جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

سیزده اتفاق عجیب جهان

چاپ مطلب بازدید : 5699 شنبه ۱۶ اسفند ۹۳

هرساله اتفاق ‌های عجیب و غریب زیادی در سراسر دنیا رخ می‌دهند که دانشمندان قادر به توجیه آن‌ها نیستند.

سیزده ‌اتفاق عجیب جهان (بخش اول)

اختصاصی بیست ستون:

 همان‌ طور که می‌دانید هرساله وقایع و اتفاق ‌های عجیب و غریب زیادی در سراسر دنیا رخ می‌دهند که در پاره‌ای از موارد ‌دانشمندان، محققین، فیزیک‌دانان و ... با روش‌های علمی قادر به توجیه آن‌ها نیستند. به‌ طور کلی هم‌ اکنون که در سال 2015 به سر می‌بریم می‌توانیم لیستی از اتفاق های عجیب یا بهتر بگوییم ‌معما های عجیب و حل‌ نشده‌ی موجود در جهان را گردآوری نماییم.

در این مقاله ما به معرفی سیزده ‌معمای و اتفاق عجیب و حل‌نشده که همچنان بلاتکلیف مانده‌ اند و در سال 2015 میلادی هم به دنبال پاسخ آن‌ها هستیم، می‌پردازیم.

در بخش اول که هم‌ اکنون ارائه می‌شود به معرفی 4 اتفاق عجیب و حل‌نشده‌ی خواهیم پرداخت و در بخش‌های بعدی بقیه این ‌معما ها را شرح خواهیم داد. با مجله‌ی بیست ستون تا شرح کامل اتفاق‌ها همراه باشید.

اتفاق عجیب اول:

هواپیمای mh370: چه اتفاقی برای این هواپیمای نا پدید شده رخ‌ داده است؟

هواپیمای mh370،اتفاق عجیب جهان

سیزده ‌اتفاق عجیب جهان


هواپیمای mh370 که جزو یکی از هواپیما های شرکت مسافربری خاصی در کشور ‌مالزی محسوب می‌شد، در تاریخ 8 مارس (march) سال 2014 میلادی درحالی‌که در مسیر اصلی خود از کوالالامپور به سمت پکن حرکت می‌کرد به‌ طور عجیبی ناپدید شد!

در هنگام وقوع حادثه وضعیت ‌آب و هوایی کاملا مساعد بوده و تا زمانی که هواپیما از صفحه‌ی رادار ناپدید شود، هیچ‌ گونه سیگنال حاکی از بروز اختلال از اتاقک خلبان گزارش نشده بود. هم‌ اکنون یک عملیات جستجوی عظیم رسمی به‌ منظور یافتن این هواپیما یا هر گونه اثری از آن در محل ناپدید شدن آن یعنی اقیانوس ‌هند انجام شد، اما متأسفانه به‌ هیچ‌ عنوان اثری از این بوئینگ 777 (هواپیمای mh370) کشف نشد.


پس از گذشت تقریباً یک سال از وقوع این حادثه حتی یک قطعه یا لاشه‌ی کوچک از این هواپیما هم کشف نشده است؛ بنابراین هنوز مشخص نشده که چه بلایی بر سر این هواپیما و سرنشینان آن آمده است. هم‌ اکنون تمامی 239 نفر سرنشین این هواپیما مرده فرض می‌شوند. شاید این موضوع شمارا به یاد ‌سریال پر طرفدار لاست (lost) بیندازد اما متأسفانه این حادثه کاملا ‌واقعیت دارد!


 اتفاق عجیب دوم:

آتش‌فشان فعال<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%b2%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b3%d9%84%d9%86%d8%af' title='طبیعت منحصر به فرد کشور ایسلند'> ‌ایسلند</a>،اتفاق عجیب جهان

سیزده ‌اتفاق عجیب جهان


آتش‌ فشان فعال ‌ایسلند: دلیل فعالیت کنونی آتش‌فشان بارداربونگا (bardarbunga) چیست؟

آتش‌ فشان بارداربونگا در کشور ‌ایسلند قرار دارد و در اواخر ماه اوت (august) سال میلادی شروع به فعالیت کرده و هم‌ اکنون هم فعال است. این آتش‌ فشان بنا به سه دلیل عمده بسیار منحصر به‌ فرد محسوب می‌شود:

عظمت بیش‌ از اندازه‌ و غیرطبیعی حوزه‌ی فعالیت و مواد مذاب آن حجم عظیم و غیر طبیعی گاز های دی‌ اکسید گوگرد خطرناکی که این آتش‌ فشان تولید می‌کند میزان فرورفتگی خیره‌ کننده‌ی مربوط به دهانه‌ی این آتش‌فشان

حوزه‌ی فعالیت مواد مذاب آتش‌فشان بارداربونگا مساحتی معادل با 82879951 مترمربع را به همراه دارد که این مساحت بعد از فوران لکی (laki) در سال 1783 بزرگ‌ترین وسعت و مساحت مواد مذاب کشف‌شده در ‌ایسلند به شمار می‌رود. مقامات رسمی دفتر مرکزی کشور ‌ایسلند می‌گویند: از سال 1783 تاکنون این محدوده از مواد مذاب ازنظر مقدار احتمالاً سومین حوزه‌ی مواد مذاب عظیم کشف‌شده محسوب می‌شود.»


