 دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴

راهکارهایی برای صرفه جویی در پول که به درد مادران می خورد.

راهکارهای صرفه‌جویی در پول توسط مادران

راهکارهای صرفه‌جویی در پول توسط مادران

اختصاصی بیست ستون: 

زمانی که شما با همسرتان و یا نامزدتان به بیرون می‌روید پول‌هایتان را در خانه بگذارید. پیشنهاد دهید تا به پارک و یا به کتابخانه بروید و اگر اصرار کرد که با او به خرید بروید و پول نقد نداشتید دچار وسوسه نشوید! من خریدهای زیادی در گذشته کرده‌ام و معمولا به این نتیجه رسیده‌ام که به چیزهایی که پولم نمی‌رسد نیازی هم ندارم. اگر به انگیزه بیشتری برای باور این حرف نیاز دارید حساب کنید که پول‌هایتان در چند گردش اخیرتان به طور میانگین برای چه چیزهایی خرج شده است؟ سپس زمانی که شما بدون پول از خانه خارج می‌شوید می‌توانید به خودتان (همسرتان) یادآوری کنید که چه میزان پس انداز یا ذخیره کرده‌اید!

در مصرف پول‌هایتان با خاموش کردن چراغ‌ها و به جای شستن لباس ها در حجم کم با جمع کردن آن‌ها در حجم‌های زیاد و سپس شستن آن‌ها صرفه‌جویی کنید. در آپارتمان‌ها نیز اگر پول ‌آب را می‌دهید می‌تواند این روش کمک‌حال باشد.

من به شرکت تلفن همراه خودم تماس گرفتم و درخواست کردم تا لیستی از همه هزینه‌های که من بابت تلفن می‌پردازم برای من ارسال کنند. من متوجه شدم که من در حال پرداختی طرح‌هایی هستم که حتی از آن‌ها استفاده نمی‌کنم پس آن‌ها را قطع کردم و در ماه حدود 20 دلار در قبض موبایل صرفه‌جویی کردم.

من مقداری بیش‌ازاندازه روی چیزهایی که دوامی نداشتند مانند ‌آب‌میوه هزینه می‌کردم این بار من یک ‌آبمیوه گران خریدم اما فقط مقداری از آن را در لیوان ریختم و مابقی آن را با ‌آب پر کردم. دختر من حتی متوجه این قضیه نشد.

من و همسرم خریدهای اساسی خود را در اوایل هر ماه انجام می‌دهیم. ما تمامی مایحتاج اساسی آشپزخانه، مواد فاسد نشدنی و وسیله‌های یخ‌زده مانند گوشت و... برای کل ماه می‌خریم. بعد از آن من فقط اگر به مواد تازه‌ای مانند ‌شیر و... نیاز داشته باشیم شاید در هفته‌یک بار به بقالی (سوپرمارکت) برمی‌گردم. گرفتن بیشتر مایحتاج ماهانه ما در اول هر ماه واقعا به نگهداری بودجه هر ماه ما کمک کرده است.


من یک از بزرگترین طرفداران حراجی ها و فروشگاه‌های محلی و استوک (کالاهای غیر مد) فروشی هستم. من بیشتر لباس‌های کودکانم را از این‌جور مکان‌ها تهیه می‌کنم. من حتی پیگیر فصل و محل برگزاری بعدی این فروشگاه‌ها هم به صورت جدی هستم. شما می‌توانید اجناس خارق‌العاده‌ای به صورت بسیار ارزان و حتی کاملا جدید و نو پیدا کنید. فقط قبل از استفاده از شسته شدن و ضد عفونی شدن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید اسباب‌بازی، لباس و ‌کفش و ... از این‌جور جاها خریداری کنید.


همچنین بخوانید: نحوه لکه زدایی ظروف

با شرکت کارت اعتباری خود تماس بگیرید و از آن‌ها پایین‌ترین نرخ بهره را بخواهید. بعد از هزینه رهن منزل بالاترین هزینه من در قبض‌ها همین بهره بانک بود که من را درمانده کرده بود؛ که بعد از تماس من آن‌ها نرخ بهره من را از 17.24% به 14.24 درصد رساندند که کمک بزرگی برای من بود.

خریدن پوشک‌های پارچه‌ای زمانی که دختر من در منزل است مانند آخر هفته‌ها یا عصرها پس از مهدکودک کمک بزرگی به من کرده است شما هم امتحان کنید.

بدون خوردن غذاهای بیرون هم می‌توان زنده ماند ما نهار خود را در خانه می‌پزیم و برای بیرون رفتن آن را آماده می‌کنیم. ما در هفته‌یک بار به صورت خانوادگی برای صرف غذا بیرون می‌رویم و از رستوران‌هایی که مشترک آن‌ها هستیم مانند رستوران‌های چیلی و... استفاده می‌کنیم تا هزینه کمتری داشته باشیم.


