یکشنبه ۹۷/۹/۲۵   Sun 18/12/16

روش صحیح فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

چاپ مطلب بازدید : 3203 یکشنبه ۱۲ مهر ۹۴

فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

روش صحیح فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

 اختصاصی بیست ستون:

چگونگی فریزکردن فلفل دلمه ای

برای فریز کردن باید فلفل دلمه ای ها را بشویید و تخم آنها را بگیرید و خرد کنید . سپس آنها را برای 10 دقیقه در آب بجوشانید و آب کشی کنید و روی آن آب سرد بدهید . اجازه دهید فلفل دلمه ای ها خشک شود و بعد از آن بسته بندی و فریز کنید یا می توانید بعد از کمی سرخ کردن فریز کنید .

چگونگی فریز کردن سبزیجات و صیفی جات

سبزی های خام در فریزر بهتر می مانند و عمر بیشتری دارند . سبزی کوکو ، سوپ ، آش و ... را پاک و خرد کنید و بعد از شستشو و آبکشی بسته بندی کنید . سبزی های پخته مانند اسفناج را باید در ظرف های دربسته فریز کنید و تا سه ماه مصرف کنید . قارچ ها را می توانید بعد از آب پز کردن به مدت یک هفته در فریزر نگه دارید .

چگونگی فریز کردن پیاز و سیر

پیاز را خرد و سیر را بکوبید و با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید و اجازه دهید تا خنک شود و بعد از آن فریز کنید . نباید سیر را زیاد سرخ کنید زیرا تلخ می شود و حتی بهتر است سیر را به صورت خام فریز کنید . اگر سیر را با پوست در فریزر بگذارید به مدت طولانی تر می ماند و بهتر است . بعد از خارج کردن از فریزر پوست آن را به راحتی بکنید تا سیرهایی تازه داشته باشید .

خشک کردن سبزیجات

برای خشک کردن سبزیجاتی چون نعناع ، شوید و مرزه باید ساقه چوبی آنها را بگیرید و بعد از شستن و آبکشی کردن در سایه و در جریان هوا قرار دهید تا خشک شود . بعد از خشک شدن آنها را الک کنید و پودر شده آن را در ظرف های شیشه ای دربسته و در جای خنک قرار دهید . باید شوید و پونه را کمتر ساب دهید و مرزه را به شکل طبیعی و دسته ای خشک و نگهداری کنید . 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : روش صحیح فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

رای شما :
زمان دقیق: 2015-10-04T09:16:55+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است