دوشنبه ۹۷/۵/۲۹   Mon 18/8/20

روحانی به خاطر حادثه منا زودتر از موعد به تهران آمد

چاپ مطلب بازدید : 371 سه شنبه ۷ مهر ۹۴

لغو برنامه های رئیس جمهور در نیویورک

روحانی به خاطر حادثه منا زودتر از موعد به تهران آمد

بازگشت روحانی به تهران

لغو برنامه های رئیس جمهور در نیویورک

دکتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران که برای نشست سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است ، قصد دارد 6 برنامه مهم خود را لغو کند تا برای شرکت در مراسم انتقال پیکر حاجی های جان باخته در منا در تهران باشد .

رئیس جمهور برای برگشت سریع تر به ایران برنامه های خود از جمله دیدار با رئیس جمهور ونزوئلا ، نخست وزیر تونس ، نخست وزیر عراق و نشست با نخبگان سیاست خارجی را لغو کرده است . علاوه بر آن روحانی دیدار با نخست وزیر انگلیس و کنفرانس مطبوعاتی را لغو کرده است .

پیش از این قرار بود روحانی عصر سه شنبه از نیویورک خارج شود اما به دلیل حادثه منا یک روز زودتر به ایران باز گشت. روحانی در نیویورک در جریان حادثه منا و وضعیت حجاج مصدوم و جان باخته ایران بود و با معاون اول خود و مسئولین تماس مداوم داشت و عملکرد  دستگاه های ذیربط را پیگیری می کرد .

او با ورود به نیویورک به وزیران امور خارجه ، ارشاد ، راه و شهرسازی ، بهداشت و سازمان حج دستور داد تا نسبت به منتقل کردن هر چه زودتر پیکر جان باختگان به کشورمان و مداوی مجروحان حادثه منا اقدام کنند . بر طبق آمارهای منتشر شده تا به حال بیش از 200 نفر در حادثه منا کشته و 248 نفر هم چنان مفقود هستند . مجروحان در بیمارستان های ایرانی و سعودی شهر مکه تحت مراقبت قرار دارند .

در سال جاری 64 هزار زائر ایرانی برای انجام فریضه حج وارد عربستان شدند که به دلیل سو مدیریت و بی کفایتی مسئولان سعودی حادثه تلخ منا همزمان با روز عید قربان رخ داد و در این حادثه بیش از 4000 نفر کشته و مجروح شدند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای روحانی به خاطر حادثه منا زودتر از موعد به تهران آمد
زمان دقیق: 2015-09-29T10:04:18+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است