چهارشنبه ۹۷/۱۲/۲۹   Wed 19/3/20

شخصیت شناسی افراد از نحوه دست دادن آن ها

چاپ مطلب بازدید : 1285 دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۴

شما چگونه با دیگران دست می دهید؟

شخصیت شناسی افراد از نحوه دست دادن آن ها

شخصیت شناسی

شما چگونه با دیگران دست می دهید؟

اختصاصی بیست ستون:  

دست دادن بسیار محکم : این مدل دست دادن نشان دهنده شور و اشتیاق و روحیه سلطه گری افراد است . می توان تشخیص داد که چه کسی فرمان می دهد .

 مبارزه کردن انگشتان : اگر کسی انگشتان خود را به هم می فشارد و چانه و دهان را روی انگشتانش قرار می دهد نشانگر تفکر عمیق فرد است . این نشان دهنده  این است که شخص منتظر شنیدن جواب است .

 پرتاب دست :کسی که میخواهد عقاید و نظراتش را به اجبار به دیگران تحمیل کند دستش را به طرف شنونده و جلو پرتاب می کند . اگر پرخاشگری اش خفیف تر باشد فقط از انگشتانش استفاده می کند .

 دست زدن به کراوات: این رفتار فرد نشان می دهد که می خواهد تاثیر خوبی از خود به جا بگذارد . این فرد می خواهد نشان دهد که تلاش می کند شما را خشنود کند .

 دست کشیدن لای موها: وقتی فرد نمی داند در باره چه چیزی میخواهد صحبت کند و چه چیزی بگوید دستش را میان موهایش می کشد . ناظر باید تشخیص دهد که این فرد در مورد کاری که می خواهد انجام دهد و یا کاری که می خواهد انجام دهد تردید دارد  .

 قرار دادن دست ها روی زانو: وقتی فرد کف دست هایش به طرف بالا باشد  نشان دهنده گشاده رویی شخص است و اگر کف دست هایش به طرف پایین باشد نشان دهنده فریب کاری شخص می باشد .

 حرکت انگشت: اگر شخص ضربه آهسته ، ریتم یکنواختی با انگشتان دست خود داشته باشد نشان دهنده نا آرامی و ناشکیبایی فرد دارد .

 دست های پنهان: اگر شخص دستهایش را پنهان می کند نشان دهنده آب زیرکاه بودن اوست . فرد می خواهد بگوید من مایل به گفتگو با شما نمی باشم. اگر دست ها در جیب هایش باشد یعنی ایجاد هیچ گونه رابطه صمیمانه وجود نخواهد داشت.

 دست دادن محکم: فردی که دستش را دراز می کند و دستش را می چرخاند که کف دستش پایین قرار گیرد سعی می کند برتری خود را تحمیل کند . این نوع دست دادن در موقعیت های سیاسی کاربرد دارد .

دست دادن شل:شخصی که شل دست می دهد نشان می دهد که مایل به صمیمیت نیست و این نشانه ضعف و تسلیم بودن نیز می باشد .

 مشت پوشیده شده با دست باز: فردی با این حالت نشان می دهد که شخص خشمگینی است اما می خواهد خود را آرام نشان دهد و خود را کنترل کند . این شخص هر موضوع  کوچکی می تواند منجر به این شود که کنترلش را از دست دهد .

 قلاب کردن دستها پشت سر: این شخص متکبر و خودخواهی است مخصوصا وقتی که به عقب تکیه داده باشد . او میخواهد بگوید که من آنقدر سلطه دارم که می توانم از خودم دفاع کنم و نیاز به دفاع کردن از خودم ندارم .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : شخصیت شناسی افراد از نحوه دست دادن آن ها

رای شما :
زمان دقیق: 2015-05-18T13:29:36+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است