شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

رشد شاخص توسعه ایران در گزارش جدید اتحادیه بین المللی مخابرات

چاپ مطلب بازدید : 356 یکشنبه ۴ تیر ۹۶

اتحادیه بین المللی مخابرات سازمان ملل متحد گزارش سالیانه خود را منتشر کرده که براساس آن شاخص توسعه ایران بهبود یافته است

با مطالب نوآوری ها و اختراعات بیست ستون همراه باشید.

اتحادیه‌‌ی بین‌المللی مخابرات گزارش جدید خود در رابطه با وضعیت کشور‌های مختلف در حوزه‌ی it را منتشر کرده که نشان از رشد کشورمان در یک سال گذشته دارد.

اتحادیه‌ی بین‌المللی مخابرات گزارش جدید خود را در مورد وضعیت اینترنت و به‌صورت کلی نفوذ فناوری در کشور‌های مختلف منتشر کرده که نشان از رشد شاخص توسعه‌ی ایران در این رده‌بندی طی سال ۲۰۱۶ میلادی دارد. ایران موفق شده تا با افزایش شاخص توسعه‌ی خود در حوزه‌ی ict از ۴.۶۶ در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۴.۹۹ در سال ۲۰۱۶، بهبود رتبه‌ی یک پله‌ای داشته باشد.

همانطور که در نمودار پایین نیز می‌توانید به روشنی ببینید، ایران در شماری از فاکتورها شاهد رشد بوده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به افزایش تعداد مشترکان تلفن‌های موبایل اشاره کرد. همچنین در طول سال ۲۰۱۶ تعداد مشترکان اینترنت موبایل نیز افزایش چشمگیری داشته، به‌طوری‌که در نمودار نیز مشهود است، می‌توان این فاکتور را از جمله‌ی مواردی خواند که بیشترین افزایش را داشته است.

رشد شاخص توسعه مخابراتی ایران

در ادامه شماری از آمارها و شاخص‌های ارائه شده توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات را براساس جمعیت ۷۹٫۴۷۶٫۳۰۸ نفری ایران ارائه می‌کنیم:

  • به ازای هر ۱۰۰ نفر، ۳۸.۲۷ خط ثابت تلفن 
  • به ازای هر ۱۰۰ نفر، ۹۳.۳۸ مشترک تلفن همراه 
  • به ازای هر مشترک اینترنت، ۸٫۵۰۲.۱۶ بیت در ثانیه پهنای باند طی سال ۲۰۱۶ اختصاص یافته است.
  • ۵۳.۴۰ درصد از خانواده‌های ایرانی رایانه دارند
  • دسترسی ۵۲.۱۸ درصد از خانواده‌های ایرانی به اینترنت

اتحادیه بین المللی مخابرات همچنین اطلاعات دیگری را نیز ارائه کرده که برای مثال می‌توان به نفوذ ۴۴.۰۸ درصدی اینترنت اشاره کرد. از هر ۱۰۰ نفر، ۱۰.۸۶ نفر به اینترنت ثابت دسترسی دارند. ضمنا از هر ۱۰۰ نفر ۲۰.۰۲ نفر نیز مشترک اینترنت موبایل هستند.

رتبه ایران در شاخص توسعه مخابرات

ایران موفق شده تا در گزارش اتحادیه‌ی بین المللی مخابرات با در اختیار گرفتن شاخص توسعه‌ی ۴.۹۹ در رتبه‌ی سیزدهم منطقه‌ی آسیا و اقیانوسیه قرار گیرد. هرچند ایران موفق شده تا رتبه‌ی خود را در طول سال میلادی ۲۰۱۶ بهبود ببخشد، اما شاخص ایران در مقایسه با کشور‌های عرب حوزه‌ی خلیج فارس زیاد خوب نیست.

منبع itu

با بیست ستون همراه باشید

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : رشد شاخص توسعه ایران در گزارش جدید اتحادیه بین المللی مخابرات

رای شما :
زمان دقیق: 2017-06-25T16:00:08+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است