جمعه ۹۷/۷/۲۷   Fri 18/10/19

روش های غلطی که برای تغییر رفتار همسرتان به کار می برید

چاپ مطلب بازدید : 798 شنبه ۱۱ مهر ۹۴

هیچ وقت نمی توانید رفتار همسرتان را تغییر دهید

روش های غلطی که برای تغییر رفتار همسرتان به کار می برید

تغییر رفتار همسر

هیچ وقت نمی توانید رفتار همسرتان را تغییر دهید

اختصاصی بیست ستون: 

دختر و پسر قبل از ازدواج دیدگاه متفاوتی نسبت به زندگی مشترک دارند و ارتباطات شان مملو از رویا و خیال پردازی است. به ویژه این که بسیاری از دخترها و پسرها فکر می کنند می توانند ویژگی های شخصیتی و رفتاری  نامطلوب طرف مقابل را بعد از ازدواج تغییر دهند. در حالیکه باید بدانید ازدواج نه تنها شخصیت و رفتار طرفین را تغییر نمی  دهد بلکه صفات نامطلوب را برجسته تر می کند. فردی که قبل از ازدواج بدقول بوده ، بعد از ازدواج نیز همانگونه خواهد بود . فردی که قبل از ازدواج شلخته بوده ، بعد از ازدواج نیز نامرتب خواهد بود و حتی شلختگی او بعد از ازدواج آشکارتر می شود .

این تفکر که بتوانید طرف مقابل را تغییر دهید، کاملا اشتباه است. گاهی دیده می شود دختری به پسری معتاد یا خلافکار علاقه مند می شود و به خواستگاری او جواب مثبت می دهد با این امید که او را تغییر می دهد. اشتباه محض است اگر فکر می کنید بعد از ازدواج می توانید همسرتان را تغییر دهید. شاید تنها بتوانید نمودهای رفتاری را تغییر دهید که آن هم باید با ملاحظاتی ویژه انجام شود. خیلی از زوجین برای تغییر همسر خود از بدترین روش ها استفاده می کنند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. این روش ها برای تغییر دادن رفتار همسرتان کاملا اشتباه است ...

همسرتان را به زور تغییر می دهید

گاهی به زور متوسل می شوید تا هر طور شده رفتار همسرتان را تغییر دهید . در این حالت از قدرت تان استفاده می کنید که از اخم کردن شروع می شود و تا کتک و تهدید به طلاق جلو می رود . باید بدانید قدرت شما اگر تغییر هم ایجاد کند از روی ترس و تغییرات نمادی و ظاهری است و تا زمانی که قدرت دست شماست ادامه می یابد .

بیش از حد تکرار می کنید

گاهی برای تغییر رفتار همسرتان روی موردی سوزن تان گیر می کند و بیش از حد تکرار می کنید . در این حالت رفتار همسرتان را مدام به روی او می آورید و می خواهید رفتارش را تغییر دهد . شاید همسرتان برای نجات گرفتن از غرغر شما در رفتارش تغییری ایجاد کند یا کاری می کند که فکر کنیم چقدر رفتار پیشین او دوست داشتنی بود .

سعی می کنید در همسرتان انگیزه بوجود آورید

ما فکر می کنیم با ایجاد انگیزه  می توانیم رفتار همسرمان را تغییر دهیم و اشتباه ترین روشی که انتخاب می کنیم ، مقایسه او با دیگران است. مقایسه کردن باعث ناراحتی و ایجاد احساس حسادت در او می شود و نتیجه ای نخواهد داشت.

کنایه زدن ، تحقیر و تمسخر بی فایده است

خیلی از افراد برای ایجاد تغییر دست به کنایه ، تحقیر و مسخره کردن همسرشان می زنند. این کار باعث رنجش و ناراحتی او می شود و دیگر انگیزه ای برای بهبود رفتارش نخواهد داشت. البته با این نحوه ی برخورد احساس او نسبت به شما تغییر می کند و باعث سردی اش می شود.


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

دعوا کاری از پیش نمی برد

دعوا و جارو جنجال نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه مشکل ساز خواهد بود . نمی توان در یک فضای متشنج به نتیجه ای مطلوب دست یافت زیرا در دعوا گوشی برای شنیدن نیست و کسی به حرف دیگری گوش نمی دهد . باید بدانید بلندترین صدای دنیا هم در دعوا به گوش کسی نمی رسد .

خودتان را در مقابل همسرتان بی نقص می دانید

گاهی خودمان را بی عیب و نقص می دانیم و می خواهیم عیب های دیگران را برطرف کنیم . در زندگی مشترک گاهی یادمان می رود که همسرمان شاگرد نیست که بخواهیم نقش معلم را برای او بازی کنیم . همسرمان از این روش ما متنفر است و ما هم به نتیجه دلخواهمان نخواهیم رسید .

آیا گروکشی با همسرتان درست است ؟


گاهی برای برآورده کردن خواسته های همسرمان ، او را مجبور به تغییر دادن رفتارش می کنیم . این شیوه در روابط بین زوجین اصلا درست نیست و با عشق بی قید و شرط کاملا متضاد است که جواب هم نخواهد داد .

باید قبل از هر کاری خوب فکر کنید که آیا این کار ارزش دارد ؟ آیا کار درستی است که رفتار همسرم را به هر قیمتی تغییر دهم یا می توانم رفتار او را مدیریت و کنترل کنم تا زندگی مان آسیب کمتری ببیند ؟

گاهی به سراغ فشار احساسی می روید

بعضی از افراد از فشار احساسی بهره می برند . مثلا به همسرشان می گویند : اگر من را دوست داری پس ...

در این روش سعی می کنید با سرشار کردن احساسات همسرتان روی او تاثیر بگذارید . شاید این روش برای کوتاه مدت جواب دهد اما ناراحتی هایی به دنبال خواهد داشت و این فکر به سراغ تان می آید که اگر بار دیگر رفتارش را تکرار کند به این معناست که دوست تان ندارد ؟ آیا همسرتان با خیال راحت رفتارش را تغییر می دهد یا روی خود احساس فشار می کند ؟ آیا درست است که عشق همسرتان را منوط به این موارد کم ارزش کنید ؟


نکته آخر :

قبل از هر اقدامی باید فکر کنید این کار به هزینه هایش می ارزد ؟ آیا واقعا لازم است رفتار همسرتان را به هر قیمتی تغییر دهید یا می توانید رفتارهای او را کنترل و مدیریت کنید تا از پیامدهای ناخوشایند آسیب کمتری ببینید؟

نکته آخر این است که هر فردی برای این که رفتار بهتری داشته باشد باید احساس بهتری داشته باشد. هر روشی که باعث ایجاد و برانگیخته شدن احساسات منفی شود، همسرتان را تشویق نمی کند تا رفتار بهتری داشته باشد. باید به دنبال راه حل هایی باشید که روی فرد هیجانات مثبت بوجود آورد تا برای شادی و پیشرفت خود تلاش کند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : روش های غلطی که برای تغییر رفتار همسرتان به کار می برید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-10-03T09:14:46+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است