شنبه ۹۸/۱/۳   Sat 19/3/23

شاد كردن همسر زیربنای ازدواج موفق

چاپ مطلب بازدید : 938 سه شنبه ۱۱ فروردین ۹۴

رازهای شاد كردن همسر برای داشتن ازدواج موفق

شاد كردن همسر زیربنای ‌ازدواج موفق

شاد كردن همسر زیربنای<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%a8%d8%a7-%d8%b9%d8%b4%d9%82-%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac-%d9%85%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d8%af-%d8%a7%da%af%d8%b1' title='نشانه های رابطه عاطفی ماندگار !'> ‌ازدواج</a> موفق

شاد كردن همسر زیربنای ‌ازدواج موفق

اختصاصی بیست ستون: 

برای بیشتر افراد، شاد کردن همسر بسیار سردرگم کننده و حتی ناممکن به نظر می‌رسد. حتی می‌شود این عمل را نوعی ماجراجویی و مأموریت دشوار تعبیر کرد. در آغاز راه ممکن است هیچ نیازی برای این شاد کردن همسر احساس نکنید و او از همه رفتار و خلقیات شما رضایت کامل داشته باشد ولی با گذشت زمان و شکل گرفتن زندگی خانوادگی، همسرتان به‌مرور شروع به نشان دادن انتظاراتش می‌کند و در این مرحله احساس می‌کنید که ‌عشق بدون قید و شرط تبدیل به زنجیره‌ای بی‌پایان از انتقادات شده است. دلیل این تغییرات چیست؟

البته همه‌ی خانواده‌ها شرایط مشابهی ندارد. بعضی از افراد متخصص شاد کردن همسرشان هستند و به معنای واقعی مرد یا زن رؤیاهای همسرشان محسوب می‌شوند. اگر از این دسته هستید نیازی به خواندن این مطلب ندارید. در غیر این صورت در ادامه با ما همراه باشید.

 بیشتر شما میدانید که وقتی مادر یا پدر خوشحال نیستند، خانواده خوشحال نخواهد بود و با همین طرز فکر می‌شود خشنودی همسر را کلید داشتن یک زندگی خانوادگی موفق دانست. ولی گاهی تعبیر اشتباه این حقیقت باعث می‌شود شما به امید شاد کردن همسرتان به همه‌ی خواسته‌های او (منطقی یا غیرمنطقی) تن بدهید. این رویه نه تنها موفقیت‌آمیز نیست بلکه بیشتر تعادل زندگی را بر هم میزند و به ابزاری برای کنترل شدن توسط شریک زندگی تبدیل می‌شود.

بعضی اوقات بدون توجه به عواقب برخوردهای این‌چنینی، از رویکرد تسلیم همه‌جانبه به درخواست‌های شریک زندگی به عنوان وسیله‌ای برای نفوذ در قلب آن‌ها استفاده کرده و ناخواسته یک سری توقعات ایجاد می‌کنید. در ابتدا ممکن است برآورده کرده این توقعات مشکل نباشد ولی بدون شک سرانجام با این حقیقت تلخ روبرو خواهید شد که انتظارات شما از ‌زندگی مشترک برآورده نشده است. همسرتان به راحتی تقریباً به هرچه می‌خواهد دست پیدا می‌کند ولی خواست شما به کلی نادیده گرفته می‌شود و انگار شما عضوی از این خانواده نیستید.


در این مرحله سعی می‌کنید رفتارتان را تغییر داده و انتظارات خود را در اولویت قرا بدهید. اگر همسر شما می‌تواند همه تصمیمات در ‌زندگی مشترک را طبق صلاحدید خود و بی‌توجه به نظرات شما بگیرد، پس شما هم می‌توانید متقابلاً این‌گونه عمل کنید. منصفانه است اگر کمی از بار نارضایتی‌ها را همسرتان به دوش بکشد.

ولی با توجه به رویه‌ای که تا پیش‌ازاین در پیش گرفته بودید، همسرتان تغییرات را قبول نمی‌کند و اینجاست که شرایط کمی بحرانی می‌شود. مسلماً این بحران شما را به رویه‌ای که تاکنون داشتید بدگمان و شاید هم پشیمان می‌کند. اگر همسرتان حاضر به نشان دادن هیچ‌گونه انعطافی برای خوشحال کردن شما نیست پس دیگر نیازی به گذشت در برخورد با او ندارید و از این به بعد شاد کردن همسر دیگر برایتان اهمیتی نخواهد داشت. اگر شرایطی مانند آنچه گفته شد دارید، متأسفانه زندگی خانوادگی شما در لبه‌ی پرتگاه قرار دارد و احتمالاً ‌جدایی و ‌طلاق در انتظار شماست.


هدف از طرح این سناریو و توصیف حالت‌های ممکن، صرفاً رسیدن به راهکاری است برای اجتناب از بروز ‌مشکلات خانوادگی ناشی از ناخشنودی. برای هر فردی آغاز یک ‌زندگی مشترک با طرز فکرهایی مشابه با آنچه گفته شد، مثل شرکت در مسابقه‌ای است که برنده‌ای ندارد. در ابتدا شما حاضرید از همه‌چیز بگذرید تا همسرتان خشنود باشد ولی در مقاطعی نیاز به اندکی گذشت متقابل از طرف او دارید که کمی از تلخی‌های ‌شکست فاصله بگیرید. وقتی این اتفاق نمی‌افتد دچار سرخوردگی می‌شوید و می‌خواهید که با گرفتن همه تصمیمات و نادیده گرفتن همسرتان، بی‌توجهی او به فداکاری‌های گذشته را جبران کرده و به هر قیمتی برنده شوید.


