سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

رفتارهایی که افراد موفق از آن ها دوری می کنند

چاپ مطلب بازدید : 1913 چهارشنبه ۲۸ بهمن ۹۴

افراد موفق عجول و تنبل نیستند !

رفتارهایی که افراد موفق از آن ها دوری می کنند

رفتارهای ممنوع افراد موفق

افراد موفق عجول و تنبل نیستند !

اختصاصی بیست ستون :

هر فردی که در شرکت های بزرگ و با مدیران اجرایی کار کرده باشد به خوبی می داند که کدام رفتارها در طولانی مدت بهتر جواب می دهد . استیو توباک در این باره می گوید : عادات شخصی یا خصوصیات ذاتی باعث موفقیت یا عدم موفقیت افراد نمی شود بلکه مهم تر از آن رفتار انسان هاست .

توباک در این باره می گوید مهم این است که تحت تاثیر استرس چه واکنشی از خود نشان دهید ، به تعهدات خود مقید بمانید ، با دیگران تعامل خوبی داشته باشید ، برای این که کارتان را خوب انجام دهید تلاش کنید ، متمرکز و منظم باشید و ....

در اطراف ما کسانی هستند که در شرایط عادی رفتارهای خوبی دارند اما تحت فشار و در زمان مشکلات و دشواری ها رفتارهای مخربی از خود نشان داده اند که باعث شده وجهه ی آنها زیر سوال برود . اغلب مدیران و موسسان با این کار آبروی خود را زیر سوال می برند . پس اگر می خواهید در دراز  مدت به موفقیت برسید ، باید نگاه دقیقی در آینه داشته باشید و ببینید کدام رفتارهای محدوده کننده ی زیر در شما وجود دارد .

تعصب مانع موفقیت می شود

علاقه یکی از موارد مهم دست یابی به موفقیت است ، اما زمانی که از مرز علاقه عبور کنید پا به ورطه ی تعصب خواهید گذاشت که به ضرر شما خواهد بود . تعصب سبب می شود دید محدودی نسبت به واقعیت داشته باشید و تحت تاثیر منطق نادرست تصمیمات بدی بگیرید .

عجول بودن مانع موفقیت می شود

استیو جابز درباره عجول بودن می گوید : پشتکار خالص باعث موفقیت کارآفرینان می شود . اگر به کاری که انجام میدهید ، عشق و علاقه ای نداشته باشید مطمئنا آن را رها خواهید کرد . امروزه هر فردی به دنبال پاداش های لحظه ای است اما این ذهنیت باعث موفقیت طولانی مدت نخواهد شد .

تنبلی مانع موفقیت می شود

کسانی که می خواهند در زندگی به دستاوردهای خوبی برسند به خوبی می دانند که برای رسیدن به موفقیت های بزرگ باید در زمان طولانی تلاش فراوانی داشته باشند . به همین خاطر است که باید روی خواسته های خود تمرکز بالایی داشته باشید . در بیشتر مواقع افراد مسامحه کار و بی توجه هستند . همین خصیصه باعث می شود که در زندگی خود به دستاوردهای بزرگ نرسید .

دستپاچگی

دستپاچگی مانع موفقیت می شود

در کسب و کار شرایط پرفشار و پرتنش زیادی وجود دارد . این شرایط باعث می شود که اوضاع بر طبق برنامه جلو نرود و به شکل عجیبی به بیراهه کشیده شود . در صورتی که نتوانید در یک شرایط بحرانی بر واکنش ناشی از هورمون آدرنالین فائق بیایید و خونسرد باشید ، کارتان به عدم موفقیت کشیده خواهد شد .


ساده لوحی مانع موفقیت می شود

هر فردی کار خود را با نگاهی ساده و زود باور آغاز می کند و در صورتی به موفقیت می رسد که زودتر به زیرکی و شکاکیت مورد نیاز برسد . علت این مساله ساده است : انسان های زودباور و ساده لوح هیچ  وقت موفق نمی شوند . باید یاد بگیرید هر چیزی که می شنوید یا می خوانید را باور نکنید و همیشه منبع اخبار را در نظر بگیرید .

حساسیت بیش از اندازه


حساسیت بیش از اندازه مانع موفقیت می شود

اگر هر مساله ای باعث رنجیده شدن تان می شود ، هر انتقادی عصبانی تان می کند ، حتما در دنیای کسب و کار دچار مشکل خواهید شد . مدیران کسب و کار در بیشتر مواقع شوخ طبعی و افتادگی بالایی دارند . این خصیصه برای کار لازم است . پس خیلی خودتان را جدی نگیرید .

بی تفاوتی مانع موفقیت می شود

گاهی جملات هر چه پیش آید خوش آید و جای نگرانی نیست را زیاد می شنویم اما باید بدانید که این جملات از انسان های موفق شنیده نخواهد شد . افراد موفق خصوصیات و ویژگی های زیادی دارند اما بی تفاوتی در بین صفات آنها نیست .


تخلیه هیجانی

تخلیه ی هیجانی مانع موفقیت می شود

اگر دارای احساسی هستید که در دست و پنجه نرم کردن با آن دچار مشکل شده اید ، منتقل کردن آن با همکاران و اطرافیان تان نه تنها برای شما شرم آور است ، بلکه باعث نابودی کسب و کارتان نیز خواهد شد .

خودخواهی مانع موفقیت می شود


اگر با خودخواهی رفتار کنید ، طوری که انگار شما در مرکز تمام دنیا هستید ، با شکست رو به رو خواهید شد . بیش از اندازه خودپسند بودن تاثیر بخشی شما را از بین می برد . کسب و کار به معنی تجربه ای است که مشتری از محصولات شما دارد . پس یادتان باشد در این رابطه چه کسی در خدمت چه کسی است .

زندگی در گذشته یا آینده مانع موفقیت می شود

می توانید از تجربیات گذشته استفاده کنید اما زندگی کردن در گذشته بسیار مخرب است . به همین صورت برنامه ریزی و رویا پردازی برای آینده بسیار خوب است . اما اگر روی کارهای زمان حال هیچ تمرکزی نداشته باشید هیچ وقت به رویاها و برنامه های تان نخواهید رسید .

به تلگرام ما بپیوندید
3.43 ستاره از 5 در 7 رای

عنوان این مقاله : رفتارهایی که افراد موفق از آن ها دوری می کنند

رای شما :
زمان دقیق: 2016-02-17T14:01:45+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است