شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

رفع مشکل ترس کودکان در خواب

چاپ مطلب بازدید : 818 دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳

تنها به کمک ایجاد یک لرزه‌ی ملایم  می‌تواند مشکل ترس کودکان در خواب را  رفع کرد.

رفع مشکل ‌ترس کودکان در خواب به کمک گجت لالی (lully)

رفع مشکل<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84-%d8%aa%d8%b1%d8%b3-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8' title='تنها به کمک ایجاد یک لرزه‌ی ملایم  می‌تواند مشکل ترس کودکان در خواب را  رفع کرد.'> ‌ترس کودکان در خواب</a>

ترس کودکان در خواب

اختصاصی بیست ستون: 

در عصر حاضر تکنولوژی ساخت گجت­های هوشمند هیچ حدو مرزی ندارد و با استفاده از این وسایل می‌توان بسیاری از مشکلاتی که تا چندی پیش رفع آن‌ها مستلزم صرف هزینه و زمان زیادی بوده است را به‌سادگی حل نمود. ‌ترس کودکان در خواب یکی از این موارد است که در صورت وقوع نه‌تنها باعث بروز ‌مشکلات جسمی و روحی زیادی برای کودک می‌شود بلکه آسایش بقیه‌ی اعضای خانواده را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. اخیراً گجتی برای مقابله با این مشکل طراحی‌شده که دارای مکانیسم بسیار ساده ای است و تنها به کمک ایجاد یک لرزه‌ی ملایم و آرامش‌بخش می‌تواند مشکل ‌ترس کودکان در خواب را به‌کلی رفع نماید.

گجت مذکور که لالی (lully) نام دارد بر اساس ایده‌ی بیدار کردن کودک بر اساس زمان‌بندی مشخص ساخته‌شده است. به‌طورمعمول ترس کودک در خواب در مرحله‌ی ‌خواب عمیق اتفاق می‌افتد و به ادعای شرکت سازنده‌ی گجت لالی و بر اساس مستندات علمی ارائه‌شده در یک تحقیق بالینی، اگر بر اساس یک‌زمان بندی مشخص از وارد شدن کودکان به این مرحله از خواب ممانعت شود، می‌تواند از حدود 90 درصد از موارد ترس کودکان در خواب جلوگیری نمود به‌خصوص اگر این مسئله در یک بازه‌ی زمانی مشخص اتفاق بیفتد و منجر به ناآرامی، راه رفتن کودکان در خواب و شب ‌ادراری شود.


گجت لالی (lully) ساختار ساده‌ای دارد و دارای دو بخش اصلی است. یک صفحه‌ی ویبره‌ی با ریتم لرزش ملایم و بدون ایجاد هرگونه صدای ناخوشایند و یک اپ کنترل برای نصب بر روی گجت های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل ios. صفحه‌ی ویبره به کمک فناوری بلوتوث با اپ کنترل در ارتباط است و در زیر تشک کودک قرار می‌گیرد و به‌صورت پیش‌فرض در هر سه دقیقه با ایجاد یک لرزه‌ی ملایم کودک را از خواب بیدار می‌کند. اپ کنترلی این گجت توانایی بررسی الگوی ‌خواب کودک را دارد و به‌این‌ترتیب می‌تواند والدین را از زمان دقیق ورود کودک به مرحله‌ی ‌خواب عمیق آگاه کند تا آن‌ها بتوانند در زمان مناسب صفحه‌ی لرزاننده‌ی گجت را فعال کنند که به گفته‌ی شرکت سازنده در هر شب معمولاً تنها یک‌بار و در حدود ساعت 11 شب نیاز به این کار خواهد بود.


رفع مشکل<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84-%d8%aa%d8%b1%d8%b3-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8' title='تنها به کمک ایجاد یک لرزه‌ی ملایم  می‌تواند مشکل ترس کودکان در خواب را  رفع کرد.'> ‌ترس کودکان در خواب</a>


ترس کودکان در خواب

شرکت سازنده‌ی گجت لالی استفاده از آن را به مدت چهار هفته به‌صورت مداوم توصیه می‌کند و بعد در صورت رفع قطعی مشکل ترس کودکان در خواب دیگر نیازی به استفاده‌ی مداوم نیست و می‌تواند در حالت آماده‌به‌کار قرار بگیرد. لازم به ذکر است که این گجت تأثیری بر روی مرحله‌ی ‌خواب عمیق طبیعی کودک ندارد و تنها در صورت بروز وحشت در خواب شروع به کار می‌کند.


این گجت به دلیل نداشتن ماهیت درمانی نیازی به مجوز مراجع قانونی ندارد ولی برای کودکان زیر دو سال بهتر است قبل از استفاده با پزشک متخصص مشورت شود.

مترجم: محسن یزدانی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : رفع مشکل ترس کودکان در خواب

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-09T17:12:57+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است