گازهای منتشر شده توسط این آتش‌ فشان سراسر ‌ایسلند را فرا می‌گیرد. عظمتی این‌ چنینی از گازهای آتش‌فشانی تقریباً 150 سال پیش اتفاق افتاده بود. دفتر مرکزی کشور ‌ایسلند در رابطه با این موضوع می‌‎گوید: میزان گوگرد (سولفور) منتشرشده از این آتش‌ فشان ممکن است به‌ نوبه‌ی خود بیش از هر آتش‌ فشانی باشد که تا کنون بر روی کره‌ی زمین شناخته‌شده است. فوران‌ های عظیم این آتش‌ فشان منجر شده که دهانه‌ی آن تا 56 متر نزول داشته باشد. لازم است بدانید که به‌ منظور اندازه‌گیری این فرورفتگی از ابزاری منحصربه‌فرد و پیشرفته‌ی مبتنی بر سیستم ‌gps استفاده‌شده است. فرورفتگی دهانه‌ی این آتش‌ فشان یا اصطلاحا فرونشست دهانه‌ی آن بیشترین میزانی است که تاکنون و در دوران مدرن اندازه‌گیری شده است.


اتفاق عجیب سوم:

داستان عدنان (adnan)،اتفاق عجیب جهانسیزده ‌اتفاق عجیب جهان


داستان عدنان (adnan): آیا این مرد به‌ واقع قاتل خانم هائه هو لی (hae min lee):

یک مورد از اتفاق های ‌قتل انجام‌شده در سال 1999 میلادی، امسال و از طریق ‌سریالی به‌صورت پادکست هفته‌ به‌ هفته در زیر میکروسکوپ قرار داده شد. در حال حاضر، آقای عدنان سید (adnan syed) که عکس وی را در تصویر فوق مشاهده می‌کنید به جرم ‌قتل دوست‌دختر سابق خود یعنی خانم هائه هو لی در دوران دبیرستان به حبس ابد محکوم‌ شده و مابقی عمر خویش را در زندان به سر می‌برد.


هنگامی‌که میزبان ‌سریال بازسازی‌شده خانم سارا کونیگ (sarah koenig) در حدود یک سال پیش شروع به بررسی پرونده نمود، ‌داستان عجیب‌ و غریب مربوط به پیرامون این موضوع مانند ‌قتل دانش‌ آموز بالتیمور و بسیاری از مسائل دیگر به موضوع اصلی اضافه نشده بود. به‌ صورت کلی هنوز هیچ‌ گونه شاهد عینی و حقیقی به‌ منظور اثبات گنا‌هکار بودن عدنان سید یافته نشده و او سال‌ های متوالی است که سعی در اثبات بی‌ گناهی خود دارد.


در این راه وکیل وی خانم کریستینا گوتیرز (cristina gutierrez) نیز تلاش‌های خود را ادامه داده است. جالب است بدانید که فردی ناشناس ادعا کرده که شاهد ‌قتل هائه هو لی به دست عدنان سید بوده‌اند، اما هیچ‌گاه نام و نشانی از وی در دادگاه و توسط مقامات قضائی ارائه نشده است! گفته می‌شود که وی از بی‌خانمان‌های ایالات‌متحده بوده است. خانم کریستینا گوتیرز هم تلاش‌های گسترده‌ای را به‌منظور مصاحبه و گفتگو با فردی که به‌عنوان شاهد عینی ماجرا ادعا کرده که ‌قتل خانم هائه هو لی توسط عدنان سید را به ‌چشم دیده است، انجام داده اما متأسفانه هنوز موفق به مصاحبه و حتی دیدن شاهد عینی نشده است.

امسال و طی چند ماه آینده دادگاه تجدیدنظری در ایالت مریلند برگزار خواهد شد و در مورد سرنوشت نهایی عدنان سید قضاوت خواهد کرد. یکی دیگر از وکلای فعال درزمینه‌ی این پرونده آقای جاستین براون (justin brown) که وی هم از مدافعان آقای عدنان سید است اشاره داشته که دادگاه تجدیدنظر وی در سال 2015 بهترین ‌شانس موجود به‌منظور آزادی او محسوب می‌گردد.

 اتفاق عجیب چهارم:

گودال سیبری،اتفاق عجیب جهان

سیزده ‌اتفاق عجیب جهان

گودال سیبری: چه چیزی باعث ایجاد سه سوراخ عمیق در شمال ‌روسیه شده است؟

سوراخی 35 متری پس از یک انفجار مبهم طی ماه ژوئیه (july) در یامال پنینسولا (yamal peninsula) شبه‌ جزیره‌ی سیبری کشف‌ شده است. جالب است بدانید که یامال پنینسولا در زبان ساکنان بومی این منطقه به معنای پایان جهان» است. پس از گذشت مدت‌ زمان بسیار کوتاهی از این واقعه که تصویر آن را در عکس فوق و ابتدایی مقاله مشاهده می‌کنید، دو گودال مرموز دیگر در شمال ‌روسیه کشف شدند.

دانشمندان معتقدند که انفجار گاز های درون زمینی منجر به ایجاد این گودال‌ های عظیم و مرموز در سطح خارجی زمین شده است؛ اما هنوز این موضوع در حد فرضیه باقی‌مانده و ‌دانشمندان قادر به اثبات این اتفاق عجیب نیستند.

در ماه نوامبر سال 2014 تیمی از ‌دانشمندان، پزشکان و یک کوهنورد حرفه‌ای برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این گودال‌ ها به اعماق این گودال نفوذ کردند، اما باز هم نتوانستند شواهدی را مبنی بر تعیین دلیل اصلی ایجاد این گودال‌های عجیب و مرموز به دست آورند.

پایان بخش اول سیزده ‌اتفاق عجیب جهان

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : سیزده اتفاق عجیب جهان

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-07T23:13:54+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است