برای جلوگیری از تبدیل‌شدن زندگی خانوادگی به میدان مسابقه، نباید همه‌ی تصمیمات صرفاً بر اساس مصالح و نظرات یکی از زوجین گرفته شود. اگر هر اختلاف‌نظری با گفتگوی منصفانه و رسیدن به راه حل مورد توافق هردو نفر برطرف شود، درنهایت بازنده‌ای وجود نخواهد داشت.

اگر از آن دسته افرادی هستید که شاد کردن همسر برایتان اهمیت زیادی دارد ولی می‌خواهید در یک چالش با هدف بردن به هر قیمتی گرفتار شوید، راه‌های مختلفی پیش روی شماست.

 بدیهی‌ترین راه حل، ‌ازدواج متناسب و همراه با ‌عشق دوطرفه است. در چنین ‌ازدواجی به دلیل اینکه زن و شوهر توجه کافی به یکدیگر دارند به ندرت فداکاری و گذشت طرف مقابل نادیده گرفته می‌شود. در این گونه ‌ازدواج‌ها معضلی به نام بردوباخت وجود ندارد و حتی در صورت بروز مشکل، راه حلی که رضایت طرفین را جلب کند به راحتی قابل دستیابی است. افرادی که با توجه به این اصل ‌ازدواج می‌کنید مشکل زیادی برای شاد کردن همسر ندارند و ‌عشق دوطرفه همیشه عامل قدرتمندی برای نشان دادن درک متقابل در مواجه با مشکلات است.


 با رفع ‌نگرانی در مورد سوءاستفاده از گذشت و فداکاری شما می‌توانید به راحتی ‌عشق و علاقه خالصانه‌ی خود را به همسرتان ابراز کنید و از بازخوردهای لذت‌بخش آن انرژی بیشتری برای ادامه‌ی راه در ‌زندگی مشترک بگیرید.


 بیشتر اوقات ‌ازدواج شرایط آرمانی مذکور را ندارد و ‌رسیدن به آرامش و جلب رضایت و خشنودی همسر با دشواری‌های بیشتری همراه است. در این صورت رعایت موارد زیر کمک بزرگی برای شاد کردن همسرتان است.

 گام اول: مشخص کردن هدف

 بدون اتفاق‌نظر و رضایت کامل طرفین هیچ اقدامی نکنید و هیچ تصمیمی نگیرید. این گام زیربنای ‌زندگی موفق است. مهم نیست که مشکلی پیش‌آمده چقدر پیش‌پاافتاده و ساده است، عادت به گفتگو تا رسیدن به راه حل منصفانه در مورد همه‌چیز را اولین رویکرد در ‌زندگی مشترک قرار دهید. تلاش برای تحت‌فشار قرار دادن طرف مقابل برای گرفتن تصمیم و یا تسلیم شدن بدون قید و شرط در مقابل تصمیم‌های او، هردو به یک اندازه مخرب هستند و دیر یا زود به خلق بحران‌های غیرقابل‌حل در ‌زندگی زناشویی منجر می‌شوند.


همچنین بخوانید: پنج تناسب حیاتی در ازدواج

گام دوم: چگونگی رسیدن به هدف

 قبل از گرفتن هر تصمیمی ضمن احترام به دیدگاه‌ها و دلایل شریک زندگی‌تان، همه گزینه‌های ممکن برای رسیدن به راه‌حل مورد توافق متقابل را بررسی کنید. قبل از رد پیشنهاد همسرتان، مشکل را از دیدگاه او ببینید و سعی کنید خود را در موقعیت او قرار دهید. علاوه بر این تأثیر طولانی‌مدت هر تصمیمی در زندگی را نیز در نظر بگیرید. شما و همسرتان قرار است تا پایان عمر در کنار هم باشید و پیامد هر انتخاب نادرست در تمام این مدت با شما خواهد بود.

با توجه به آنچه گفته شد، مطمئناً تسلیم شدن در مقابل همه‌ی درخواست‌های همسرتان راه درستی برای جلب رضایت و خشنودی او نیست. در زندگی خانوادگی، نیازها و انتظارات طرفین از اهمیت یکسانی برخوردار است و همه تصمیمات (درست یا نادرست) زندگی هر دو را به یک اندازه تحت تأثیر قرار خواهد داد. کارهایی که برای شاد کردن همسرتان انجام می‌دهید باید باعث رضایت و خوشحالی خودتان نیز باشد و اگر چنین نبود به مرور شریک زندگی‌تان متوجه بی‌میلی شما در انجام آن‌ها خواهد شد و نارضایی و ناامیدی خانواده‌ی شما را فرا خواهد گرفت.


از طرف دیگر مجبور کردن همسرتان به تسلیم شدن در مقابل درخواست شما نیز نه تن‌ها رضایت کامل شما را به همراه نخواهد داشت بلکه نهایتاً به بحران‌های غیرقابل‌حل منجر شده و زندگی خانوادگی را به صحنه‌ی مبارزه‌ای برای به کرسی نشاندن نظرات شخصی خواهد کرد.

برای داشتن یک زندگی آرام، برقراری ‌اعتماد بین زوج نقش مهمی را بازی می کند، برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله "کسب ‌اعتماد در زندگی زنانشویی" را نیز مطالعه نمایید.

تهیه شده توسط: محسن یزدانی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : شاد كردن همسر زیربنای ازدواج موفق

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-31T09:21:48+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است