دوشنبه ۹۷/۴/۲۵   Mon 18/7/16

زمان افزایش حقوق کارمندان دولت اعلام شد

چاپ مطلب بازدید : 282 چهارشنبه ۱۸ فروردین ۹۵

مبانی محاسباتی برای کسانی که تحت پوشش صندوقهای لشکری و کشوری هستند، با مبانی تامین اجتماعی متفاوت است

بیست ستون

افزایش حقوق کارمندان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام کرد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال شده و کارکنان دولت نیز از اول فروردین 95 شاهد افزایش حقوق خود خواهند بود.

برخی از کاربران سرویس مشکلات مردم درباره عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سوال پرسیده بودند. سخنگوی دولت در پاسخ به خبرنگار ما توضیح داد افزایش حقوق ها در همه سطوح انجام شده است.

نوبخت در خصوص عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: مبانی محاسباتی برای کسانی که تحت پوشش صندوقهای لشکری و کشوری هستند، با مبانی تامین اجتماعی متفاوت است. الان ما 12 درصد به حقوق کارکنان دولت اضافه کردیم ولی آنها 14 درصد اضافه کردند. فوق العاده های شاغلان دولت با فوق العاده های کسانی که از صندوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی حقوق می گیرند متفاوت است.

او در ادامه گفت: همه اینها در حال افزایش نسبت به سال گذشته است. اینطور نیست که دولت نخواهد در مسایل مالی تامین اجتماعی وارد شود ولی هر کدام از بازنشستگان لشکری و کشوری و بازنشستگان تامین اجتماعی از مبانی قانونی متفاوتی برای افزایش حقوق خود بردارند که این افزایش نیز در تامین اجتماعی اعمال می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت با مصوبه هیات وزیران است. لذا به تعویق افتادن افزایش حقوقها تا خردادماه، صحت ندارد. هر چند ما منتظر قانون بودجه هستیم ولی هر زمان این قانون تصویب شود، ما افزایش حقوق را از اول فروردین 95 اعمال می کنیم. این دغدغه برای کارمندان ایجاد نشود که از نیمه خرداد حقوقها افزایش می یابد.

چرا مطالبات فرهنگیان پرداخت نشد؟
نوبخت در پاسخ به سئوالی دیگر در خصوص عدم پرداخت مطالبات پاداش فرهنگیان گفت: 4500 میلیارد تومان در بودجه 95 به همین منظور دیده شده ولی در سال گذشته نیز 900 میلیارد تومان از پاداش فرهنگیان پرداخت شده است. این وزارت خانه با همه محدودیتهای خود این اقدام را انجام داد.

خبر آنلاین

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.83(95 رای) | زمان دقیق: 2016-04-06T13:03:38+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است