پنجشنبه ۹۷/۴/۲۸   Thu 18/7/19

شخصیت شناسی از روی رفتارهای ظاهری

چاپ مطلب بازدید : 812 سه شنبه ۱۴ مهر ۹۴

دست خط و چشم هایتان شخصیت شما را لو می دهد

شخصیت شناسی از روی رفتارهای ظاهری

شخصیت شناسی

دست خط و چشم هایتان شخصیت شما را لو می دهد

اختصاصی بیست ستون:  

می توانید با رفتارها و برخوردهای طرف مقابل به شخصیت او پی ببرید . در واقع طریقه دست دادن ، حالت چشم ها و دست خط هر فردی نشان دهنده شخصیت اوست .

می دانیم نباید از روی ظاهر کسی قضاوت کنیم اما وقتی با شخصی آشنا می شویم ، طرف مقابل ما را از روی چند مورد قضاوت می کند . البته ما هم چنین قضاوت هایی انجام می دهیم . در این زمان به دنبال خصوصیات مثبت اخلاقی چون صداقت ، مهربانی و ... هستید اما موارد دیگری نیز تاثیر گذار خواهد بود .

بعضی نکات ظاهری باعث می شوند تا درباره  طرف مقابل قضاوت کنید و تصمیم دیگری بگیرید . در واقع چندین خصوصیت و ویژگی وجود دارد که دیگران براساس آنها درباره شخصیت شما قضاوت می کنند .

شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه

رنگ ها در روانشناسی جایگاه ویژه ای دارند و رنگ مورد علاقه شما برای لباس هایتان اطلاعات ارزشمندی درباره شخصیت تان را هویدا می کند . کسانی که به لباس های مشکی علاقه دارند حساس و هنرمندتر بوده و به جزئیات مسائل توجه بیشتری می کنند . کسانی که لباس هایی با رنگ قرمز می پوشند ، جنب و جوش بیشتری دارند و در زندگی بیشتر تلاش می کنند . کسانی که لباس های سبز می پوشند وفادار و مهربان تر هستند و لباس های سفید نشان دهنده نظم و منطقی بودن فرد است . افرادی که لباس های آبی می پوشند بسیار حساس هستند و به اطرافیان شان اهمیت بیشتری می دهند .

شخصیت شناسی از روی کفش

روانشناسان معتقدند از روی کفش های طرف مقابل می توان به شخصیت او پی برد . در این مورد پژوهشی در دانشگاه کانساس آمریکا  انجام شده است . در واقع قیمت ، رنگ و وضعیت کفش می تواند بیش از 90 درصد از ویژگی های شخصیتی فرد را آشکار کند . به عقیده عمری گیلات ، محقق دانشگاه کانساس می توان از روی کفش طرف مقابل به مواردی چون درآمد ، وابستگی سیاسی ، جنسیت و سن فرد پی برد .

شخصیت شناسی با وقت شناس بودن فرد

دیر یا زود سر قرار حاضر شدن اهمیت ویژه ای دارد و در هر دو حالت می توان به اطلاعات مثبت و منفی زیادی درباره شخصیت طرف مقابل پی برد . وقتی زود سر قرار حاضر می شوید به این معناست که نسبت به وقت دیگران اهمیت قائل هستید و با دیر حاضر شدن سرقرار تاثیر منفی در ذهن طرف مقابل ایجاد خواهید کرد .

شخصیت شناسی از نحوه دست دادن طرف مقابل

بر طبق نظریات روانشناسی افرادی که محکم دست می دهند اعتماد به نفس بالایی دارند . این افراد برونگرا هستند و می خواهند درباره احساسات شان با دیگران حرف بزنند . البته آنها شخصیت خیلی آرام و متینی ندارند . در مقابل کسانی که شل دست می دهند اعتماد به نفس پایینی دارند و از مشکلات و چالش های زندگی استقبال نمی کنند .

البته با نحوه دست دادن فرد می توان به اجتماعی بودن یا نبودن طرف مقابل نیز پی برد . کسانی که دستشان را به سوی شما دراز می کنند ، روحیه اجتماعی دارند و در مقابل کسانی که دست نمی دهند شخصیتی غیرصمیمی و خشک دارند .


شخصیت شناسی از روی چشم ها

چشم ها می توانند اطلاعات زیادی را از شخصیت شما به طرف مقابل بدهند . می توان از روی چشم ها طرز فکر ، احساسات درونی ، میزان وفاداری و خیانت طرف مقابل را فهمید . در این زمینه تحقیقاتی انجام شده است که بر طبق آن کسانی که چشم های آبی دارند ، کمتر سازش پذیر هستند و به مشروبات الکلی تمایل زیادی دارند . در صورتی که با کسی تماس چشمی برقرار کردید و طرف مقابل نتوانست این رابطه را برای مدت طولانی حفظ کند ، به این معناست که آن فرد اراده ضعیف تری دارد .

شخصیت شناسی با جویدن ناخن

بعضی از کارهای عصبی تکرار شونده می تواند اطلاعات مهمی درباره شخصیت طرف مقابل بدهد. وقتی اتفاقی رخ دهد که شما را به فکر کردن و اندیشیدن وادار کند، بدن تان چه عکس العملی نشان می دهد؟ آیا موهای سر یا دست تان را می کشید یا ناخن هایتان را می جوید یا خودتان را نیشگون می گیرید؟ این موارد به معنای ناامیدی، خستگی، یاس و عجول بودن فرد است. بر طبق پژوهش انجام شده، افرادی که ناخن هایشان را می جوند افرادی عصبی ، نگران و کمال گرا هستند.


شخصیت شناسی از روی دست خط

می توانید از روی سبک واندازه دست خط به اطلاعات شخصیتی طرف مقابل پی ببرید. مطالعه ای توسط شرکت ملی خودکار بریتانیا انجام شده است که بر طبق آن افراد خجالتی، ریز بین و درس خوان دست خط ریزتری دارند. در مقابل افراد اجتماعی تر دوست دارند درشت تر بنویسند تا توجه دیگران را به خود جلب کنند. کسانی که با مسائل و مشکلات به طور جدی برخورد می کنند روی خودکار فشار بیشتری و افراد حساس فشار کمتری وارد می کنند.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.61(104 رای) | زمان دقیق: 2015-10-06T09:52:09+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است