پنجشنبه ۹۸/۱/۲۹   Thu 19/4/18

سیزده اتفاق عجیب جهان (بخش سوم)

چاپ مطلب بازدید : 731 یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۳

در این مقاله به معرفی باقی مانده  5 اتفاق عجیب جهان می پردازیم.

سیزده ‌اتفاق عجیب جهان (بخش سوم)

اختصاصی بیست ستون:

ما طی دو مقاله قبلی سیزده ‌اتفاق عجیب جهان (بخش اول) و سیزده ‌اتفاق عجیب جهان (بخش دوم) به معرفی 8 نمونه از اتفاق های عجیب جهان پرداختیم و حال که با بخش سوم آن در خدمت شما عزیزان هستیم 5 مورد عجیب و بحث‌ برانگیز بعدی را در اختیارتان قرار خواهیم داد؛ بنابراین با ما و مجله‌ی بیست ستون همراه باشید.

 اتفاق عجیب نهم:

هک شدن سونی،<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%b3%db%8c%d8%b2%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%aa%d9%81%d8%a7%d9%82-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86' title='هرساله اتفاق ‌های عجیب و غریب زیادی در سراسر دنیا رخ می‌دهند که دانشمندان قادر به توجیه آن‌ها نیستند.'> ‌اتفاق عجیب جهان</a>


سیزده ‌اتفاق عجیب جهان

هک شدن سونی: آیا کره‌ی شمالی به واقع در پشت پرده‌ی حمله‌ی هک سایبری گسترده‌ی سونی حضور داشته و ایفای نقش می‌کرد؟

کمپانی سونی هنوز هم درگیر مسئله‌ی هک عظیمی است که به تازگی تمامی اسرار شرم‌آور این کمپانی را رونمایی کرده و به‌نوعی منجر به بیچارگی این شرکت شده است. سازمان fbi مدعی است که حمله‎ی هک انجام‌شده توسط دولت کره‌ی شمالی اعمال شده و این موضوع در قبال تلافی مصاحبه‌ی مطبوعاتی آقای جیمز فرانکو


(james franco) و آقای ست روگن (seth rogen) که از اعضای سونی هستند انجام‌شده است.

در این مصاحبه‌ی مطبوعاتی این دو فرد در رابطه با ترور آقای کیم  (kim jong un) رهبر اسبق کشور کره‌ی شمالی اظهار نظر کرده بودند و گویا اظهارنظر آن‌ها به‌ گونه‌ای بوده که منجر به ‌خشم مردم و هکر های کشور کره‌ی شمالی شده است.

هم‌ اکنون اغلب شواهد موجود حاکی از نقش داشتن کشور کره‌ی شمالی و به‌ ویژه دولتمردان این کشور در این موضوع بوده است. آقای جفری کار (jeffrey carr) کارشناس امنیتی سایبری می‌گوید: یکی از بزرگ‌ ترین مشکلات و اشتباهاتی که در این‌ بین می‌تواند وجود داشته باشد مبنی بر دخیل کردن دولت‌ مردان کره‌ی شمالی در این موضوع است. در واقع اگر شواهد موجود حاکی از نقش داشتن عوامل مستقر در کره‌ی شمالی در این هک بزرگ بوده، این موضوع دلیل مستقیمی بر نقش داشتن مستقیم دولت‌مردان این کشور در این سو استفاده‌ی ایجاد شده نخواهد بود. این موضوع یک فرض نادرست است چراکه ‌اینترنت کره‌ی شمالی اساساً توسط کمپانی‌های خارجی که هم‌اکنون شرکت‌هایی تایوانی هستند تأمین می‌شود؛ بنابراین نقش داشتن دولت‌مردان کره‌ی شمالی به‌صورت مستقیم در این موضوع فرضیه‌ای دور از انتظار خواهد بود.


