جمعه ۹۷/۴/۲۹   Fri 18/7/20

سیگار کشیدن در دوران بارداری و خطر سقط جنین

چاپ مطلب بازدید : 257 سه شنبه ۱۸ اسفند ۹۴

پژوهشی جديد نشان می‌دهد: زنانی که قبل از بارداری سيگار کشيدن را ترک میکنند، خطر سقط جنين زودهنگام را کاهش میدهند.

ایسنا:محققان ژاپني با بررسي يک هزار و 300 زن ژاپني باردار دريافتند: آنهايي که به مقدار زياد در اوايل بارداري سيگار کشيدند، دو برابر بيشتر از غير سيگاري‌ها در سه ماهه اول بارداري جنين خود را سقط مي‌کنند. دلايل بسياري براي زنان به منظور ترک سيگار قبل از باردراي وجود دارد که از آن جمله مي‌توان به ارتباط سيگار با افزايش وضع حمل زودهنگام، وزن کم کودک و مرگ نوزاد در هنگام تولد اشاره کرد.

دکتر ساچيکو بابا از دانشگاه اوزاکا اطلاعات به دست آمده از 430 زن که دچار سقط جنين در سه ماهه اول بارداري شدند را بررسي و آن‌ها را با دو زن ديگر با سن يکسان که در همان سال وضع حمل کرده بودند، مقايسه کرد.

سیگار کسیدن در دوران بارداری و خطر سقط جنین

به طور کلي محققان دريافتند: زناني که در دوران بارداري به شدت سيگار مي‌کشند(حداقل 20 نخ در روز)، بيش از 2 برابر بيشتر از سايرين احتمال سقط جنين دارند.

بر اساس اين بررسي‌ها، 7 درصد از زنان مورد مطالعه که دچار سقط جنين شدند، در دوران بارداري سيگار مي‌کشيدند که اين آمار براي گروه غيرسيگاري 4 درصد بود.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.65(83 رای) | زمان دقیق: 2016-03-08T12:01:58+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است