شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

سخنگوی واشنگتن دولت ایران را غیر قابل اعتماد نامید

چاپ مطلب بازدید : 849 شنبه ۱۴ آذر ۹۴

مارک تونر : زندانیان آمریکایی باید آزاد شوند

سخنگوی واشنگتن دولت ایران را غیر قابل اعتماد نامید

مارک تونر

مارک تونر : زندانیان آمریکایی باید آزاد شوند

مارک تونر ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنان خود در بین خبرنگاران درباره ایران سخن گفت و ابتدا پیام روشن برای ایران داشت و بعد از آن موضع دولت آمریکا را درباره ایران به روشنی بیان کرد .

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد : دولت ایران به عنوان یک دولت قابل اعتماد شناخته نمی شود . آنها برای ما قابل اعتماد نیستند و به همین خاطر برای اطمینان داشتن از نساختن بمب در ایران ، با آنها توافق نامه امضا کردیم .

او یک روز بعد از انتشار گزارش آژانس درباره فعالیت هسته ای ایران گفت : تمام روند مذاکرات و توافق هسته ای به دلیل بی اعتمادی به دولت ایران بوده است .

تونر به دستگیری جیسون رضائیان ، خبرنگار ایرانی – آمریکایی واشنگتن پست اشاره کرد و گفت : بازداشت این خبرنگار به 500 روز می رسد و از ایران می خواهیم که جیسون هر چه زودتر به خانه اش برگرددد.

او گفت : دستگیری جیسون رضائیان مجزا از توافق نامه برجام است و قرار هم نیست با  این توافق نامه رفتار بد ایرانیان را به پایان برساند اما پیام ما به دولت ایران واضح است ، جیسون باید به خانه اش برگردد . ما در تمام جلساتی که با دولت ایران داشته ایم ، به موضوع آزادی جیسون و دیگر زندانیان آمریکایی اشاره کرده ایم .

او  از ادامه دار بودن رفتار بد ایرانیان حتی بعد از توافق نامه برجام سخن گفت و ادامه بحث را به دولت ایران هم تسری داد و افزود : دولت ایران به عنوان یک دولت قابل اعتماد شناخته نمی شود . ایرانیان قابل اعتماد نیستند و به همین علت برای کسب اطمینان از ساخته نشدن بمب در این کشور ، با آنها توافق نامه امضا کردیم .

او افزود : با این توافق نامه کارشناسان دسترسی لازم برای کسب اطمینان از ساخته نشدن بمب را  خواهند داشت .

منبع : فارس

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : سخنگوی واشنگتن دولت ایران را غیر قابل اعتماد نامید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-05T09:00:45+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است