لازم نیست ‌حوله مخصوص کودک بخرید. مال خودتان هم به همان خوبی کار می‌کند.

من بطری ‌آب‌معدنی نمی‌خرم آن‌ها درهرصورت برای طبیعت هم مضر هستند با ‌آب شهری هم می‌توان زندگی کرد.


کلیسای ما به تازگی همکاری با یک شرکت تعاونی را آغاز کرده است که یک برنامه عالی برای صرفه‌جویی در مصرف پول در خریدهای عمومی از بقالی‌ها (مارکت ها) در اختیارمان گذاشته است. هیچ محدودیتی برای خرید خوراکی‌های تخفیف‌دار نیست تازه خوراکی‌ها هم عالی هستند. اگر شرکت تعاونی در محدوده شما نیست شما می‌توانید خودتان یکی از آن‌ها را تاسیس کنید و از سودش هم استفاده کنید.

همیشه خودتان را برای گرفتن عکس‌های حرفه‌ای در استدیو و آتلیه ها آزار ندهید.

به سایت‌های برندهای مختلفی که از آن‌ها استفاده می‌کنید بروید بیشتر آن‌ها برنامه‌هایی برای شما پیشنهاد می‌کنید که برای شما کوپن تخفیف ارسال می‌شود بعضی وقت‌ها می‌توانید تخفیف های خوبی بگیرید.


بچه‌ها معمولا بازی با جعبه ها، قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها را بیشتر از اسباب‌بازی‌هایی که برایشان می‌خریم دوست دارند البته شما دوست دارید که برایشان اسباب‌بازی بخرید ولی زیاده‌روی نکنید آن‌ها ظروف شما را بیشتر دوست دارند!

حواستان به فروش‌های فوق‌العاده باشد. من فهمیدم که خرید به صورت فله‌ای و عمده ارزان‌تر است. برای مثال من پوشک بچه‌ها را به صورت عمده می‌خرم تا به صورت بسته‌بندی. اوایل من به این خرید فله‌ای شک داشتم ولی این‌جور اقلام خیلی وقت است که موجود هستند و مورداستفاده قرار می‌گیرند پس نمی‌توانند بد باشند.

همین‌طور که هوا گرم‌تر می‌شود به جای ‌رانندگی سعی کنید تا مقصد خود قدم بزنید یا دوچرخه‌سواری کنید. هفته‌ی گذشته من برای کوتاه کردن موهایم و همچنین یک قرار نهار که داشتم پیاده تا آنجا رفتم. فکر نکنید که کار بیهوده‌ای است هر کار کوچکی کمک می‌کند.


من یک راز کوچکی دارم که فکر نکنم مادرهای زیادی آن را بدانند. من از فروشگاه روزی روزگاری یک کودک (یک فروشگاه فیک در آمریکا) خرید می‌کنم. آن‌ها از لباس، اسباب‌بازی تا صندلی مخصوص کودک برای ماشین، تاب، وسایل الکترونیکی و کالسکه و ... را به فروش می‌رسانند. همه‌چیز آماده و تنظیم‌شده با یک دسته‌بندی عالی موجود است. من تقریبا همه مایحتاج دخترم برای یک ماه را با حدودا 50 دلار حالا بیشتر یا کمتر تهیه می‌کنم. او برندهایی مانند گپ، پولو، الد ناوی و برندهای لباس بسیاری را دارد و ما به ندرت برای هرکدام بیشتر از 4 دلار پرداخت کرده‌ایم می‌توانید آنلاین جست‌وجوی کنید تا ببینید آیا این فروشگاه یا هر فروشگاهی در این زمینه در نزدیکی شما موجود است یا خیر!


خودتان غذای مخصوص کودک خود را درست کنید.

بررسی کنید که آیا شرایط تخفیفی هیچ سیستمی و شرکتی مانند شرکت هایی که از آن ها به طور مداوم خرید می کنید به شما تعلق می‌گیرند یا خیر تا در هزینه‌ها به شما کمک شود.

ما یک فروشگاه خارق‌العاده به نام بچه‌های نسل دوم در نزدیکی خودمان داریم که برای چند دلار ناقابل برند یک پوشاک کودک را برای شما بدون رنگ حک می‌کند. در دفترچه تلفن محلی خود دنبال این جمله بگردید چرا 25 دلار روی یک پیراهن هزینه کنم وقتی پسرم آن را تا جایی که می‌تواند می‌پوشد؟

مترجم: سهند احمدی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : راهکارهای صرفه‌جویی در پول توسط مادران

رای شما :
زمان دقیق: 2015-04-06T12:09:26+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است