چهارشنبه ۹۷/۱۲/۱   Wed 19/2/20

زیبایی حیرت انگیز آبشارهای تنگه رغز داراب

چاپ مطلب بازدید : 1628 چهارشنبه ۱۱ آذر ۹۴

تصاویری از زیباترین آبشار و چشمه های استان فارس

زیبایی حیرت انگیز آبشارهای تنگه رغز داراب

آبشارهای تنگه رغز داراب

تصاویری از زیباترین آبشار و چشمه های استان فارس

اختصاصی بیست ستون:  

تنگه رغز داراب از زیباترین جاذبه های گردشگری استان فارس می باشد که در 30 کیلومتری شهرستان داراب قرار دارد . این تنگه و دره ی زیبا دارای 64 آبشار می باشد که به سبب زیبایی آبشارها به شهرت رسیده است.

از چندین آبشاری که از این دره جاری شده است ، دوازده آبشار را بای با طناب فرود داشت . ارتفاع فرود در هر آبشار بین 6 تا 65 متر است اما از بقیه آبشارها با پرش در آب می توان گذر کرد.

آبشارهای تنگه رغز داراب

در زیر هر آبشار حوضچه ای وجود دارد که بین 6 تا 20 متر عمق دارد و مناظر بسیار تماشایی و حیرت انگیزی پدید اورده است.

تنگه رغز از هر طرف با دیواره هایی به طول 4 کیلومتر محصور شده است که در این فاصله از چشمه رغز تا دره جنوب 60 آبشار و حوضچه طبیعی وجود دارد . از این میان مردم و کوهنوردان تنها به 14 آبشار و آبگیر دره جنوبی علاقه دارند که در نهایت این تنگه با آخرین آبشار دره جنوبی به ارتفاع 35 متر به بن بست می رسد.

آبشارهای تنگه رغز داراب

در قسمت بن بست جنگلی زیبا وجود دارد که آب رغز شروع می شود و برای رسیدن به این منطقه باید 3 ساعت پیاده روی کنید . این منطقه سرچشمه آب رغز می باشد و با دارا بودن آبشارها و حوضچه های طبیعی تا دره جنوبی ادامه می یابد و در نهایت در آبگیرهای انتهایی به زمین بر می گردند .

از میان آبشارهای این تنگه زیبا می توان به آبشار نگین با ارتفاع 16 متر ، آبشار گلاب حوضچه با ارتفاع 11 متر ، آبشار دماغه با ارتفاع 12 متر ، آبشار کبوتر با ارتفاع 25 متر ، آبشار آذرخش با ارتفاع 65 متر و آبشار وداع با ارتفاع 46 متر اشاره کرد .

آبشارهای تنگه رغز داراب

آبشارهای تنگه رغز داراب

 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : زیبایی حیرت انگیز آبشارهای تنگه رغز داراب

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-02T08:30:03+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است