اما به‌ واقع چه کسی در پشت پرده‌ی هک انجام‌ شده و فاش‌ سازی اسرار شرم‌ آور کمپانی سونی بوده است؟

 اتفاق عجیب دهم

ناپدید شدن دانش‌آموزان مکزیکی،اتفاق عجیب جهان


سیزده ‌اتفاق عجیب جهان

ناپدید شدن دانش‌آموزان مکزیکی:

چه بلایی سر 43 دانش‌ آموز مکزیکی ناپدید شده آمده است؟

پس از بازداشت چیزی در حدود 43 دانش‌آموز از یک تظاهرات توسط پلیس مکزیک، هیچ اثری از این 43 دانش‌ آموز باقی نمانده است. در واقع این دانش‌ آموزان رسما ناپدید شده‌اند! بر اساس اطلاعات ارائه شده، پلیس پس از بازداری این دانش‌آموزان نسبت به برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز، آن‌ها را به یک باند بزرگ فروشنده‌ی مواد مخدر تحویل داده است و این باند نهایتا هر 43 دانش‌آموز را به ‌قتل رسانده‌اند. البته این موضوع همچنان در حد احتمال بوده و هیچ خبر رسمی در رابطه با ناپدید شدن ناگهانی این 43 دانش‌آموز مکزیکی ارائه نشده است.


در این‌ بین چیزی در حدود 80 نفر به عنوان مظنون آدم‌ ربایی این پرونده دست‌گیر شده‌اند که دراین‌بین ‌افراد مشهوری همچون شهردار، همسر شهردار و رئیس پلیس محلی منطقه‌ی مربوطه هم جزو بازداشت‌ شدگان و مظنونین پرونده محسوب می‌شوند؛ اما همچنان موضوع مربوط ناپدید شدن این 43 دانش‌آموز حل‌نشده و دلیل اصلی آن‌هم مشخص نشده است. به نظر شما چه بلایی سر این 43 دانش‌آموز بی‌گناه مکزیکی آمده است؟

 اتفاق عجیب یازدهم:

گردبادهای دوقلو،اتفاق عجیب جهان


سیزده ‌اتفاق عجیب جهان

گردبادهای دوقلو:

چه موضوعی منجر به ایجاد گردباد های دوقلو در شهر پیلگر (pilger) واقع در ایالت نبراسکا (nebraska) آمریکا شده است؟

گردباد وحشی و عجیب دوقلویی که در ماه ژوئن (june) سال 2014 در شهر کوچک پیلگر واقع در ایالت نبراسکا رخ داد و منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن چیزی در حدود 24 نفر شد، پدیده‌ای نسبتا نادر محسوب می‌شود. هر دوی این گردباد ها شدتی برابر با ef-4 را داشتند که مقیاسی به‌منظور سنجش میزان خسارت و شدت گردبادها است. سرعت وزش باد این دو گردباد نیز برابر بوده و معادل با 321.86 کیلومتر بر ساعت اندازه‌گیری شده است. یکی از این دو گردباد به‌طور مستقیم به داخل شهر پیلگر وارد شد و دومین گردباد از سمت شرق به طرف خارج شهر در حال حرکت بود.


آسیب‌ های ناشی از این دو گردباد یا گردباد های دوقلو حتی از فضا هم قابل مشاهده بود و یکی از ماهواره‌ های اختصاصی ناسا توانست تصاویری شبیه به یک زخم در پوسته‌ و سطح زمین را پس از وزش این گردباد ها ضبط نماید. هم‌اکنون مسائل متعددی در رابطه با گردباد ها وجود دارند که ‌دانشمندان هنوز قادر به پاسخگویی به این موارد نیستند. به عنوان مثال ‌دانشمندان دقیقاً نمی‌دانند که چرا برخی از رعد و برق‌های شدید چرخشی که با نام سوپرسل‌" یا همان "superscell" شناخته می‌شوند منجر به ایجاد گردبادهای عظیم می‌گردند و این موضوع در حالی است که سایر طوفان‌ها منجر به بروز عارضه‌ای این‌چنینی نخواهند شد؛ اما گذشته از این موضوع گردباد دوقلوی پیلگر سؤال بدون پاسخ دیگری را نیز برای ‌دانشمندان به همراه داشته است. این سؤال در رابطه با چگونگی عملکرد برخی از طوفان‌ها و نحوه‌ی شکل‌گیری چندین گردباد مشابه، یکسان و به‌صورت همزمان است!


