دوشنبه ۹۷/۴/۲۵   Mon 18/7/16

زیبایی فوق العاده آبشار فدامی شیراز

چاپ مطلب بازدید : 971 دوشنبه ۲۰ مهر ۹۴

آبشار فدامی با نخل های خودرو زیبایی حیرت انگیزی دارد

زیبایی فوق العاده آبشار فدامی شیراز

آبشار فدامی شیراز

آبشار فدامی با نخل های خودرو زیبایی حیرت انگیزی دارد

اختصاصی بیست ستون:  

آبشار فدامی در شهر فدامی و در مسیر جاده شیراز به بندرعباس واقع شده است و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و با منظره ی فوق العاده زیبای خود دل هر انسانی را نوازش می دهد . این آبشار زیبا در فاصله 130 کیلومتری جنوب شرق داراب قرار دارد و در گرمای سوزان چشمه از دل کوه می جوشد و به پایین سرازیر می شود.

آبشار فدامی شیراز

این آبشار دارای آب شور ، شیرین ، سرد و گرم است و در فاصله ی 20 متری آبشار شیرین با هم مخلوط می شوند و استخر طبیعی و فوق العاده ای را به وجود می آورند . آبشار شور فدامی در بالای آبشار شیرین واقع شده و ارتفاع 10- 15 متری دارد .

آبشار فدامی شیراز

آبشار شور فدامی در فاصله 500 متری سرچشمه می گیرد و نخل های خودروی کنار آبشار زیبایی آن را دوچندان کرده است . این آبشار با عرض 800 متر عریض ترین آبشار طبیعی ایران می باشد که اکنون به خاطر استفاده بیش از حد کشاورزان و خشکسالی به عرض 200 متر رسیده است. در زیر این آبشار حوضچه ای بزرگی وجود دارد و در بالای آن پوشش گیاهی متراکم از گیاهان نیزار و بلند به چشم می خورد . از خصوصیات با ارزش آبشار فدامی ، شیرین بودن و دائمی بودن آب آن است که با توجه به شور بودن آب های جاری اهمیت فوق العاده ای دارد. 

آبشار فدامی شیراز

این آبشار از بستر یک کیلومتری عبور می کند و به پرتگاهی می رسد که زیباترین آبشار منطقه در لحظه سقوط آب می باشد . آبشار به رودخانه شور می ریزید و به میزان چشمگیری از شوری رودخانه می کاهد و از این آب شور برای آبیاری 825 هکتار نخل ها و 650 هکتار اراضی کشاورزی پایین دست استفاده می شود . آب شیرین آب شرب شهر و روستاهای اطراف را تامین می کند. آب شیرین آبشار فدامی در فصل تابستان بسیار خنک و در فصل زمستان گرم است و ماهیت آب شور با آب شیرین کاملا برعکس است.

آبشار فدامی شیراز


در این منطقه غارهای زیاد با عمق های مختلف و قندیل های زیبایی وجود دارد و فعالیت های زمین شناسی چون گسل ، طاق دیس ، ناودیس ، کانی ها و بلورهای سنگی و رسوبی و نمکی و خاکی چون گل رس و گل سرشور از جمله جاذبه های زیبای این منطقه می باشد .

آبشار فدامی شیراز

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.66(44 رای) | زمان دقیق: 2015-10-12T08:58:49+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است