جمعه ۹۷/۴/۲۹   Fri 18/7/20

رفتارهایی که نشان می دهد برای مدیرشدن متولد شده اید

چاپ مطلب بازدید : 594 شنبه ۱۸ مهر ۹۴

چه افرادی شایسته مدیریت هستند ؟

رفتارهایی که نشان می دهد برای مدیرشدن متولد شده اید

افراد شایسته مدیریت

چه افرادی شایسته مدیریت هستند ؟

اختصاصی بیست ستون:  

هر کسی به درد مدیریت نمی خورد و باید برای مدیر بودن  خصوصیات خاصی داشته باشید.  در حدود 43 درصد از کودکان و نوجوانان آمریکایی رویای مدیر شدن را در سر می پرورانند و با این حال تنها 13 درصد از آنها وارد عرصه مدیریت می شوند . آیا تا به حال فکر کرده اید افرادی که به مدیریت دست می یابند چه خصوصیاتی دارند ؟

برای جواب دادن به این سوال محققان دانشگاه تافتس و استنفورد روی 5 هزار دانشجو به مدت سه سال بررسی کردند تا ویژگی های شخصیتی و رفتاری مدیران آینده را شناسایی کنند. نتیجه این بررسی در مجله وال استریت ژورنال به ثبت رسیده که بر طبق آن دارا بودن 4 خصوصیت نشان می دهد که فردی دارای روحیه مدیریتی است .

افرادی که از حمایت اطرافیان بهره مند می شوند

نزدیک به 45 درصد از مدیران در گذشته مدیریت در خانواده خود یا شرکت خصوصی پدرشان را تجربه کرده اند و در حدود 29 درصد از آنها این تجربه را در میان نزدیکان شان نداشته اند . تجربه مدیریت از طریق اعضای خانواده ، دوستان و اقوام به دست می آید که به آنها کمک می کند وارد عرصه مدیریتی شوند . یکی از دانشجویان از دوستان پدرش تعریف می کرد که بدون تجربه و شناختی تصمیم به تاسیس و مدیریت رستوران گرفته است و او را الهام بخش و راهنمای خود معرفی می کرد .

افرادی که به خود مسلط هستند

تسلط فرد به خود با خصوصیاتی چون روحیه خواستن یا خلاقیت ارتباط دارد . در این بررسی دانشجویانی که زندگی مستقل دارند به میزان یک و نیم برابر در مقایسه با دیگران شانس بیشتری برای مدیر شدن دارند . حتی افرادی که پیش از این تجربه اداره گروهی را داشته اند و گروه تشکیل داده اند ، به میزان دو برابر بیشتر از سایرین استعداد مدیریت از خود نشان دادند .

علاوه بر آن پشتکار داشتن و مقاومت در برابر شکست ها از نشانه های تسلط بر خود است . یکی از دانشجویان از تجربه رقابت تجاری اش در دبیرستان تعریف می کرد که برای فروش سازه های الکتریکی راههای زیادی را امتحان کرد تا در نهایت بتواند شیوه کاربردی و خوبی پیدا کند و در این مدت چندین مرتبه با شکست روبه رو شد .

افرادی که به کارهای اداری علاقه دارند

تعداد قابل توجهی از مدیران آینده قبل از این در انجام کارهای اداری قابلیت ها و توان خود را افزایش داده اند و در کلاس های تجارت و مدیریت شرکت کرده اند . علاقه و تمایل داشتن به کارهای اداری با شناخت مدیریت مالی و بودجه رابطه مستقیمی دارد . بر این اساس تجربه و اطلاعات مدیران آینده در زمینه مدیریت مالی دو برابر سایرین می باشد و این افراد با شناخت کامل به دنبال موقعیت های مناسب برای سرمایه گذاری و مدیریت هستند .

افرادی که روحیه خلاق دارند

بیشتر از سه چهارم مدیران آینده خلاقیت بالایی دارند و 47 درصد آنها خلاقیت کمی دارند . در این بررسی مشخص شد افراد خلاق برای انجام کارهای روزانه شان شیوه های جدیدی پیدا می کنند و برای حل مشکلات از یک روش ثابت استفاده نمی کنند و همیشه به دنبال بهترین راه حل هستند . 

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.93(111 رای) | زمان دقیق: 2015-10-10T10:02:10+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است