 اتفاق عجیب دوازدهم:

دختران ربوده شده‌ی نیجریایی،اتفاق عجیب جهان


سیزده ‌اتفاق عجیب جهان

دختران ربوده شده‌ی نیجریایی:

دختران مدرسه‌ای که توسط حزب بوکو حرم دزدیده شده‌ اند کجا هستند؟

حزب یا گروه بوکو حرام یک گروه مسلح و تندرو اسلامی در کشور ‌نیجریه هستند که خواستار تعطیلی تمامی مدارس نوین و تحمیل قانون شریعت بر تمامی 36 ایالت ‌نیجریه هستند. عبارت بوکو حرام به زبان هوسه به معنای تحصیل غربی حرام است می‌باشد.


از ماه آوریل سال 2014 تاکنون چیزی در حدود 300 دانش‌آموز دختر نیجریایی توسط گروه بوکو حرام از دبیرستان‌های دخترانه‌ی شهر چیبوک (chibok) ‌نیجریه ربوده شده‌اند. در اوایل ماه می سال 2014 هشتگ bringbackourgirls# در شبکه‌های اجتماعی گوناگون نظیر توییتر به‌منظور گسترش آگاهی جهانیان از این موضوع ایجاد شد.

در ماه می رئیس ستاد دفاعی و مارشال هوایی آقای الکس بیده (alex badeh) اعلام کرد که نظامیان کشور توانستند محل دقیق دانش‌آموزش ربوده‌شده را کشف کنند، اما استفاده از ‌خشونت به‌ منظور آزادی و نجات این دانش‌آموزان موضوعی دور از ذهن و اشتباه محسوب می‌شود. آقای بیده اشاره‌ی دقیقی به محل نگه‌داری این دانش‌آموزان نکرد، بااین‌وجود یکی از سخنگویان وزارت دفاع ایالات‌متحده گفته که گزارش‌ها داخلی کشور ‌نیجریه به‌ هیچ‌ عنوان قابل تائید نخواهند بود. مسئله‌ی مربوط به ناپدید شدن این 300 دانش‌آموز دختر نیجریایی همچنان بی‌ پاسخ باقی‌ مانده است و امیدواریم که طی سال 2015 این دانش‌آموزان بی‌ گناه نجات پیدا کنند.

 اتفاق عجیب سیزدهم:

زیردریایی پنهان و جاسوس،اتفاق عجیب جهان

سیزده ‌اتفاق عجیب جهان

زیر دریایی پنهان و جاسوس:

آیا زیر دریایی پنهانی که در نزدیکی ‌سوئد پرسه می‌زد متعلق به کشور ‌روسیه بود؟

طی ماه اکتبر سال 2014 دولتمردان کشور ‌سوئد اعلام کردند که به خاک این کشور تجاوز غیر قابل قبولی صورت گرفته و علیرغم بی‌طرف بودن همیشگی این کشور در صورت مشاهده‌ی مجدد موارد این‌چنینی با آن برخورد جدی خواهد کرد. درواقع طی ماه اکتبر ارتش ‌سوئد ردپا و علائمی از یک زیردریایی مرموز کمین کرده در اعماق آب‌های نزدیک به پایتخت این کشور یعنی شهر استکهلم (stockholm) را کشف نمود که بسیاری از مقامات این کشور عقیده دارند این زیردریایی مربوط به ارتش کشور ‌روسیه است.

اما پس از یک عملیات جستجوی یک روزه در محدوده‌ ی به وسعت 30000 جزیره از مجمع‌ الجزایر شهر استکهلم مقامات ‌سوئدی جستجوی خود را متوقف ساختند. آن‌ها رسما اعلام کردند که زیر دریایی ردیابی شده یک زیر دریایی خارجی بوده، اما به نام کشور خاصی اشاره‌ ای نداشتند. به نظر شما این زیر دریایی متعلق به چه کشوری بوده و با چه هدفی وارد خاک کشور ‌سوئد شده است؟ آیا این امکان وجود دارد که شی مشاهده شده زیر دریایی نبوده و موجودی عجیب، غول‌ آسا و بیگانه در اعماق آب‌ های شهر استکهلم باشد؟

مترجم: امین رضائیان

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : سیزده اتفاق عجیب جهان (بخش سوم)

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-08T16:57:38+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است